Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:42

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dlaczego szkolenia, a nie długotrwała nauka?
PostZamieszczono: 16 mar 2010, 17:13 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 mar 2010, 14:00
Posty: 59
A ja jestem za długotrwałą nauką! Jestem zdania, że tylko wtedy otrzymamy wszystkie potrzebne nam informacje i bedziemy dobrze przygotowani do zawodu. Szkolenia, kursy kilkudnione nie są w stanie przekazać wszystkich informacji!! Jest za mało czasu, dlatego długotrwała nauka jest lepsza.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Dlaczego szkolenia, a nie długotrwała nauka?
PostZamieszczono: 17 mar 2010, 00:56 
Offline
Aktywny
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 kwie 2009, 14:21
Posty: 42
Darkoss pisze:
A ja jestem za długotrwałą nauką! Jestem zdania, że tylko wtedy otrzymamy wszystkie potrzebne nam informacje i bedziemy dobrze przygotowani do zawodu. Szkolenia, kursy kilkudnione nie są w stanie przekazać wszystkich informacji!! Jest za mało czasu, dlatego długotrwała nauka jest lepsza.

Co to jest długotrwała nauka? Jak długotrwała? Aż dojdziemy do czterdziestki i będziemy dobrze przygotowani do zawodu?
A jak świat się zmieni w trakcie długotrwałej nauki, to co z otrzymanymi do tego momentu informacjami? Kto będzie utrzymywał długotrwale uczących się? ZUS?
Drogi forumowiczu, zanim coś napiszesz zastanów się chwilę, tak krótką, jak to tylko możliwe, lecz nie krócej. Pozdrawiam wszystkich brodatych uczniów.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Dlaczego szkolenia, a nie długotrwała nauka?
PostZamieszczono: 18 mar 2010, 11:15 
Witam serdecznie,

Myślę, że „mieszanie” i łączenie ze sobą w jakikolwiek sposób pojęć „krótkie Szkolenia” i długotrwała nauka jest złym kierunkiem.
Długotrwała nauka swoją drogą, Szkolenia swoją drogą. „Krótkie Szkolenia” nie są w stanie zapewnić takiej ciągłości rozwoju jak długotrwała nauka” a „długotrwała nauka” nie jest w stanie zastąpić intensywności i kumulacji wiedzy w krótkim (jak sama nazwa skazuje) czasie.
Także (według mnie oczywiście) najlepszym rozwiązaniem jest: długotrwała nauka + krótkie szkolenia (to natomiast wymaga sporych nakładów finansowych i czasowych przede wszystkim) dlatego bardziej dostępny i przystępny model to: długotrwała nauka a PÓŹNIEJ krótkie Szkolenia 

Pozdrawiam
Jakub Sadowski
Toszkolenia.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Dlaczego szkolenia, a nie długotrwała nauka?
PostZamieszczono: 24 mar 2010, 23:24 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 mar 2010, 14:36
Posty: 46
O tak, co racja to racja. Cięzko jest porównywać długotrwałą naukę ze szkoleniami. I jedno i drugie jest potrzebne. Tym bardziej, że nasze życie zmienia się cały czas i nigdy nie wiemy co będziemy robić za 5 lat. Rozumiecie co mam na myśli?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Dlaczego szkolenia, a nie długotrwała nauka?
PostZamieszczono: 31 sty 2016, 21:17 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 16 gru 2009, 00:09
Posty: 136
Zgadzam się w całej rozciągłości. W dzisiejszych czasach nie ma pewności, czy to, czemu uczymy się na studiach, w ogóle przyda nam się w zawodowej pracy. Tak naprawdę możemy skończyć zupełnie w innej branży i w innym zawodzie. Wielu moich znajomych tak ma i nikogo to nie dziwi. W takich sytuacjach szkolenia są jedyną opcją na szybkie zgłębienie potrzebnej w pracy wiedzy.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Dlaczego szkolenia, a nie długotrwała nauka?
PostZamieszczono: 30 maja 2016, 20:30 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 sty 2016, 22:04
Posty: 239
W większości przypadków studia skupiają się tylko na teorii, szkolenia kładą nacisk na praktykę. Nie ulega jednak wątpliwości, że w większości branż solidna podstawa teoretyczna (studia) jest niezbędna, a poszerzanie wiedzy na szkoleniach to dalszy rozwój.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Dlaczego szkolenia, a nie długotrwała nauka?
PostZamieszczono: 04 sie 2016, 09:30 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 sie 2016, 08:38
Posty: 111
Wszystko ma swoje plusy i minusy. Ja już jestem po studiach, dlatego pozostały mi do dyspozycji tylko (albo aż!) szkolenia. Chodzę na wiele szkoleń z różnych dziedzin, bo po prostu chcę rozwijać się w różnych obszarach. Podoba mi się to i nie mam zamiaru przestawać ;)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Dlaczego szkolenia, a nie długotrwała nauka?
PostZamieszczono: 21 wrz 2017, 12:40 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 21 wrz 2015, 13:21
Posty: 34
Myślę, że to nie jest "albo-albo". Warto się uczyć i rozwijać przez cały czas, a szkolenie to jest taki jednorazowy, większy "zastrzyk" wiedzy, motywacji, inspiracji, również od współuczestników szkolenia. Ja bardzo dobrze wspominam ostatnie szkolenie w Pałacu Wiśniewskim. Myślę, że wyjątkowość miejsca tez ma tutaj znaczenie, budują się w pamięci pozytywne skojarzenia, zapamiętujesz hotel, salę konferencyjną, nawet restaurację i przypominasz sobie "w tym miejscu mówiliśmy o tym i o tym", jakoś ta wiedza się wtedy utrwala. Mam nadzieję, że zrozumiale to napisałam :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Dlaczego szkolenia, a nie długotrwała nauka?
PostZamieszczono: 09 paź 2017, 15:01 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 paź 2017, 12:43
Posty: 10
Szkolenia są też ważne i mogą dużo wnieść dobrego. Ja teraz wybieram się nawet na Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017. Będę miała okazję się doszkolić z dziedziny biznesu. Może ktoś dołączy?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Dlaczego szkolenia, a nie długotrwała nauka?
PostZamieszczono: 15 cze 2018, 11:09 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 15 cze 2018, 10:45
Posty: 8
Lokalizacja: Łódź
Zawsze uważałem, a zwłaszcza jak wybrałem się na studia, że szkolenia lepiej przygotowują do praktyki, bo mają ograniczony czas. Są nastawione na mało teorii albo tylko na samych konkretach. Natomiast na studiach wyrabia się normy godzinowe, każdy program musi zrealizować określoną liczbę godzin w ciągu semestru/roku, dlatego są wypchane niepotrzebnymi dla danego kierunku przedmiotami, a studenci mają mózgi zapełniane wiedzą bezużyteczną. Nie twierdzę, że tak jest absolutnie wszędzie, niemniej wiele osób po studiach twierdzi, że jak ktoś chce być wykwalifikowanym specjalistą w danej dziedzinie, lepiej wybrać szkolenia niż iść na studia.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits