Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:19

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak zacząć?
PostZamieszczono: 09 mar 2010, 14:39 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 mar 2010, 14:36
Posty: 46
Mam tylko jedno pytanie...jak zacząć pracę trenera? Tzn. chodzi mi o to, czy jeśli ukończę szkolenie na trenera to rozumiem, że musze jeszcze pokończyć inne szkolenia aby móc szkolić innych?
Hmmm trochę pokręciłem, ale jak to jest? Czy ktoś może mi opisać krok po kroku jak to wygląda. Czy to jest długa droga, aby móc zacząc działać? Czy wystarczy kilka kursów, szkoleń? Czy muszę ukończyć jakaąś szkołę?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć?
PostZamieszczono: 12 mar 2010, 16:49 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 17 mar 2009, 15:21
Posty: 33
Witam :)
Sprawa wygląda tak: oczywiście podstawą jest wiedza - i tu wszystko jedno czy studia czy studium czy książki czy co tam jeszcze. Druga sprawa nie mniej ważna to praktyka - i tu można zacząć od kursu dla trenerów, można też zacząć od co-trenowania, czyli uczenia się od mentora i jeżdżenie jako drugi trener na szkolenia, tzw. trener pomocniczy (bardzo polecam). Najczęściej po jakimś czasie jesteś w stanie prowadzić część szkolenia, potem więcej itd. Dobry mentor powinien powoli wpuszczać na głęboką wodę. No i w końcu możesz szkolić samodzielnie ;-) - tu już tylko (albo aż) kwestia znalezienia klienta.
Oczywiście można też rzucić się na głęboką wodę i zaraz po zdobyciu wiedzy wykonywać zawód trenera - jest to jednak zawsze bardziej ryzykowne, bo można się "utopić" ;-)

_________________
Aleksandra Chrapko - Trener AVENHANSEN


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć?
PostZamieszczono: 20 mar 2010, 16:11 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 mar 2010, 14:05
Posty: 37
Kusząca propozycja bycia trenerem, choć droga do tego jest dość długa-moim zdaniem. Zstanawiam się jaka jest gwarancja, że to się opłaci?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć?
PostZamieszczono: 28 lip 2010, 22:08 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lip 2010, 11:29
Posty: 37
Daw_ w żadnym zawodzie nie masz gwarancji, ż esie opłaci. Ale z drugiej strony ten kto nie próbuje nie zyskuje. Moim zdaniem zawód trenera jest opłacalny, ale tylko w dużym mieście. W miasteczku ciezko jest sie wybić.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć?
PostZamieszczono: 29 lip 2010, 09:23 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 13 mar 2009, 13:39
Posty: 46
Osoba, pragnąca zostać trenerem, musi mieć ku temu pewne predyspozycje: otwartość, komunikatywność, ciekawą powierzchowność. Można zdobywać wiedzę i kształcić się w kierunku tego zawodu, dużo czytać i chłonąć zagadnienia ze swojej specjalizacji, ale nic nie zastąpi cennego doświadczenia pracy z grupą :-).
Sprawdzenie się w akcji, np. jako co-trener, szkoląc studentów, bezpłatne warsztaty - pokażą czy to jest to...
a potem tylko ciągły swój rozwój i niesamowity power z satysfakcji dobrze wykonywanej pracy :-)

_________________
------------------------------------
www.szkolenia.AVENHANSEN.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć?
PostZamieszczono: 31 sty 2011, 16:39 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 30 sty 2011, 18:51
Posty: 34
moim zdaniem na początku warto nawet pracować za darmo... dzieki temu zyskamy doświdczenie i praktykę.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć?
PostZamieszczono: 31 sty 2011, 16:43 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:31
Posty: 403
Dobry pomysł, popieram! Sama na studiach miałam mnóstwo bezpłatnych praktyk, dzięki czemu szybko znalazłam normalną pracę na etacie.

_________________
Szkolenia-Komunikacja


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć?
PostZamieszczono: 31 sty 2011, 18:30 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 30 sty 2011, 18:51
Posty: 34
Ba!!! Ja miałem podobnie, spodobałem się pracodawcy i miałem staż, a potem dostałem normalny etat:) najważniejsze to się wykazać w tym okresie


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć?
PostZamieszczono: 27 lut 2011, 20:39 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 lut 2011, 18:42
Posty: 28
Tak te staże to jest świetny pomysł. Pracodawca nic nie traci, a może zyskac jeśli pozna nas z tej dobrej strony. Jesli przez okres stazu wykarzemy się to potem możemy liczyć na umowę.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć?
PostZamieszczono: 13 sie 2013, 19:18 
najlepiej zapisać się na jakieś szkolenie



_______________
ścianki działowe Warszawa
krzesła biurowe Warszawa


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits