Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 14:51

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Szkolenia bhp - gdzie ?
PostZamieszczono: 03 maja 2009, 17:27 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 03 maja 2009, 17:22
Posty: 4
Witam,

słyszałam że szkolenia bhp można odbyć również przez internet. Znalezione na allegro niespecjalnie mnie zachęcają. Drodzy Państwo - pytam zatem czy ktoś z was korzystał z takiego e-szkolenia i zna sprawdzoną (ekonomicznie i jakościowo) firmę ?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenia bhp - gdzie ?
PostZamieszczono: 04 cze 2009, 21:18 
Offline
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 cze 2009, 21:15
Posty: 8
Hmm, z tego co wiem, oraz z tego co uważam to szkolenia BHP powinno się przeprowadzać w rzeczywistości od tego zależy również nasze bezpieczeństwo, więc powinny być jakieś ćwiczenia, wykłady, a nie tak przez neta :D.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenia bhp - gdzie ?
PostZamieszczono: 12 cze 2009, 10:26 
Offline
Doświadczony Forumowicz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 cze 2009, 00:47
Posty: 65
A z tego co ja słyszałem to pracodawca ma obowiązek przeprowadzić lub zorganizować szkolenie BHP nowo przyjętym pracownikom. To nawet jest chyba w jakiejś ustawie zapisane:)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenia bhp - gdzie ?
PostZamieszczono: 12 cze 2009, 11:08 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 12 cze 2009, 10:56
Posty: 8
Serwacz pisze:
A z tego co ja słyszałem to pracodawca ma obowiązek przeprowadzić lub zorganizować szkolenie BHP nowo przyjętym pracownikom. To nawet jest chyba w jakiejś ustawie zapisane:)

To jest racja, pracodawca ma obowiązek zorganizować szkolenie BHP dla przyjętych pracowników. Jest to jego obowiązek, ponieważ jezeli by sie cos w pracu stalo to bedzie on za to odpowiadal. Więc jest to też w jego interesie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenia bhp - gdzie ?
PostZamieszczono: 01 sie 2009, 13:16 
Szkolenie bhp organizowane przez intenet jest nie zgodne z aktualnym stanem prawnym. Co prawda dopuszcza się szkolenie poprzez samokształcenia kierowane (kształcenia na odległość),słuchacz otrzymuje materiały itd. Ale egzamin końcowy każdego szkolenia na odległość musi odbyć się osobiście przed przynajmniej 2 osobową komisją egzaminacyjną. Nie można kupić szkolenia z zakresu bhp na allegro!!! No chyba, że kupimy je, dostaniemy materiały do nauki, a na egzamin pojedziemy do firmy, która sprzedaje to na allegro i stworzy przynajmniej 2 osobową komisję egzaminacyjną i przeegzaminuje nas.


----------
zedytowany
Administrator


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenia bhp - gdzie ?
PostZamieszczono: 06 sty 2010, 14:55 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 sty 2010, 16:57
Posty: 30
Nie chciałabym pracować u pracodawcy, który organizuje szkolenie BHP przez internet. Jeśli ma takie podejście do szkolenia to podobne musi mieć do pracowników. Prawidłowe szkolenie powinno odbyć się na "żywo" , aby każdy mógł w razie wątpliwości zadać pytanie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenia bhp - gdzie ?
PostZamieszczono: 11 sty 2010, 18:30 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 sty 2010, 17:22
Posty: 22
Obojętnie gdzie pracowałam miałam takie szkolenie, jednak odbywało się one bardzo szybko.
Kiedyś nawet pewien BHP-owiec zadał mi pytanie:
- "Co robić jak zacznie się palić?"
Jego odpowiedź brzmiała:
-"Uciekać..."
I tak wyglądało jedno z moich szkoleń BHP. A u was jak było?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenia bhp - gdzie ?
PostZamieszczono: 28 sty 2010, 22:42 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 sty 2010, 16:10
Posty: 19
U mnie troszkę dłużej trwało takie szkolenie:) Taka osoba, która musi przeszkolić osoby jest w pewnym sensie odpowiedzialna za ich postępowanie. To w jaki sposób przekarze im wiedzę jest bardzo ważne. Nie może sobie tego olewać.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenia bhp - gdzie ?
PostZamieszczono: 23 mar 2010, 21:44 
Offline
Początkujący
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 mar 2010, 18:33
Posty: 12
Po za wstępnymi szkoleniami BHP (czyli dla nowych pracowników)o których Piszecie, pracodawca ma obowiązek przeprowadzać szkolenia okresowe (w zależności od stanowiska pracy powtarzne od 1 roku do 6 lat).
Wstępne szkolenie składa się z 2 elementów - szkolenie ogólne (takie samo dla wszystkich) oraz szkolenie stanowiskowe (specyficzne dla każdego, związane z wykonywaną pracą).
Możemy przyjąć, że np. część ogólną Inspektor BHP poprowadzi on line, ale trudno sobie wyobrazić, że będą tworzone moduły specjalnie dla każdego ze stanowisk pracy... raczej mało ekonomicznie. No i oczywiście egzamin powinien odbywać się przy udziale Inspektora. Pododnie z resztą rzecz się ma w przypadku studiowania on line, ale to już zupełnie inna historia ;)

pozdrawiam


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenia bhp - gdzie ?
PostZamieszczono: 26 mar 2010, 16:32 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 mar 2010, 14:00
Posty: 59
Danuta_ pisze:
Obojętnie gdzie pracowałam miałam takie szkolenie, jednak odbywało się one bardzo szybko.
Kiedyś nawet pewien BHP-owiec zadał mi pytanie:
- "Co robić jak zacznie się palić?"
Jego odpowiedź brzmiała:
-"Uciekać..."
I tak wyglądało jedno z moich szkoleń BHP. A u was jak było?



Tak zazwyczaj robią szkolenia. Myślę, że powodem jest to,że ludzie się nudzą na takich spotkaniach. Każdy wie co robić jak zacznie sie palić itd. Dlatego BHP-owcy przyśpieszają szkolenie, gdy widzą znudzone miny słuchaczy,


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits