Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Praca na 1/2 etatu?
PostZamieszczono: 10 paź 2009, 14:28 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 30 maja 2009, 12:42
Posty: 26
Zauważyłem, że często pracodawcy robią w ten sposób, że zatrudniają pracownika na 1/2, 3/4, a nawet 1/4 etatu, a każą pracować full time, czyli na pełny etat, płacąc za nadgodziny. Dla pracodawcy wiadomo, to dobre rozwiązanie, bo mniejszy ZUS, składki itp. Dla pracownika już niekoniecznie. Zastanawiam się czy takie rozwiązanie jest zgodne z prawem. Trochę jest tu coś nie tak...
Jak sądzicie?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Praca na 1/2 etatu?
PostZamieszczono: 12 lis 2009, 18:37 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 maja 2009, 12:49
Posty: 29
Na razie obecny rynek pracy to rynek pracodawcy a nie pracownika. To pracodawca dyktuje warunki i często wykorzystuje swoją uprzywilejowaną pozycję. W momencie, gdy bezrobocie się zmniejszy i dobry pracownik będzie w cenie, rzadko który zgodzi się pracować na 3/5 czy 7/8 etatu. Tymbarskiej, że nasze przyszłe emerytury będą raczej kiepskie biorąc pod uwagę kryzys demograficzny społeczeństwa.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Praca na 1/2 etatu?
PostZamieszczono: 18 gru 2009, 12:50 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 16 gru 2009, 13:26
Posty: 17
Zgadzam się z tym że pracodawca jest w tym momencie panem. Przytoczę tu przykład pewnej znanej sieci kin, w której miałem okazję pracować. Gdy spytałem menagera dlaczego zarabiamy takie pieniądze a nie inne. Odpowiedział mi że na moje miejsce jest wiele innych osób (studentów), którzy bardzo chętnie zajmą moje miejsce...


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Praca na 1/2 etatu?
PostZamieszczono: 18 gru 2009, 13:06 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 17 gru 2009, 12:35
Posty: 16
To o czym mowa w pierwszym poście to pewnie efekt luki w prawie. Jest to ciężkie do wykrycia, a pracodawcy korzystają z tego, ile mogą. Mam jednak nadzieję że władze wykryją, bądź jeśli już znają ten proceder zrobią coś z tym, bo jakby na to nie patrzeć traci zarówno pracownik jak i państwo, a zyskuje jedynie pracodawca.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Praca na 1/2 etatu?
PostZamieszczono: 11 sty 2010, 20:03 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 sty 2010, 17:22
Posty: 22
Wydaje mi się, że nie jest to zgodne z prawem, ponieważ w ten sposób oszukuje się państwo. Niestety ludzie się na to godzą, bo nie maja innego wyjścia.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Praca na 1/2 etatu?
PostZamieszczono: 24 mar 2010, 21:48 
Offline
Początkujący
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 mar 2010, 18:33
Posty: 12
Zatrudnienie na np. 1/2 etatu i nagminne zlecanie nadgodzin jest niezgodne z przepisami i taki pracodawca przekona się o tym podczas pierwszej kontroli PIP. Nadgodziny są limitowane i co do zasady powinny być zlecane w wyjątkowych sytuacjach.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Praca na 1/2 etatu?
PostZamieszczono: 28 kwie 2010, 15:53 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 kwie 2010, 13:27
Posty: 24
Pracodawcy obchodzą jakoś system...skoro można płacić za nadgodziny wiec czemu nie. Moim zdaniem będzie tak dopuki pracownicy będą się na to godzić. Wiadomo teraz cieżko z pracą to wszyscy boją się i robią tak jak szef chce, ale z drugiej strony trzeba pomyśleć o przyszłości.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Praca na 1/2 etatu?
PostZamieszczono: 23 maja 2010, 22:03 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 22 maja 2010, 14:07
Posty: 23
W sumie można tak robić...jeśli pracownikowi to pasuje to ok. Tylko pracownik pownien sie zastanowić, że te nadgodziny mogłbyby być już całym etatem. A cały etata wiadomo, że liczy sie najbardziej. Pieniądze to nie wszystko, trzeba myśleć o przyszłości.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Praca na 1/2 etatu?
PostZamieszczono: 22 cze 2010, 15:10 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 13 cze 2010, 13:38
Posty: 32
Takie postępowanie nie jest zgodne z prawem, ale niestety pracownicy godzą sie na to. Ponieważ cieżko jest z pracą to każda oferta pracy jest dobra. Nawet ta na pół etatu, gdzie robi się tak na prawdę cały etat. Ważne aby te godziny potem były zapłacone.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Praca na 1/2 etatu?
PostZamieszczono: 29 lip 2010, 22:29 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lip 2010, 11:57
Posty: 36
Też myślę, że takie postępowanie nie jest zgodne z prawem. Jeśli pracuje się cały etat to powininno to być zapisane na papierze. Rozumiem, można robić nadgodziny, ale to od czasu do czasu. Jeśli nadgodziny są codziennie to znaczy, że trzeba zwiększyć czas pracy, i podpisać nową umowę.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits