Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Gdzie teraz warto trzymać oszczędności?
PostZamieszczono: 22 mar 2017, 23:19 
Offline
Przechodzień
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 19 mar 2017, 01:35
Posty: 2
natka84 pisze:
najlepiej zdecydować się na bank


Moim zdaniem sprawa jest absolutnie jasna. Jak się jednak okazuje nie dotyczy to wszystkich.

_________________
po prostu bądź sobą.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Gdzie teraz warto trzymać oszczędności?
PostZamieszczono: 29 mar 2017, 11:59 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 lut 2017, 10:05
Posty: 8
Teraz z tymi kontami bywa różnie. Kilka lat trzymałem środki w jednym banku i dopiero po podliczeniu wszystkich kosztów, postukałem się w głowę. To tylko miesięcznie wydają się być grosze, po dłuższym czasie to naprawdę boli, ale sporo klientów jednak podtrzymują, bo w końcu inaczej brzmi: "tylko 7 złotych miesięcznie", a inaczej "94 złote na rok". Ja osobiście zauważyłem fajną rzecz podczas wyjazdu zagranice. Zostałem zmuszony do założenia konta walutowego i... nie jest ono tak oprocentowane. To po pierwsze, a po drugie - w momencie, kiedy w Polsce jest inflacja, tamte waluty stoją na stałym poziomie. Teraz, kiedy siedzę już w Polsce - nadal tak robię. Wymieniam swoje pieniądze w kantorze internetowym (najkorzystniejszy kurs) i trzymam je na osobnym koncie. Naprawdę fajnie na tym wychodzę i polecam Ci to rozwiązanie ;)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Gdzie teraz warto trzymać oszczędności?
PostZamieszczono: 29 mar 2017, 16:28 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lut 2015, 23:40
Posty: 27
Na lokatach nie opłaca się, raczej zakup nieruchomości.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Gdzie teraz warto trzymać oszczędności?
PostZamieszczono: 25 maja 2017, 11:42 
Offline
Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 16 wrz 2015, 08:19
Posty: 95
Nie wiem czy jest sens trzymania kasy w skarpecie w domu. Inflacja znowu rośnie. Pieniadze trzymane w taki sposób stracą na wartości. Dobrą ofertę w zakresie kont ma Nest bank. Nie dość,że maja tam bardzo opłacalne konto osobiste to jeszcze mozna skorzystać tam z programu rodzinne oszczędzanie, w ramach ktorego możemy oszczędzać po kilka procent rocznie.

Jesli chodzi o lokaty to niestety ale nie są obecnie dobrze oprocentowałem. Robiłem sobie ostatnio pewne rozeznanie w temacie i na lokatach nie zarobi się więcej niż 2-3 procent rocznie.


Ostatnio zmieniony 30 cze 2017, 08:47 przez robust, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Gdzie teraz warto trzymać oszczędności?
PostZamieszczono: 29 maja 2017, 14:59 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lut 2015, 23:40
Posty: 27
Nie zachęcają do lokowania w lokaty. Jest jeszcze jedno wyjście z kłopotu, nie miec oszczędności :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Gdzie teraz warto trzymać oszczędności?
PostZamieszczono: 26 paź 2017, 23:35 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 01 wrz 2015, 10:32
Posty: 7
Dobrą opcją są produkty oszczędnościowe, są naprawdę korzystne, firma może doradzić również w kwestii inwestowania. Składki wynoszą o minimum 200 złotych miesięcznie, wydaje mi się, że na początek to bardzo dobre rozwiązanie, jak już zbierzemy większą sumę, można zdecydować się na inwestowanie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Gdzie teraz warto trzymać oszczędności?
PostZamieszczono: 29 sie 2018, 21:25 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 17 gru 2017, 17:47
Posty: 3
Chciało by się zainwestować w nieruchomości albo grać na giełdzie i w mig stać się bogatym. A niestety mnie nie stać na takie wydatki, ale każdego miesiąca zostawiam na koncie oszczędnościowy w Raiffeisen Polbank stałą kwotę żeby była na czarną godzinę.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Gdzie teraz warto trzymać oszczędności?
PostZamieszczono: 05 wrz 2018, 07:47 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 15 wrz 2015, 09:22
Posty: 109
ZAWSZE warto jest trzymać oszczedności

jest to zabezpieczenie naszej emerytury, które jak zapowiadaja nie będą zbyt wysokie
w przypadku choroby czy utraty pracy nie zostajemy z niczym ale mamy pieniądze, które pomogą nam sie podnieść z dna
poza tym mi osobiście daje to poczucie wolności. Mam oszczędności na kilka lat, tak wiec wiem,ze mogę rzucić pracę i gdzieś bez problemu wyjechać.....


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Gdzie teraz warto trzymać oszczędności?
PostZamieszczono: 11 gru 2018, 20:48 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 11 gru 2018, 20:43
Posty: 1
Wszystko zależy od tego jaką kwotę mamy do zainwestowania, jaki model inwestowania nam odpowiada i jakim typem inwestora jesteśmy. Ja jestem fanem inwestowania, że tak nazwę delikatnego do którego zaliczam lokaty.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Gdzie teraz warto trzymać oszczędności?
PostZamieszczono: 18 gru 2018, 12:22 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 18 gru 2018, 12:21
Posty: 4
Kont oszczędnościowe w banku, w którym się najbardziej opłaca. o ile nie ruszasz regularnie tych środków


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits