Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: jak wybrać profesjonalną firmę szkoleniową?
PostZamieszczono: 28 kwie 2010, 08:15 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:57
Posty: 24
Nie zgodzę się z Tobą Diego. Lepiej znać dobrze firmę, do której idzie się na szkolenie. Wkońcu my za to płącimy i tak "byle jak" nie możemy wybierać sobie firmy szkoleniowej. Bałąbym się pójść do nowo otwartej firmy, wolałabym poczekać rok i zobacyć jak prosperuje.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: jak wybrać profesjonalną firmę szkoleniową?
PostZamieszczono: 29 kwie 2010, 01:56 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 kwie 2010, 02:06
Posty: 19
Lokalizacja: Warszawa
Dzięki Dario za wypowiedź. Zgodzę sie z Tobą że lepiej dobrze znać firmę, do której się idzie na szkolenie, ale czasem różnica w cenie szkoleń o dokładnie tej samej tematyce bywa naprawdę spora. Nie raz byłem na szkoleniu organizowanym przez renomowaną firmę i wile rzeczy mi się nie podobało, czasem tylko trener ratował całą sytuację. Innym razem warsztaty robiła jakaś mała firma o ktorej mało co mogłem znaleźć ale było naprawdę ok i jak już wcześniej pisałem udało sie oszczedzisz troche grosza, a byłem naprawde zadowolony. Z pewnościa dobrze byłoby sie rozeznać w opini a temat danej firmy bo to ważna rzecz, ale ja tylko mówię że nie jest to regułą że duża firma z pozornie dobrymi komentarzami zrobi super szkolonko. Poza tym te większe firmy liczą sobie wyższe ceny właśnie za renomę bo płacą więcej za reklamę no i również sale, które wynajmują oraz katering są droższe...


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: jak wybrać profesjonalną firmę szkoleniową?
PostZamieszczono: 29 kwie 2010, 13:19 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 22 kwie 2010, 15:58
Posty: 21
Moim zdaniem wszystko zależy od szkolenia, są szkolenia na które można sobie pozwolić aby zaryzykować i wybrać nowoą firmę i zapłacić mniej, są też szkolenia, które są bardzo ważne i tutaj lepiej nie oszczędzać.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: jak wybrać profesjonalną firmę szkoleniową?
PostZamieszczono: 05 maja 2010, 11:08 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 maja 2010, 10:38
Posty: 2
Rzeczywiście spis głównych tez zawartych na wstępie niniejszego wątku jest bardzo trafy i opowiada chyba większości firm szkoleniowych. Lekka modyfikacja powinna objąć punkty 1 i 2 :)

1. "Być na najwyższych pozycjach w Google dla fraz związanych ze szkoleniami z pozycjonowania."
Bycie w Googlach na wysokiej pozycji np. w przypadku szkoleń technologicznych o niczym nie świadczy. Tutaj bardziej się liczy doświadczenie praktyczne trenerów, wiedza i sposób jej przekazania. Można być bardzo dobrym fachowcem ale bycie trenerem wymaga nieco innych umiejętności.
I to nie tylko sposób mówienia, ale także:
- praca z grupą
- trzymanie się tematu
- umiejętność reagowania na potrzeby uczestników
- radzenie sobie z trudnymi pytaniami
- umiejętność przebudowania zakresu szkolenia podczas prowadzenia zajęć - zdarza się rzadko, ale bywa że osoby odpowiedzialne za zebranie wymagań dot kursu, chcą pewne rzeczy "przyspieszyć" w imię np. oszczędności i wysyłają uczestników na zbyt wysoki poziom zajęć.

2. "Na prośbę klienta przedstawić listę innych wypozycjonowanych przez siebie stron" - tutaj w przypadku szkoleń z zakresu IT czy zarządzania raczej skupiamy się na zebrani informacji z rynku dot. trenerów, miejsca zajęć, zakresu oferty i referencji od uczestników.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: jak wybrać profesjonalną firmę szkoleniową?
PostZamieszczono: 05 maja 2010, 11:20 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 maja 2010, 10:38
Posty: 2
Jeżeli chodzi o same referencję nie zgodziłabym się z moimi poprzednikami.

Pracuje w firmach edukacyjnych ponad 10 lat, z doświadczenia wiem, że rekomendacje o które pytają klienci to w dużej mierze zasługa trenera/rów prowadzących szkolenia a nie samej firmy. Wiele nowych firm nie ma takich referencji i dopiero startuje na rynku szkoleń, są młode, ambitne i dużo bardziej elastyczne od "starych wyjadaczy".

Warto wysyłać zapytania do nowych dostawców, bo z jednej strony powoduje to zdrową konkurencję z drugie możemy pozyskać dostawcę szkoleń, który będzie dbał o nasze potrzeby. Ale uwaga warto w tym momencie prosić o informację dotyczące:
- autoryzacji i/lub akredytacji firmy
- trenerów
- miejsca zajęć


Prosty przykład każda autoryzacji/akredytacja narzuca na firmę edukacyjną standardy, im rzadsza na rynku autoryzacja/akredytacja tym te standardy wyższe.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: jak wybrać profesjonalną firmę szkoleniową?
PostZamieszczono: 14 lip 2010, 09:41 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 12 lip 2010, 09:52
Posty: 56
Oczywiście, że najlepiej jest jeśli możemy szczerze dowiedzieć się od kogoś kto już był na interesującym nas szkoleniu lub szkoleniu organizowanym przez daną firmę, jednak taką okazję mamy jedynie czasami. Dobrym sposobem jest poszukanie informacji w necie, np ja forach, ale i to uda nam się jedynie czasami. Ja zwracam uwagę na przekazywane informacje (ich szczegółowość, klarowność i w przypadku pytań łatwość w udzielaniu dodatkowych informacji), ale to też może nie do końca odzwierciedlać rzeczywistość. W pewnym stopniu zwracam uwagę na dotychczasowych klientów, jeśli wśród nich są poważne firmy to w pewnym stopniu o czymś to świadczy. Jednak szkolenia to z jednej strony firma która je organizuje, a z drugiej strony trener. Oczywiście, że trener może uratować częściowo kiepską organizacje szkolenia, ale tylko częściowo. Jasne, że firma, która istnieje od kilku lat i zbudowała sobie już jakąś markę i pozycje na rynku budzi większe zaufanie, ale pamiętajmy, że firma to ludzie. Młode firmy często zakładane są przez ludzi którzy zdobyli już doświadczenie i teraz wykorzystują je we własnym biznesie, oferując często dobre usługi w niezłych cenach. Trenerzy również nie urwali się z choinki, i posiadają jakieś doświadczenie, które warto wygooglować. Warto pamiętać o społecznościach np. GoldenLine, które pozwalają nam zapoznać się z sylwetkami konkretnych osób.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: jak wybrać profesjonalną firmę szkoleniową?
PostZamieszczono: 16 lip 2010, 20:13 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 cze 2010, 19:53
Posty: 239
Rozejrzec się w danym srodowisku, konkretnej branzy, popytac na forach, albo na serwisach społecznościowych, Zwylke tak robię i zykle się nie zawodzę.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: jak wybrać profesjonalną firmę szkoleniową?
PostZamieszczono: 17 lip 2010, 21:44 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lip 2010, 11:22
Posty: 42
burykot pisze:
Rozejrzec się w danym srodowisku, konkretnej branzy, popytac na forach, albo na serwisach społecznościowych, Zwylke tak robię i zykle się nie zawodzę.


tak, to prawda. Ale najlepiej zapytać sie znajomych, wtedy masz pewność że mówią prawdę. Na forach bywa różnie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: jak wybrać profesjonalną firmę szkoleniową?
PostZamieszczono: 19 lip 2010, 19:49 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 cze 2010, 19:53
Posty: 239
Znajomi to dobre żródło informacji, trzeba dokładnie wypytać, bo nigdy nie wiadomo co ceni sie na szkoleniu, dla mnie to głównie wiedza przekazana, ale czasem waz ne sa tez dodatki, np atrakcje.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: jak wybrać profesjonalną firmę szkoleniową?
PostZamieszczono: 21 lip 2010, 12:51 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lip 2010, 12:02
Posty: 22
Dla mnie najważniejsza jest wiedza, ważne jest to w jaki sposób jest przekazywana. Musi być ciekawie, nie może być cały czas w sposób mówiony, lubię praktyczne pokazy, jakiś filmik lub przykłąd z życia.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits