Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 01:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mój Stres – mogę nim zarządzać!
PostZamieszczono: 06 mar 2015, 17:44 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 kwie 2013, 15:50
Posty: 12
Data: 2015-03-27
Miejsce: Kraków
Wykonywane w ramach: szkolenie otwarte
Odbiorca: Osoby zainteresowane poznaniem technik radzenia sobie ze stresem, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Zgłoszenia przyjmowane są mailowo (sekretariat@aof.pl) lub telefonicznie (12 41 000 67).

9:00 – 9:45- Powitanie. Poznanie grupy. Zbudowanie zasad naszej pracy.
9:45 – 10:30- Stres w moim ciele - jak funkcjonuję w stresujących sytuacjach? Jak stres wpływa na mój organizm i czy mam na to wpływ?
10:30 – 10:45- przerwa kawowa
10:45 – 11:30- Ciało w stresie – cd – co dzieje się, gdy stres trwa zbyt długo? Poznanie cyklu stresu. Mój typ osobowości a sposób przezywaniu stresu – czego mogę się spodziewać i jak wpływać na zdrowsze radzenie sobie z trudnymi sytuacjami?
11:30 – 12:45- Stres w moich myślach – jak myślę? Czy zmieniając myśli mogę obniżyć stres? Jak stać się bardziej świadomym swoich myśli i jaki ma to wpływ na codzienną pracę?
12:45 – 13:45 - przerwa obiadowa
13:45 – 14.30 - Pięć zasad zdrowego myślenia – jak sprawdzić czy moje myślenie ułatwia czy utrudnia osiąganie moich celów? Czy moje myśli generują stres czy spokój? Jak sprawdzić czy ”myślę zdrowo”?
14.30 –15.15- Stres w komunikacji - jakich słów używam nawykowo? Jak słowa i przekonania ułatwiają czy utrudniają rozwiązywanie trudnych sytuacji?
15.15 – 15:30 - przerwa kawowa
15:30 – 16:15 - Moje nowe myślenie o stresie – poznamy technikę zamiany niezdrowych myśli i przekonań na wspierające i dające poczucie wpływu.
16:15 – 17:00 - Moja mapa wpływu – na co realnie mam wpływ i jak mogę skuteczniej w jego obszarze działać? Metoda IGROW – do samodzielnej pracy nad własnymi celami.

Cel główny:

Podniesienie świadomości własnych reakcji (emocji i zachowań) w sytuacjach trudnych – zarówno w miejscu pracy jak i życiu prywatnym.
Uczestnik zdobędzie wiedzę i umiejętności z obszaru inteligencji emocjonalnej, tak, by mógł świadomie zarządzać swoimi zachowaniami zarówno w trakcie sytuacji stresującej jak również – profilaktycznie – przygotowywać się na ich zdrowsze przeżywanie w przyszłości.

b) Cele szczegółowe:

Absolwent szkolenia w zakresie wiedzy: poza biologiczne podstawy pojawiania się reakacji stresowych w ciele, zrozumie zasadę działania cyklu stresu. Pozna zasady zdrowego myślenia ( w oparciu o „RTZ” M.C. Maultsbiego).

Absolwent szkolenia w zakresie umiejętności: zdobędzie umiejętność przeformułowania własnych przekonań niewspierających na oparte o myślenie zdrowe – obniżające poziom stresu i dające poczucie wpływu.

Absolwent szkolenia w zakresie postaw: zwiększy osobistą odpowiedzialność za sposób przeżywania stresu oraz przyjmie aktywną postawę w świadomym wpływaniu na odpoczynek i relaks w odpowiednim momencie „cyklu stresu”.



3. METODY KSZTAŁCENIA

Metody kształcenia wykorzystywane podczas szkolenia:

- wykłady

- dyskusje

- studium przypadków

- ćwiczenia indywidualne

- ćwiczenia grupowe

- gry dydaktyczne.


4. DODATKOWE FORMY WSPARCIA PODCZAS KURSU

Każdy uczestnik szkolenia może skorzystać z dodatkowych form wsparcia mających na celu utrwalanie efektów uczenia się:

- dodatkowe ćwiczenia opracowywane przez trenera do samodzielnego wykonania przez uczestnika po zakończeniu szkolenia

- konsultacje indywidualne z trenerem prowadzącym dane szkolenie (w trakcie szkolenia lub po jego zakończeniu)

- dodatkowe materiały rekomendowane przez trenera szkolenia (np. publikacje).


Szkolenie 1-dniowe w godz. 9:00- 17:00, łączna liczba godzin: 8 godzin zegarowych, w tym: 8 dydaktycznych szkolenia (po 45 min.), 2 przerwy kawowe po 15 min. każda oraz przerwa obiadowa 1 h zegarowa

Cena: 360,00 zł brutto za osobę/ 45,00 zł brutto za godzinę


INFORMACJE O TRENERZE PROWADZĄCYM SZKOLENIE:

Dorota Nawalaniec

Trener biznesu-psycholog z wieloletnim doświadczeniem. Autorka szkoleń m.in. dla: samorządów województwa śląskiego, małych i średnich przedsiębiorstw na terenie Polski południowej, członków fundacji i stowarzyszeń, instytucji państwowych. Prowadzi zajęcia i wykłady dla słuchaczy Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej we Wrocławiu, Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu, pracowała na stanowisku asystenta Instytutu Psychologii Uniwersytetu Opolskiego. Specjalistka w doradztwie i szkoleniach z zakresu: inteligencja motywacyjna, komunikacja interpersonalna, procesy grupowe, zarządzanie zespołem, motywowanie pracowników, trening asertywności, obsługa klienta, coaching-mentoring w pracy zarządzania emocjami, inteligencja emocjonalna, radzenie sobie ze stresem. Prowadzi coaching managerski oraz life-coaching. Absolwentka Psychologii Uniwersytetu Opolskiego; absolwentka studiów podyplomowych „Coaching w biznesie” w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera w Krakowie; absolwentka Szkoły Trenerów Biznesu i Doradztwa Personalnego Elżbiety Sołtys Krakowie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Mój Stres – mogę nim zarządzać!
PostZamieszczono: 07 kwie 2015, 08:37 
No i proszę niepotrzebne są żadne studia podyplomowe w wielu branżach szkolenie wystarczy. W sumie to wszystko zależy od podejścia samego słuchacza. Nie raz i studia stacjonarne niewiele dadzą.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Mój Stres – mogę nim zarządzać!
PostZamieszczono: 11 kwie 2015, 22:17 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 11 kwie 2015, 22:15
Posty: 1
Stres jest bardzo spotykanym zjawiskiem w pracy ale również w życiu poza zawodowym. Takie kursy każdemu się przydadzą.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Mój Stres – mogę nim zarządzać!
PostZamieszczono: 12 cze 2015, 10:43 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 12 cze 2015, 10:35
Posty: 2
Czy w Poznaniu również organizowane są takie szkolenia?

_________________
http://integra-consulting.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Mój Stres – mogę nim zarządzać!
PostZamieszczono: 26 lip 2019, 13:28 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 lip 2019, 09:51
Posty: 58
niestety, czasami stres jest tak duży, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie, i wtedy taki kurs to za mało. Jedyną opcją by sobie pomóc w takiej sytuacji jest skorzystanie z terapii u dobrego psychologa. Wiem to z własnego doświadczenia, że nie pomogą ani dobre rady, ani urlop, tylko fachowa pomoc. Ja była na terapii u pani psycholog Joanny Leny Lipin - https://www.znanylekarz.pl/joanna-lena- ... zestochowa. Korzystałam z terapii online, bo gabinet pani doktor prowadzi w Częstochowie. Ale poleciła mi ją moja siostra i bardzo mi zależało, aby to właśnie ona prowadziła moją terapie. I to był najlepszy wybór. Dość szybko było widać pierwsze efekty spotkań, teraz po roku, moge śmiało powiedzieć, że udało mi się zapanować nad stresem, właśnie dzięki pomocy pani doktor.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits