poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r., imieniny Piotra, Rity, Angeliny

Reklama   |   Kontakt

Aktualności

Leasing dla jednoosobowej działalności gospodarczej

Mali przedsiębiorcy i osoby, które dopiero otworzyły działalność, często zastanawiają się, czy mają możliwość skorzystania z leasingu dla firmy jednoosobowej. Okazuje się, że leasingodawcy oferują takie możliwości.

Nie jest konieczne tworzenie spółki, aby móc sfinansować środki trwałe, na przykład samochód osobowy, za pomocą leasingu. To rozwiązanie jest o wiele bardziej dostępne niż kredyt, ponieważ mogą z niego skorzystać również firmy o krótkim stażu działalności lub niewysokiej zdolności kredytowej. Jednak jak w gąszczu ofert wybrać tę najlepszą dla Twojej firmy? Z pomocą przychodzi porównywarka leasingowa.

Leasing w firmie jednoosobowej

Prowadząc JDG masz możliwość skorzystania zarówno z leasingu operacyjnego, jak i finansowego. Przedsiębiorcy prowadzące najmniejsze na rynku firmy korzystają przeważnie na leasingu operacyjnym. Dlatego warto skupić się przede wszystkim na nim.

Leasing operacyjny przypomina dzierżawę. Osoba korzystająca z usługi otrzymuje od firmy leasingowej przedmiot do użytkowania na określony czas i zobowiązuje się do jego użytkowania zgodnie z warunkami umowy. Jednak nadal właścicielem danego środka trwałego pozostaje firma leasingowa.

Przedmiotem leasingu mogą myć m.in.:

  • samochody osobowe;
  • samochody ciężarowe;
  • sprzęt IT;
  • fotowoltaika;
  • maszyny produkcyjne;
  • sprzęt rolniczy.

Mniejsze firmy rzadziej decydują się na leasing nieruchomości niż większe przedsiębiorstwa. Wynika to z potrzeb organizacji, a także wkładu własnego wymaganego przez leasingodawcę i wiąże się z koniecznością prowadzenia pełnej księgowości. Jeśli więc szukasz prostszych rozwiązań, czyli samochodów lub maszyn, zajrzyj na sprawdz leasing i poznaj więcej szczegółów.

Leasing dla nowej firmy

Leasing dla jednoosobowej działalności gospodarczej jest dostępny nawet w przypadku, gdy przedsiębiorca ma krótki stażu na rynku. Większość firm leasingowych oferuje tę formę finansowania dla przedsiębiorstw działających od minimum sześciu miesięcy. W przypadku większości rodzajów środków trwałych umowa leasingu jest zawierana w sposób uproszczony. Leasingodawca nie przeprowadza szczegółowej weryfikacji sytuacji finansowej przedsiębiorstwa ani zdolności kredytowej. Dzięki temu umowę można podpisać nawet w dniu złożenia wniosku. W niektórych przypadkach może być konieczne zapłacenie czynszu inicjalnego, który stanowi wkład własny.

Korzyści z leasingu dla jednoosobowej działalności

Czy leasing się opłaca? To pytanie nurtuje praktycznie wszystkich przedsiębiorców, którzy stoją przed decyzją zakupu nowej maszyny lub pojazdu. Dzięki dostępności leasingu małe firmy mają możliwość inwestowania w rozwój swojej działalności, zwłaszcza gdy nie dysponują dużą gotówką do jednorazowego wydatku.

Leasing dla firm jednoosobowych umożliwia przedsiębiorcom uwzględnienie całej raty (zarówno części kapitałowej, jak i odsetkowej) w kosztach uzyskania przychodu. W przypadku leasingu samochodów osobowych obowiązuje limit do 150 tysięcy złotych. Ponadto korzystający z leasingu ma możliwość odliczenia naliczanego VAT w wysokości 50% lub 100%, pod warunkiem że pojazd jest wykorzystywany wyłącznie w celach firmowych i są spełnione wymogi formalne.

Leasing w jednoosobowej firmie może pomóc w jej rozwoju i skalowaniu biznesu. Elastyczna forma finansowania dostępna jest także dla przedsiębiorstw z krótkim stażem. Dzięki wsparciu leasingodawcy działalność może dynamicznie rosnąć, ale także skorzystać podatkowo. Warto więc rozważyć ten wariant i policzyć korzyści wynikające z leasingu.

 

 

Artykuł sponsorowany

Wyświetleń: 1134 komentarze: - Wrzuć na Facebooka 14:21, 06.06.2023r. Drukuj


Powrót