Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 13:08

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nieznajomość prawa szkodzi?
PostZamieszczono: 12 paź 2015, 10:40 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 paź 2015, 09:54
Posty: 2
Musi znać prawo, chociażby w najmniejszym stopniu. Warto korzystać ze źródeł jakie są dostępne w sieci, można znaleźć wiele informacji odnośnie dziedziny prawa.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Nieznajomość prawa szkodzi?
PostZamieszczono: 22 lut 2016, 16:59 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 22 lut 2016, 16:55
Posty: 2
Niewiedza zawsze ma negatywny wpływ. Brak znajomości na poziomie podstawowym swoich praw także.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Nieznajomość prawa szkodzi?
PostZamieszczono: 31 maja 2016, 19:41 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 sty 2016, 22:04
Posty: 239
csisilver pisze:
Jak sądzicie, czy przeciętny obywatel niebędący prawnikiem powinien znać się, chociażby trochę na prawie? Umieć np. zinterpretować przepisy prawne, sporządzić najprostszą umowę cywilną, wiedzieć jak postąpić w dwuznacznych sytuacjach? Z reguły przeciętny obywatel prawa nie zna. Ja np. mam skończone studia ekonomiczne i miałam prawo 2 lata na studiach. Ale np. inne osoby po innych kierunkach lub powiedzmy, tylko po liceach czy technikach, czy są oni zdani tylko na prawników? Czy prawa można się nauczyć? Przynajmniej z praktycznego punktu widzenia. Wszak "nieznajomość prawa szkodzi." Ale co robić, aby prawo pojąć i zrozumieć?

Myślę, że każdy w pewnym zakresie powinien znać prawo, ale powinien poruszać się w obszarze, który jego dotyczy.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Nieznajomość prawa szkodzi?
PostZamieszczono: 02 cze 2016, 07:59 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 16 gru 2009, 00:09
Posty: 136
Prawo to bardzo specyficzna dziedzina. Niestety nawet najprostsze kwestie opisane są w ustawach i kodeksach tak zawile, że ciężko to niekiedy zrozumieć. Moim zdaniem to wszystko powinno być opisane prostszym językiem, aby każdy to zrozumiał. Chociaż wtedy kancelarie nie miałyby tylu klientów pewnie...


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Nieznajomość prawa szkodzi?
PostZamieszczono: 28 cze 2016, 13:26 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 29 mar 2016, 14:24
Posty: 16
W Internecie akurat można znaleźć różne teksty i artykuły i nie do końca są wszystkie zgodne z prawdą. Więc z tym należy uważać. Ja pozostaję wierna starym tradycyjnym książkom, zawsze to lepiej znać swoje prawa więc mam kilka książek kupionych w księgarni prawniczej. Posiadam egzemplarze z dziedzin najbardziej mi potrzebnych i zawsze mogę sobie zweryfikować to co mnie zastanawia.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Nieznajomość prawa szkodzi?
PostZamieszczono: 19 sie 2016, 12:59 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 19 sie 2016, 12:56
Posty: 1
Moim zdaniem każdy chociaż w podstawowym stopniu powinien znać prawo. To daje nam bezpieczeństwo w obie strony. Może dobrze byłoby gdyby w szkole pojawiły się podstawy prawa wtedy już od dziecka wpajane byłyby nam pewne zasady


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Nieznajomość prawa szkodzi?
PostZamieszczono: 31 sty 2017, 14:14 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 sty 2016, 22:04
Posty: 239
wloskierosliny pisze:
Moim zdaniem każdy chociaż w podstawowym stopniu powinien znać prawo. To daje nam bezpieczeństwo w obie strony. Może dobrze byłoby gdyby w szkole pojawiły się podstawy prawa wtedy już od dziecka wpajane byłyby nam pewne zasady

Myślę, że to byłby dobry kierunek. Choć dobre byłoby jeszcze uproszczenie prawa tak, aby stało się ono po prostu zrozumiałe.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Nieznajomość prawa szkodzi?
PostZamieszczono: 20 lut 2018, 09:50 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 lut 2018, 09:34
Posty: 4
Jasne, że tak. Moim zdaniem każdy powinien znać swoje prawa. Nie jestem studentem prawa, ale w domu mam mnóstwo różnych kodeksów, podręczników z kazusami itp. Obecnie jestem na etapie przyswajania wiedzy z postępowania administracyjnego.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Nieznajomość prawa szkodzi?
PostZamieszczono: 07 mar 2018, 12:17 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 07 mar 2018, 12:14
Posty: 1
Oczywistym jest, że każdy obywatel powinien znać swoje prawa i obowiązki. Nie mówię tutaj o szczegółach zawartych w kodeksach prawnych, a o ogólnej wiedzy dotyczącej codziennego funkcjonowania.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Nieznajomość prawa szkodzi?
PostZamieszczono: 28 lut 2019, 17:10 
Offline
Młodszy ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 06 gru 2018, 09:23
Posty: 70
Znajomość prawa zawsze sie przydaje. Może pomóc niezależnie od tego, jaki zawód wykonujemy


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits