Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:50

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 12 cze 2013, 16:05 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 11 cze 2013, 15:43
Posty: 17
Racja - pieniądze to najlepsza motywacja, ale nie zapominaj też o takich kwestiach jak awanse, darmowe szkolenia, wyjazdy sponsorowane i inne atrakcje. Kasa to nie wszystko, ale wiadomo, że jeśli pracownik osiąga dobre wyniki, a nie dostaje przyzwoitych pieniędzy, to w dłuższej perspektywie czasu na pewno nie będzie się angażował.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 13 cze 2013, 17:05 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 06 cze 2013, 14:49
Posty: 19
Ale i tak większość pracowników stawia na pierwszym miejscu pieniądze. Każdy z nich chce wyższego standardu życia, a do tego potrzebna jest wyłącznie kasa - za pochwalę od prezesa nie wyjadą przecież na wakacje zagraniczne, ani nie kupią nowego auta, tym bardziej nie sprawią prezentów rodzinie. W tym świecie kasa jest najlepszym motywatorem do dobrej pracy i prędko się to nie zmieni.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 14 cze 2013, 16:50 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 11 cze 2013, 15:43
Posty: 17
Póki zarobki w Polsce nie będą się zbliżały do tych w Europie, nie ma szans, aby zmieniły się zasady motywacji. Pracownik, który ma pieniądze i jest w stanie dać rodzinie wszystko co chce myśli o awansie zawodowym i osiągnięciach, a nie o kasie. Tylko że w Polsce takich menadżerów mamy może 0,01%, bo nie więcej.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 02 lis 2014, 14:45 
Pieniądze i rozwój osobisty to chyba dwie rzeczy, które najbardziej motywują ludzi do działania.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 19 sty 2015, 14:05 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 19 sty 2015, 13:02
Posty: 18
Kiedy myślę o tym, że pracownicy nie chcą się szkolić, przypomina mi się pewna historia, ponoć prawdziwa, która miała miejsce w pewnym lesie niedaleko Warszawy, bodajże w latach 70. Przyjeżdżali wtedy do Polski zagraniczni turyści na polowania, tak zwani dewizowcy. Osoby odpowiedzialne za organizację polowań stawały na głowie, by wszystko było w jak najlepszym porządku. Wszak zadowoleni klienci przyciągali kolejnych, a tym samym upragnione dewizy. Jakąż to mieli zagwozdkę, gdy usłyszeli, że turyści chcą zapolować na niedźwiedzia! Skąd wziąć tu niedźwiedzia? A niedźwiedź musiał być! I znalazł się. W cyrku był stary, schorowany, już niewystępujący niedźwiedź, którego kierownictwo cyrku postanowiło uśpić. Przewieziono więc niedźwiedzia na miejsce polowania...

Polowanie ruszyło! Niedźwiedź usłyszał strzały i zaczął uciekać w kierunku drogi. A drogą tą jechał akurat człowiek na rowerze, który na widok pędzącego zwierza porzucił rower i uciekł w krzaki. Co zrobił w tej sytuacji niedźwiedź?... Wsiadł na rower i pojechał. Wsiadł na rower? Tak! Dokładnie tak samo, jak to robił podczas swoich występów w cyrku.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 26 lut 2016, 16:50 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 lut 2016, 16:48
Posty: 1
Ja potrzebuje takich szkolen bo ciagle jakies nowosci i trzeba nadazac...


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 13 maja 2016, 11:56 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 sty 2016, 22:25
Posty: 3
bratko pisze:
Pieniądze i rozwój osobisty to chyba dwie rzeczy, które najbardziej motywują ludzi do działania.

Jasne, tylko z punktu widzenia menadżera kwestią jest to, jak odpowiednio te rzeczy dozować i czy ograniczyć się wyłącznie do nich. Raczej niekoniecznie byłoby to wskazane, patrząc w dłuższej perspektywie. Generalnie dobry menadżer powinien stosować różnorodne metody motywacji, które zebrane do kupy, przełożą się na zadowolenie i wysoką efektywność pracownika. Gdyby osoby stawiające pierwsze kroki w tym temacie chciały się dowiedzieć czegoś więcej, proponuje im tę lekturę odpowiednich materiałów


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 20 cze 2016, 20:58 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 07 cze 2016, 11:37
Posty: 5
Moim zdaniem, te wszystkie motywacje inne niż dobra pensja lub premia,
to tylko ściema i mydlenie oczu. Po co mi jakieś motywowanie typu "puszczę cię" bo musisz odebrać dziecko z przedszkola.
Taka sytuacja nie jest motywacją, lecz czymś w rodzaju tego że po pierwsze szef mi robi łachę, a po drugie będzie to długo pamiętał i nie raz wykorzysta.
Uważam zatem że dobra pensja jest motywująca i praktycznie tylko ona (lub premia). Dobra pensja (jeśli sama przed sobą uznam ją za dobrą) spowoduje ze będę robić wszystko aby z pracy nie wylecieć (co należy rozumieć: tak pracować aby szef nie miał nigdy żadnego punktu zaczepienia aby dać mi wypowiedzenie). Pensja lub premia to bardzo wymowny sposób docenienia mojej osoby. A jak dobrze będę pracowała to wręcz uważam że w interesie szefa będzie abym nigdy nawet nie zaglądała na takie strony


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 06 wrz 2016, 16:27 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 17 sie 2016, 14:55
Posty: 15
A co sądzicie o wyjazdach firmowych? Myślałam o takim wyjeździe, raczej w Europie, dla całego zespołu. To chyba dobry sposób na zintegrowanie go i zmotywowanie pracowników?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Motywowanie pracowników
PostZamieszczono: 05 paź 2016, 08:21 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 sty 2016, 22:04
Posty: 239
weronika_ pisze:
A co sądzicie o wyjazdach firmowych? Myślałam o takim wyjeździe, raczej w Europie, dla całego zespołu. To chyba dobry sposób na zintegrowanie go i zmotywowanie pracowników?

Jeżeli wybierzesz atrakcyjną formę takiego wyjazdu, to na pewno każdy będzie zadowolony. Czy zespół się zintegruje? To chyba również zależy od wielu innych czynników...


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits