Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 09:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kurs na kosmetyczkę
PostZamieszczono: 31 paź 2012, 14:31 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 paź 2012, 14:18
Posty: 1
To nie papier świadczy o umiejętnościach ;)
Jedni wybiorą szkołę = będą mieć poczucie spełnienia i dyplom zawodowy.
Inni ukończą kurs i też będą prowadzić dobrze swój biznes.
W szkole z pewnością można nauczyć się więcej i więcej praktyki.
na kursie mniej teorii i mniej praktyki.

Co wybrać?
To zależy co wczesniej ukończyło się.
Oczywiste jest, że pielęgniarka czy fizjoterapeutka, która chce otworzyć gabinet kosmetyczny nie musi iśc do 2 letniej szkoły kosmetycznej. Dla takich osób wystarczą w zupełności kursy i szkolenia z wykonywania danych zabiegów czy z obsługi aparatury. Dlaczego? BO takie osoby już mają za sobą anatomię i fizjologię, miały dermatologię, higienę, udzielanie pierwszej pomocy i mnóstwo innych rzeczy. Dlatego pójście do szkoły i uczenie się tych samych rzeczy nie ma sensu. Takie osoby powinny uzupełnić wiedzę typowo z zakresu kosmetologi i wykonywania zabiegów i to w zupełności wystarczy.

Problem pojawia się, gdy osoba nigdy wcześniej nie miała do czynienia z kosmetyką, nie zna anatomii, podstaw z dziedziny dermatologi i jak trafi na kurs gdzie omijane są te rzeczy to może miec problemy z otworzeniem swojego gabinetu, gdyż niewiedza może okazać się kosztowna.

NIe ukrywam, że trochę zaskakuje mnie oburzenie niektórych kosmetyczek po 2 letnich szkołach, że po kursie to się jest do niczego. Jak już pisałam są osoby z wykształceniem medycznym, które mają większą wiedze z anatomi czy dermatologi i dla nich ukończenie zwykłego kursu i udział w szkoleniach jest w zupełności wystarczające.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Kurs na kosmetyczkę
PostZamieszczono: 03 lis 2012, 16:06 
No właśnie. Problem pojawia się, jak osoba nie miała doczynienia wcześniej z danym zagadnieniem, i nie dokońca jest teraz.
Są i tacy, co programować nauczą się w rok, ale do tego trzeba silnej woli.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Kurs na kosmetyczkę
PostZamieszczono: 07 kwie 2013, 15:22 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 kwie 2013, 19:26
Posty: 2
yettie pisze:
A co powiecie na kurs fryzjerstwa, który organizuje GoWork?


to jeden z najbardziej obleganych kursów w gowork, jak tylko skonczą jeden to jest otwierany drugi i zawsze full osób. poza tym stawiają na praktykę, a jak pisano w poprzednich komentarzach- to umiejętności się liczą, a takie nabywa się najlepiej przez praktykę :D. cena też nie jest wysoka, niższa niż u konkurencji, szczególnie patrząc na ceny w stolicy.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Kurs na kosmetyczkę
PostZamieszczono: 11 maja 2013, 18:41 
Najważniejsze są twoje umiejętności. Szkoda czasu na kilkuletnia szkołe - jeśli chcesz otowrzyć swoją działalność. Lepiej poświęć ten czas na rozkręcenie interesu, dobrą reklamę itd. Na pewno przyciągnie klientów ściana pełna dyplomów po ukończonych kursach.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Kurs na kosmetyczkę
PostZamieszczono: 17 maja 2013, 11:25 
Offline
Przechodzień
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 17 maja 2013, 11:23
Posty: 3
marz38 pisze:
Jak myślicie, lepiej skończyć szkołę kosmetyczną czy wystarczy kurs na kosmetyczkę? Co przyciągnie więcej klientów?

najwiecej praktyki.kurs czy szkola nie ma znaczenia.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Kurs na kosmetyczkę
PostZamieszczono: 20 cze 2013, 13:37 
Witam

Z żoną prowadzimy salon kosmetyczny, firmę szkoleniową, agencje reklamową.

Padło na początku wątku pytanie co jest lepsze szkoła czy praktyka. Oczywiście, że praktyk poparta wiedzą. Kłopot jest taki, że w szkole 2 czy 5 letniej nie zdobędziesz niezbędnego doświadczenia. Głównie jest teoria i nie ma kasy na nowoczesne preparaty i maszyny. Więc tak naprawdę kosmetyczka po szkole jest niewiele warta na rynku pracy. Tak naprawdę potrzebne jest 2-3 lat praktyki pod okiem dobrego szefa, który chce się podzielić wiedzą.

Z drugiej strony, żeby dostać pracę trzeba mieć wykształcenie lub jeszcze lepiej być w trakcie nauki (kwestie ZUSowiski z punktu widzenia pracodawcy). Jeśli na ogłoszenie o pracę dostajemy kilkadziesiąt CV to kogo mamy wybrać. Kogoś bez doświadczenie i wykształcenia? Kogo byście wybrali? Więc wybieramy osobę z największym potencjałem.

W szkole trzeba zawracać uwagę na cześć anatomiczną, substancje czynne preparatów, choroby skórne i nowotworowe, teorię sprzedaży. Resztę nauczysz się w praktyce lub kursach kosmetycznych.

Dobre kosmetyczki są w stanie dużo zarabiać ale na to potrzeba 2-5 lat doświadczenia zależnie od osoby.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Kurs na kosmetyczkę
PostZamieszczono: 24 gru 2013, 08:18 
Jeśli stylizacja paznokcia to w new nails. Sama przerobiłam tam od podstaw wszystkie szkolenia - zaczynałam nie mają wielkiego pojęcia o temacie, a teraz z tego co potrafię, jestem naprawdę bardzo zadowolona. Przede wszystkim - dobrze zarabiam, lubię to co robię, rozwijam się w temacie, a to jak dla mnie kierunek pod każdym względem prawidłowy.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Kurs na kosmetyczkę
PostZamieszczono: 28 gru 2013, 16:48 
To wiemy, sama w ten sposób się przygotowałam do zawodu. Gorzej jednak, że zdecydowana większość kobiet, które chcą pracować w tym zawodzie, w zasadzie nie robi nic, aby faktycznie się rozwinąć.
Inna sprawa - dalej szukamy po najniższej cenie szkoleń, a trudno oczekiwać, abyśmy po tym znaleźli jakieś sensowne zatrudnienie, bo niby w jaki sposób?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Kurs na kosmetyczkę
PostZamieszczono: 30 gru 2013, 08:21 
Co robić, aby się nie narobić - to nie jest typowo polskie? Później ludzie narzekają, że kasa się nie zgadza, że to, tamto.... Ble.
Ja po prostu od samego początku wzięłam sprawy w swoje ręce, nikt mi nie kazał robić kolejne szkolenia, a ja po prostu wiedziałam, że rozwój przyniesie lepsze zarobki. Dlatego po raz kolejny lądowałam w new nails!


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Kurs na kosmetyczkę
PostZamieszczono: 31 mar 2014, 23:58 
W dzisiejszych czasach nie wiadomo kiedy będzie koniec kariery. Więc warto się uczyć do końca. W wieku 60+ nie będzie się pracować tak intensywnie jak w wieku 20+ ale lepsza jakaś praca niż tępe patrzenie się w sufit. Wcale nie trzeba pracować 8h po sześćdziesiątce można na przykład 4h. Jak ma się rzadkie umiejętności to zawsze będą chętni pracodawcy na nie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits