Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:03

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ukryte przekazy w reklamach
PostZamieszczono: 11 wrz 2017, 12:10 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 15 lis 2016, 10:07
Posty: 5
i zapomniałeś dodać że grają na emocjach i to coraz bardziej ;P ale żeby tak przyziemnie reklame przeanalizować, ważne jest żeby stronę na przykład dobrze wypozycjonować , żeby reklama na facebooku była ogarnięta, ogólnie żeby reklama miała sens byśmy zapamiętali to musi być wszystko pod nią zrobione idealnie. Widzimy ją w TV, spodobała nam się więc idziemy do sieci ją komuś pokazać, nie chcemy latać po googlach w poszukiwaniu, więc pozycjonowanie musi być idealne niemalże na pierwszym wyniku.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ukryte przekazy w reklamach
PostZamieszczono: 04 paź 2017, 14:34 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 paź 2017, 14:28
Posty: 39
A mnie strasznie śmieszy to lokowanie produktów w serialach. Nagle, zupełnie w oderwaniu od sensu i wątku jakaś scenka z... herbatą :) Albo stroną internetową. Chyba ludzie nie nabierają się na coś takiego.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ukryte przekazy w reklamach
PostZamieszczono: 15 lis 2017, 13:26 
Offline
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 14 lis 2017, 16:00
Posty: 7
Lokalizacja: Łódź
A ja myślałem, że Wy tu gadacie o jakimś symbolizmie i analizujecie konkretne reklamy - trochę mnie tytuł zmylił. W każdym razie rzadko której kampanii marketingowej udaje się jakoś tak subtelnie przekazać, dlaczego ich produkt jest nam potrzebny, bo wychodzą z założenia, że mało kto jest na tyle inteligentny, by siedzieć i zastanawiać się nad głębokim sensem reklamy. Dlatego często stosuje się efekt zaskoczenia, tematy nieco kontrowersyjne, niemal rzuca się cechami produktu w twarz odbiorcy, by dobrze widział. Najczęściej zauważalne to jest przy reklamach samochodów, ale np. alkoholu też. Nie piszę o reklamach społecznych, bo one mają często szokować i zwracać na problem dużą uwagę.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ukryte przekazy w reklamach
PostZamieszczono: 01 lut 2018, 13:02 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 30 lip 2016, 15:01
Posty: 103
Z tą kontrowersją to niestety prawda. Nieważne jak mówią, byle mówili. Było przecież już takie akcje, chociażby pewien popularny napój niedawno... tylko czy to akurat tędy droga...


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ukryte przekazy w reklamach
PostZamieszczono: 30 mar 2018, 14:07 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 30 mar 2018, 13:35
Posty: 21
Zuzia Mala pisze:
A mnie strasznie śmieszy to lokowanie produktów w serialach. Nagle, zupełnie w oderwaniu od sensu i wątku jakaś scenka z... herbatą :) Albo stroną internetową. Chyba ludzie nie nabierają się na coś takiego.

Mój Boże! To już do tego doszło? Przyznam, że telewizji nie oglądałam już lata, więc nawet nie jestem świadoma, że coś takiego wymyślili.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ukryte przekazy w reklamach
PostZamieszczono: 31 maja 2018, 11:03 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 paź 2017, 14:04
Posty: 31
Monika Kulka - i to chyba jest najlepsze rozwiązanie. Oderwać się od tego wszystkiego. Bo przykro patrzeć, że reklama atakuje nas wszędzie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ukryte przekazy w reklamach
PostZamieszczono: 15 cze 2018, 11:41 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 15 cze 2018, 10:45
Posty: 8
Lokalizacja: Łódź
Lokowanie produktu w serialach, filmach itd. nazywa się fachowo product placement i ta forma reklamy ma się dobrze już dość długo. Zwróćcie na to uwagę podczas oglądania filmów akcji, gdzie najczęściej w ten sposób reklamuje się marki samochodów, zdolnych wytrzymać miliony uderzeń, koziołkowanie, żelazne szczęki dinozaurów itd. itp. To jest akurat jedna ze skuteczniejszych form reklamy tego typu produktu :D A co do tematu, najbardziej denerwują mnie reklamy w takiej formie: przypadkowe, niby zapierające dech w piersiach obrazy, napisy na cały ekran podkreślającymi ważne cechy produktu, dramatyczna muzyka i narrator mówiący w stylu "a co by było, gdyby...?". Nie dość, że to utarty schemat, to jeszcze zbyt sztampowo zrobiony.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ukryte przekazy w reklamach
PostZamieszczono: 22 kwie 2020, 15:32 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 17 kwie 2020, 11:40
Posty: 13
Szukasz dobrego gastrologa? Najlepszy gastrolog Białystok! Godny polecenia!


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits