Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:58

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Najlepszy zawód dla finansisty
PostZamieszczono: 14 sty 2011, 18:22 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 01 gru 2010, 15:03
Posty: 47
Pozwolę sobie się z tym nie zgodzić. W wielkich korporacjach może i tak zarabiają, ale w mniejszych na pewno nie na tyle żeby po kilku latach pracy stać Cię było na dobre życie "emeryta".
Wracając do głównego pytania, to rzeczywiście stawiam na Analityka finansowego. Nie łatwo zostać "dobrym " w tym zawodzie ale od czego mamy szkolenia, poza tym wyższe wykształcenie w tym kierunku też jest niezbędne.

_________________
http://www.leadership-center.pl/
Zarządzanie projektami


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Najlepszy zawód dla finansisty
PostZamieszczono: 31 sty 2011, 20:19 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 11 maja 2010, 16:20
Posty: 34
Analityk finansowy to dobry zawód, ale prace znajdzie tylko w dużym mieście... np. w moim małym miasteczku nigdy nie szukali takiej osoby, raczej chyba dają sobie sami radę;)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Najlepszy zawód dla finansisty
PostZamieszczono: 02 lut 2017, 09:31 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 30 lip 2016, 15:01
Posty: 103
Michał pisze:
W polsce najlepiej płatne zawody to adwokat, lekarz oraz naukowiec. Odnosząc się do Twojego pytania wygląda na to że najlepiej zostać Doktorem w dziedzinie finansów. Można zarabiać zarówno na uczelni a firmy cenią osoby z wyższym wykształceniem niż mgr w danej dziedzinie bo zazwyczaj są to wysoko wykwalifikowani specjaliści w danej dziedzinie.

Cóż, nic dodać nic ująć, takie życie. A w kwestii finansów to może szkoleniowiec?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Najlepszy zawód dla finansisty
PostZamieszczono: 02 lut 2017, 09:48 
Offline
Młodszy ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 18 paź 2016, 09:06
Posty: 77
Szkoleniowiec - ciekawa koncepcja. Z tego co wiem, osoby, które uczą innych oszczędzania i inwestowania radzą sobie w biznesie całkiem nieźle. Pod warunkiem, że "przy okazji" nie sprzedają "cudownych" rozwiązań finansowych.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Najlepszy zawód dla finansisty
PostZamieszczono: 02 lut 2017, 10:02 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 sty 2016, 22:04
Posty: 239
Ja myślę, że specjalista od finansów - jeżeli faktycznie jest dobry - sam powinien w praktyce korzystać ze swej wiedzy i po prostu inwestować. Przecież wie jak obracać pieniądzem aby mieć z tego zysk. A jeżeli nie jest się w stanie tego podjąć, no to cóż, powinien zmienić zawód, bo skoro w praktyce nie jest w stanie wykorzystać swojej wiedzy to i szkoleniowiec i sprzedawca będzie z niego żaden.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Najlepszy zawód dla finansisty
PostZamieszczono: 10 sie 2021, 15:03 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 07 lut 2017, 18:48
Posty: 312
Jeśli ktoś myśli o tym, aby pracować w branży finansów może zrobić na przykład kurs na księgową . Jest to bardzo odpowiedzialna praca, ale też jest to dobry zawód. Firmy, czy nawet jednoosobowe działalności potrzebują specjalistów, którzy w sposób staranny są w stanie zadbać o kwestie księgowe


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Najlepszy zawód dla finansisty
PostZamieszczono: 25 gru 2022, 11:50 
Offline
Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 18 sie 2022, 14:43
Posty: 93
Wszystko zależy tak naprawdę co lubimy robić i jednocześnie jaka praca daje nam odpowiednio dużo motywacji do działania. Na przykład według mnie warto sprawdzić sobie oferty pracy Grajewo od zaraz i co najważniejsze podjąć jak najlepszą decyzję od strony aspektów finansowych i też zakresu obowiązków oraz atmosfery jaka będzie w firmie. Mam nadzieję, że ostatecznie podejmiesz jak najlepszą opcję dla siebie :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Najlepszy zawód dla finansisty
PostZamieszczono: 17 mar 2023, 16:26 
Offline
Przechodzień
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 17 mar 2023, 16:05
Posty: 4
Lokalizacja: Nowy Sącz
Może wy mi coś doradzicie. Studiowałem zarządzanie finansami i zacząłem się zastanawiać, czy dobrym pomysłem nie byłoby obranie zawodu analityka biznesowego. Co zrobić, by się jakoś dokształcić w tym kierunku? Czy są jakieś studia podyplomowe z tego zakresu? Ogólnie z tego artykułu - https://www.uwe.edu.pl/pl/blog/co-nalezy-wiedziec-o-zawodzie-analityka-biznesowego-wyzwania-mozliwosci-zarobki dowiedziałem się, że taki analityk finansowy zajmuje się optymalizacją procesów, które składają się na działanie firmy. Myślę, że moja wiedza ze studiów z zarządzania byłaby przydatna w tym kierunku. Co myślicie?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Najlepszy zawód dla finansisty
PostZamieszczono: 24 lip 2023, 17:06 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 mar 2021, 22:32
Posty: 674
Zrozumienie stawki referencyjnej overnight to podstawa dla każdego, kto chce zrozumieć, jak funkcjonuje rynek finansowy. Jest to kluczowy wskaźnik, który ma wpływ na wiele aspektów rynku, w tym na ceny pożyczek i inwestycji. Aby zgłębić tę tematykę, warto przeczytać artykuł dostępny na stronie https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Cz ... 80101.html i jak dla mnie jest to ważne źródło informacji.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Najlepszy zawód dla finansisty
PostZamieszczono: 07 gru 2023, 12:35 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 14 kwie 2020, 21:32
Posty: 174
Jaki najlepszy?


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits