Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:41

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 01 lut 2013, 23:22 
Motywacja to nie do końca indywidualna sprawa. Co niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy z tego co w nich drzemie. Motywację można porównać do iskry bądź małego płomyczka. W zależności na jakim podłożu się znajduje, rozpala się praktycznie sam, lub z czasem gaśnie. Czasami potrzeba siły z zewnątrz aby rozpalić ogień. Nie każdy jest odpowiednim materiałem na ognisko, ale przy dobrym treningu i pomocy, można wszcząć prawdziwy pożar.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 04 lut 2013, 18:37 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 sty 2013, 23:58
Posty: 10
@Maja: zaczęłam stosować tzw. głaski, zrozumiałam, że warto zjednać sobie nie tylko formalnego (kierownika), ale i przede wszystkim nieformalnego, lidera grupy pracowniczej. Nauczyłam się jak delegować zadania, żeby nie było to postrzegane przez pracowników jako 'spychologia'. Żeby współpraca z pracownikami układała się lepiej, nauczyłam się zadawać więcej pytań. Jeśli coś nie zostało wykonane tak jak o to prosiłam, to wina leży po mojej stronie, bo to ode mnie wyszedł komunikat.
@bananowy007:"W zależności na jakim podłożu się znajduje, rozpala się praktycznie sam, lub z czasem gaśnie." -> no właśnie dlatego jest to indywidualna sprawa ;)
pozdrawiam :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 06 lut 2013, 11:30 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 lut 2012, 11:37
Posty: 408
,,Jeśli coś nie zostało wykonane tak jak o to prosiłam, to wina leży po mojej stronie, bo to ode mnie wyszedł komunikat". Dla mnie idealna postawa. Wszystkim życzę takiego podejścia do pracowników !

_________________
pozdrawiam
Maja


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 06 lut 2013, 19:04 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 sty 2013, 23:58
Posty: 10
Dziękuję! :) I tutaj ukłon w stronę Inspire :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 18 lut 2013, 15:14 
sposób motywowania pracowników zależy tak na prawdę od ich samych, bo pracodawca lub menadżer zespołu musi dostosować techniki motywacyjne do postawy i przekonań podwładnych, wbrew pozorom łatwo jest wyczuć na czym komuś najbardziej zależy


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 14 mar 2013, 14:16 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 lut 2012, 11:37
Posty: 408
To prawda warto zacząć od badania i od szkoleń szefostwa.

_________________
pozdrawiam
Maja


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 07 maja 2013, 18:49 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 lut 2012, 11:37
Posty: 408
,, Z drugiej strony mamy możliwość korzystania z własnych pomysłów wypływających z osobistych doświadczeń i zainteresowań oraz potrzeb dzieci, z którymi pracujemy ". Jak to się ma do rzeczywistosci? Niestety moi znajomi, którzy są nauczycielami rzeczywistość zawodową postrzegają z goła inaczej- szara rzeczywistość i pośpiech.

_________________
pozdrawiam
Maja


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 06 cze 2013, 14:52 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 06 cze 2013, 14:49
Posty: 19
Prawda jest taka, że znalezienie pracownika, który przychodzi do pracy z przekonaniem, iż im więcej zrobi, tym więcej zarobi, po prostu graniczy z cudem. Pracownik przychodzi z nastawieniem co zrobić, żeby zarobić i przy okazji się nie narobić. Mam własną firmę, zatrudniam kilkanaście osób. Niestety, ale bywa że nawet kilkadziesiąt kolejnych testowanych osób nie nadaje się do pracy, nawet na etapie korespondencji mailowej!


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 11 cze 2013, 15:55 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 11 cze 2013, 15:43
Posty: 17
System nauczył tego Polaków. Inna sprawa, że wielu pracowników ma przekonanie, że skoro w Polsce tak mało się płaci, to po co się angażować w wykonywanie obowiązków? To oczywiście śmieszne, pracownicy nie znają realiów działalności w Polsce, ale z tym się nic nie da zrobić. W końcu po czasie uda się znaleźć kogoś naprawdę dobrego.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 12 cze 2013, 15:43 
najlepsza motywacja to po prostu są pieniądze... ale szkolenie również może być ciekawą formą motywacji pracownika pod warunkiem, żę damy mu nauczyć się czegoś nowego... nabywanie nowej wiedzy "nakręca" do dalszego działania i poznawania nowych zagadnień.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits