Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:22

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 22 lip 2009, 10:48 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 cze 2009, 14:59
Posty: 27
Jakie znacie pozafinasowe sposoby motywowania pracowników? Czy uważacie, że są skuteczne? czy chcielibyśmy być motywowani w pracy w sposób pozafinansowy?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 23 lip 2009, 16:04 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 lip 2009, 14:42
Posty: 32
Myślę, że Nasze forum i jego tematyka jest najlepszym wyrazem pozafinansowego sposobu motywowania pracowników. Wysłanie pracownika na ciekawe, rozwijające jego kompetencje i poszerzające horyzonty szkolenie, sprawi, że Ci spośród nich, którzy mają świadomość konieczności indywidualnej pracy nad sobą, na pewno poczują się wyróżnieni.

Jako pracownik - doceniałam taką formę wynagrodzenia i motywacji. Muszę przyznać, że była ona skuteczna. Zwłaszcza, kiedy szkolenia na których byłam rzeczywiście przyczyniały się do mojego rozwoju. Jako pracodawca, również wykorzystuję tę formę motywacji. Wybieram szkolenia patrząc z perspektywy konkretnego pracownika - jego kompetencji, jego zainteresowań. Nagroda jest bowiem nie wtedy, kiedy wyślemy gdzieś taką osobę przymusowo, ale wtedy kiedy dopasujemy ją indywidualnie. Ostatnio wysłałam jednego z pracowników na szkolenie, którego sama kiedyś byłam uczestnikiem - "Focus: Najpierw rzeczy najważniejsze" (*************). Pomogło mu w lepszej organizacji pracy i zauważyłam lepsze wyniki w planowaniu i rozkładaniu zadań. Efektywniejsza praca plus zadowolenie ze szkolenia.

Inne sposoby? Kilka dni więcej urlopu, imprezy firmowe, bilety do kina? :) Jeszcze nie próbowałam. Moim zdaniem - należy dopasować je do konkretnego pracownika. Poznać go lepiej, zwrócić uwagę na to, jaki jest, wysłuchać. Wtedy najlepiej go zmotywujemy.

Pozdrawiam,
Catherine


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 24 lip 2009, 10:40 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 cze 2009, 13:59
Posty: 22
Moje koleżanki, pracujące w innych firmach mają karnety do klubów fitness i salonów kosmetycznych, dofinansowanie do wakacji, czasem zdarza się weekendowe SPA na koszt firmy.
W firmie której jak pracuję, jest prywatna opieka medyczna dla pracowników i bony na święta, więc to już coś :-)
A szkolenia? Bardzo chętnie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 25 lip 2009, 13:14 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 maja 2009, 12:49
Posty: 29
Chętnie bym pojechała na takie weekendowe SPA. W mojej firmie, gdzie pracuję motywacja pozapłacowa jest jedna - uznanie, pochwała i tzw. uścisk ręki prezesa. Niby nic, ale również miło motywuje do pracy :D.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 23 sie 2009, 13:23 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 lip 2009, 14:42
Posty: 32
Myślę, że samo uznanie też w jakiś sposób motywuje pracownika, a znając ich podejście - liderów, przełożonych (mówię w sumie w imieniu tej grupy, ale staram się z tego wyciągać wnioski) nawet takowe, ciężko uzyskać. Dochodzi do tego również kwestia psychologiczna - jeżeli pochwały, premie, bonusy będą się pojawiały zbyt często - nie będą dla pracownika tak bardzo wartościowe, a jego skuteczność i efekty wykonywanej pracy mogą ulec zmniejszeniu, pogorszeniu. Uścisk ręki - bezpośredni, choć nie traktowany z przesadą - jako zaszczyt, powinien być traktowany jako wyróżnienie, docena - o co walczy każdy ambitny pracownik. Dopóki walczy, dopóty naprawdę mu zależy. Ambicja i chęci poza kwalifikacjami są drogą do sukcesu. Takich pracowników trzeba "nobilitować" za wartościowe zasługi, czymś co pozwoli im jeszcze dodatkowo podnieść kwalifikacje - taką formę (w tym szkolenia) uważam za tę najwyższą w "rankingu".


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 12 wrz 2009, 21:20 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 lip 2009, 21:52
Posty: 8
Jak zmotywować pracowników hmmm...
To co nasuwa mi się na myśl, to pozwalanie na nadgodziny, oczywiście płatne. Lepszy kontakt nasz z naszym przełożonym. Dobra atmosfera w pracy naprawdę dobrze potrafi zmotywować. Działa tak, że chce się nam iść do pracy.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 14 wrz 2009, 15:29 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 12 maja 2009, 18:02
Posty: 25
Nadgodziny powinny być płatne niezależnie od łaski lub niełaski pracodawcy. Kodeks pracy stanowi, że nadgodziny MUSZĄ być płatne, co niestety często jest niedotrzymywane w wielu firmach. Z drugiej strony pracownik nie powinien zostawać w godzinach nadliczbowych skoro nie musi. Niektórzy pracownicy podczas nadgodzin po prostu siedzą sobie w Internecie, a pracodawcy im płacą za takie "nadgodziny".


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 19 gru 2009, 16:36 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 18 gru 2009, 16:58
Posty: 19
Firmy, szczególnie dawniej robiły paczki żywnościowe dla swoich pracowników na święta. Teraz bardzo często wykupują vouchery do kin, teatrów, na koncerty. Pracownicy otrzymują prezenty, które wymuszają na nich skorzystanie z tych usług. Będzie to motywacja do wykorzystania swojego wolnego czasu w ambitniejszy sposób.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 24 gru 2009, 01:28 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 14 gru 2009, 00:12
Posty: 37
Jak dla mnie każdy pozafinansowy sposób motywowania jest dobry :)
A najlepszy jest taki, który pozwala poczuć pracownikowi, że jest ważny, potrzebny, nie ma sobie równych (ale bez przesady), zasługuje na uznanie wśród innych w firmie itd.
Moim zdaniem, takie dawanie "cukierków" jak bilety na cokolwiek, na dłuższą metę, może nie mieć wpływu na motywację pracownika, o ile prezentuje on sobą jakikolwiek wyższy stan ambicji :)
Pomysł ze szkoleniem brzmi najlepiej, bo jeśli mamy do czynienia z poważną firmą, tzn. że jej na pracowniku zależy.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 11 sty 2010, 01:25 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 16 gru 2009, 00:09
Posty: 136
Przede wszystkim nieśmiertelne bony na święta... :D
A poza tym, fajnym rozwiązaniem jest stworzenie w pracy specjalnego pomieszczenia, w którym pracownicy mogliby się odstresować, zrelaksować itp :) gry na komputerze, muzyka, rowerki treningowe... cokolwiek, zależy od upodobań :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits