Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:03

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Afirmacje - jak działają?
PostZamieszczono: 03 wrz 2017, 18:32 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 sty 2016, 22:04
Posty: 239
Czy ktoś wie na jakiej zasadzie działają afirmacje?
Osobiście jestem jakoś sceptycznie raczej nastawiony do tego typu narzędzi i powątpiewam w ich działania. Może ktoś jest mi w stanie wyjaśnić krok po kroku jak to działa?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Afirmacje - jak działają?
PostZamieszczono: 03 wrz 2017, 18:52 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 sie 2016, 08:38
Posty: 111
Afirmacje działają w obszarze naszej podświadomości. Wpajają nam pewne prawdy, sugestie, które zmieniają nasze podejście do różnych spraw.
Często ludzie nie zdają sobie sprawy, że przykładowo nauka jest dla nich trudna, bo są wewnętrznie zablokowani na nią. Afirmacje odblokowują tego typu blokady i pomagają w rozwiązaniu "zawsze prawdziwych" dla nas problemów :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Afirmacje - jak działają?
PostZamieszczono: 03 wrz 2017, 19:12 
Offline
Młodszy ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 18 paź 2016, 09:06
Posty: 77
Może na wikipedii będzie coś na ten temat do poczytania? Afirmacje to bardzo "modny" w tej chwili temat, więc na pewno w internecie można dużo dowiedzieć się jak dokładnie działają takie afirmacje i kiedy można ich używać.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Afirmacje - jak działają?
PostZamieszczono: 03 wrz 2017, 19:42 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 sty 2017, 15:10
Posty: 50
Pierwszy raz zetknęłam się afirmacjami w książce "Potęga podświadomości" - Josepha Murphiego. Uważam, że właśnie tam najlepiej szukać informacji na temat mechanizmu, według którego działa ta technika. Autor przekonuje, że nasza świadomość ma możliwość przeprogramowania podświadomości przez odpowiednie stosowanie różnych technik - powtarzanie odpowiednich rytmicznych formułek itp. Nasza podświadomość po pewnym czasie przyswaja te nowe "prawdy", uznaje je za rzeczywistość i wspomaga nas jak dobry sługa w działaniu.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Afirmacje - jak działają?
PostZamieszczono: 10 lis 2017, 13:21 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 30 lip 2016, 15:01
Posty: 103
Mnie kiedyś wyjaśniano, że afirmacje działają podobnie do hipnozy. W sposób nie do końca świadomy powodują pobudzenie zmian w naszym mózgu. Podobno jest to znacznie łatwiejsze niż zmiany w stanie świadomości.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Afirmacje - jak działają?
PostZamieszczono: 31 gru 2017, 16:34 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 sty 2016, 22:04
Posty: 239
Dzięki za wszelkie wypowiedzi, już na początku roku idę na kurs z afirmacji, mam nadzieję, że dowiem się konkretnie jak będę mógł wykorzystać te narzędzia dla własnego rozwoju.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Afirmacje - jak działają?
PostZamieszczono: 31 gru 2017, 16:43 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 paź 2017, 14:28
Posty: 39
A gdzie organizują tego rodzaju szkolenia? Sama również chętnie się na takie wybiorę :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Afirmacje - jak działają?
PostZamieszczono: 31 gru 2017, 17:03 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 paź 2017, 14:04
Posty: 31
Ja kiedyś próbowałem afirmacji. Ale przyznam, że powtarzanie w kółko frazesów - jestem wspaniały, mam rewelacyjną rodzinę, cudowną pracę itp bardziej mnie śmieszyło niż pomagało. Stanowczo wolę działać - dążyć do zaplanowanych celów, niż tracić (oczywiście wyłącznie w moim mniemaniu) czas na powtarzanie takich zdań.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Afirmacje - jak działają?
PostZamieszczono: 30 kwie 2018, 21:16 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 30 mar 2018, 13:36
Posty: 56
Mariusz Duszyk, zdecydowanie masz rację. Jeśli o mnie chodzi też wydawało mi się to sztuczne i miałem wrażenie, że tracę czas. Ale to oczywiście wyłącznie moje odczucie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Afirmacje - jak działają?
PostZamieszczono: 28 cze 2018, 14:44 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 lut 2018, 15:12
Posty: 18
Haha! A mnie w kwestii afirmacji przypomniała się zabawna historia mojej znajomej- bardzo wycofanej, skromnej dziewczyny. Otóż dowiedziała się kiedyś właśnie o tym, że powinna powtarzać sobie, że jest pewna siebie, kocha ludzi, podoba się facetom itp. I faktycznie, zadziałało. Wychodząc rano do pracy wszyscy faceci na nią spoglądali, więc tym bardziej w myślach powtarzała zdania o pewności siebie. I trwało do do momentu, aż w autobusie pewien przystojny chłopak nie zwrócił jej delikatnie uwagi, że ... rozpiął jej się w bluzce jeden guziczek i całą bieliznę ma na wierzchu :) Tyle było z afirmacji :D


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits