Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:05

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sen
PostZamieszczono: 02 sty 2017, 15:48 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 sie 2016, 08:38
Posty: 111
Jak myślicie? Czy da się wytrenować ciało i umysł tak, by skrócić czas potrzebnego do egzystencji snu?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Sen
PostZamieszczono: 31 sty 2017, 16:16 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 gru 2016, 16:10
Posty: 30
Myślę, że tak. Wszystko zależy od prowadzanego trybu życia. Jeśli wprowadzimy ciało i umysł w odpowiedni rytm, aktywny tryb, wówczas będziemy bardziej energiczni, co przełoży się na jakość i ilość snu potrzebną do skutecznego funkcjonowania. Oczywiscie jest to sprawa bardzo indywidualna ;)


Ostatnio zmieniony 15 kwie 2019, 20:53 przez Barbara, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Sen
PostZamieszczono: 06 lut 2017, 19:56 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 16 gru 2009, 00:09
Posty: 136
Według mnie wszystko jest kwestią nawyków. Jeśli przez całe życie śpimy do południa, to nie da się nagle tego zmienić i wstawać o 5 rano, aby uczyć się, pracować czy trenować. Na początku organizm będzie się buntował i to jest zupełnie normalna reakcja. Jeśli jednak będziemy coś takiego powtarzać odpowiednią ilość razy, to organizm wejdzie w ten tryb naturalnie. Podobnie chyba będzie ze snem. Nie wiem tylko, jak to jest z medycznego punktu widzenia. Czy mimo tego, że np. będziemy spać tylko 4h/dobę i będziemy czuć się doskonale, to czy nie odbije się to na naszym zdrowiu za jakiś czas? Może ktoś orientuje się w temacie. Jestem bardzo ciekawa.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Sen
PostZamieszczono: 02 mar 2017, 10:36 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 sty 2017, 15:10
Posty: 50
Ale po co skracać sen? W imię czego? Pracy? Nauki? To organizujmy swój dzień MĄDRZE - tak, aby mierzyć siły na zamiary, zdążać ze wszystkim nie zaburzając przy okazji fizjologii naszego organizmu.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Sen
PostZamieszczono: 02 mar 2017, 10:49 
Offline
Młodszy ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 18 paź 2016, 09:06
Posty: 77
Również uważam, że przede wszystkim należy popracować nad odpowiednią organizacją czasu. Brak lub niedobór snu prędzej czy później odbije się na naszym zdrowiu, wszystko jedno jak byśmy nie trenowali. Chyba nie ma sensu ryzykować?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Sen
PostZamieszczono: 03 lip 2017, 13:50 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 16 gru 2009, 00:09
Posty: 136
Ja słyszałam, że sekretem dobrej energii i efektywności działania są kilkunastominutowe drzemki w ciągu dnia - wtedy można spać w nocy krócej, a taka krótka drzemka czasem potrafi bardziej zregenerować niż 8 godzin snu w nocy. Kilka razy tego doświadczyłam, więc mogę to potwierdzić. A jak jest u Was z drzemkami? Zdarzają się Wam? Jak się po nich czujecie? Pełni nowej energii do działania czy wręcz przeciwnie?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Sen
PostZamieszczono: 10 lis 2017, 13:14 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 sty 2016, 22:04
Posty: 239
A ja uważam, że wszystko ma swoje granice, po przekroczeniu których można zrobić sobie po prostu krzywdę. Organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje tych 6-8 godzin snu na dobę i chyba lepiej z tym nie dyskutować. Oczywiście nic się nie stanie jeżeli okazyjnie zarwiemy jedną lub dwie nocki, ale taka egzystencja na dłuższą metę może być zgubna dla naszego zdrowia.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Sen
PostZamieszczono: 31 gru 2017, 16:55 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 paź 2017, 14:28
Posty: 39
Czasem czyta się o osobach, które śpią godzinę na dobę, lub nie śpią wcale kilka dni i funkcjonują. Ale ja uważam, że to wszystko musi być przerysowane - w końcu fizjologia człowieka w jakiś sposób działa i sen jest nieodzownym elementem zdrowej egzystencji.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Sen
PostZamieszczono: 31 gru 2017, 17:04 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 paź 2017, 14:04
Posty: 31
haneyczka pisze:
Jak myślicie? Czy da się wytrenować ciało i umysł tak, by skrócić czas potrzebnego do egzystencji snu?

Ja już od lat sypiam po 4 godziny na dobę i jakoś przyzwyczaiłem organizm do tego. U mnie prędzej należałoby się zastanowić jak efektywnie wykorzystać zaoszczędzony w ten sposób czas.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Sen
PostZamieszczono: 20 lut 2018, 09:54 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 lut 2018, 09:34
Posty: 4
hmmm.. bardzo ciekawa kwestia. Myślę, że się da. Zainspirowałaś mnie do poczytania więcej na ten temat.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits