Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:24

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wnioski po szkoleniu
PostZamieszczono: 03 mar 2015, 22:02 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 19 lis 2013, 13:41
Posty: 2
Jestem świeżo po przeprowadzeniu szkolenia bhp dla moich pracowników i jestem załamany ich wiedzą z zakresu higieny pracy. Nikt nie bierze na poważnie tego, że artykuły bhp takie jak kask, kryte obuwie, czy rękawiczki są niezbędne, gdy chce się pracować na budowie. Nie wiem jak egzekwować od nich chodzenie w kasku, bo przecież w razie kontroli to ja zapłacę karę. Zresztą poważniejszą konsekwencją jest chyba skutek ewentualnego wypadku, który może się zdarzyć z powodu nieprzestrzegania zasad bhp.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Wnioski po szkoleniu
PostZamieszczono: 21 mar 2015, 13:06 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 gru 2013, 20:37
Posty: 3
Wydaje mi się, że łamanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy przez pracowników może już podchodzić pod odpowiedzialność dyscyplinarną. Trochę mnie dziwi takie podejście, w końcu zasady BHP są opracowywane i wdrażane w interesie samych pracowników. Odpowiedni ubiór ma zapobiegać potencjalnym urazom oraz ograniczać skutki różnych niespodziewanych wydarzeń. Tym bardziej w takiej branży jak budownictwo.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Wnioski po szkoleniu
PostZamieszczono: 23 mar 2015, 09:37 
Zawsze możesz powołać się na przepisy Kodeksu pracy dotyczące odpowiedzialności pracowniczej, w tym wypadku podciągnęłabym takie zachowanie pod złamanie przepisów porządkowych. Masz do wyboru takie środki jak nagana, upomnienie oraz kara pieniężna. Nagana i upomnienie lądują w aktach osobowych pracownika, więc wydaje mi się, że byloby to dobrym straszakiem. A szczegolnie efektywnym- kara pieniężna. Warto pracownikom o tym przypomniec, skoro lekceważą podstawowe zasady obowiazujace w pracy.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Wnioski po szkoleniu
PostZamieszczono: 24 mar 2015, 10:04 
THETINY2679 pisze:
Wydaje mi się, że łamanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy przez pracowników może już podchodzić pod odpowiedzialność dyscyplinarną. Trochę mnie dziwi takie podejście, w końcu zasady BHP są opracowywane i wdrażane w interesie samych pracowników. Odpowiedni ubiór ma zapobiegać potencjalnym urazom oraz ograniczać skutki różnych niespodziewanych wydarzeń. Tym bardziej w takiej branży jak budownictwo.

oczywiście że tak ... ja też jestem tego zdania przepisy bhp muszą być ściśle przestrzegane, u mnie w pracy są częste kontrole pod tym kątem więc żaden z pracowników nie łamie zasad


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Wnioski po szkoleniu
PostZamieszczono: 24 mar 2015, 12:10 
Często powodem zaniedbań w firmach budowlanych pod tym względem jest niski budżet firmy.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Wnioski po szkoleniu
PostZamieszczono: 24 mar 2015, 14:29 
To prawda. To spory problem w tym sektorze.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Wnioski po szkoleniu
PostZamieszczono: 27 mar 2015, 15:41 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 lis 2013, 12:54
Posty: 4
kania pisze:
To prawda. To spory problem w tym sektorze.

Problem problemem, ale jak ludzie nie chcą nosić kasków to ja bym zagroził konsekwencjami finansowymi, a ewentualnie utratą pracy, niestety , ale rozwiązania szokowe bywają najlepsze, inaczej pracownicy nadal nie będą się stosowali do zasad, które obowiązują. Powinieneś też uczulić kierownika budowy, żeby pilnował pracowników, bo innego wyjścia niestety nie widzę:/ a więc do dzieła:)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Wnioski po szkoleniu
PostZamieszczono: 02 kwie 2015, 10:39 
Ja też mogę napisać coś o szkoleniach bhp i mam podobne opinie. No cóż po prostu te szkolenia są traktowane jako nieprzyjemny obowiązek a nie konieczność do zachowania bezpieczeństwa w pracy.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Wnioski po szkoleniu
PostZamieszczono: 07 mar 2017, 13:20 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 15 sty 2017, 11:25
Posty: 3
Gdzie najlepiej odbyc takie szkolenie bhp?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Wnioski po szkoleniu
PostZamieszczono: 30 sie 2019, 15:40 
Offline
Młodszy ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 11 lip 2019, 15:34
Posty: 71
marzy mi sie auto w kabrio i właśnie trafiłam na http://24tp.pl/n/59946 o cenach ubezpieczenia od zalania. Okazuje isę ze wysokość składki ubezpieczeniowej jest wyliczana po prostu indywidualnie. Wpływ mają na nią m.in. wiek samochodu i kierowcy , ilość kolizji


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits