Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 23:24

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nauka języka?
PostZamieszczono: 23 cze 2017, 12:03 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 17 sie 2016, 14:55
Posty: 15
Wg mnie najlepszy sposób na naukę języka to zapisanie się po prostu do szkoły językowej. Wtedy jest dodatkowa motywacja, bo jest ktoś, kto nadzoruje nasze postępy. Fajnym pomysłem są też kursy wakacyjne, podczas których można się doszkolić i usystematyzować wiedzę.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Nauka języka?
PostZamieszczono: 03 lip 2017, 13:42 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 16 gru 2009, 00:09
Posty: 136
Wiadomo, że praktyka czyni mistrza, więc warto dużo słuchać, mówić, czytać, pisać... Nie zawsze jest to możliwe, bo brakuje nam czasu na wszystko, wiem to z własnego doświadczenia. Małym, ale ważnym już krokiem jest też przestawienie języka w komputerze czy telefonie ;-) Potem można stopniowo różne inne rzeczy wprowadzać, jak np. czytanie książek po angielsku - to już dla bardziej zaawansowanych osób :) A macie jakieś nietypowe sposoby na naukę języka? Nie tylko takie oczywistości, jak szkoła językowa, wyjazd zagraniczny czy fiszki...


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Nauka języka?
PostZamieszczono: 27 paź 2017, 16:58 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 paź 2017, 10:44
Posty: 3
Inwestycja w naukę języka nigdy nie będzie straconą gotówką. W końcu ten język to absolutna podstawa, jeśli chodzi np. o pracę. Wcale nie jest taki trudny do przyswojenia, jak niektórzy twierdzą. Trzeba tylko poznać zasób słów i przełamać opór w mówieniu. Bardzo ułatwiają to zajęcia w szkole językowej z dobrym native speakerem. Nauka jest wtedy efektywniejsza, a i można przygotować się odpowiednio do zdania certyfikatu językowego.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Nauka języka?
PostZamieszczono: 14 lis 2017, 16:39 
Offline
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 14 lis 2017, 16:00
Posty: 7
Lokalizacja: Łódź
Ja chciałem sobie utrwalić i podciągnąć francuski, z którym ostatni raz miałem styczność w liceum, a że nie mam czasu na zapisanie się do szkoły językowej, większość rzeczy staram się ogarniać sam. Zawsze lubiłem uczyć się języków, więc nie przeszkadzają mi sposoby, w jaki się ich uczę, choćby miały być przestarzałe i nudne jak flaki z olejem. Aby utrwalić słówka, ściągnąłem sobie aplikację na telefon ze słówkami i gramatyką, do których mogę w każdej chwili wrócić. Do gramatyki załatwiłem sobie dobry podręcznik z ćwiczeniami, a z mową oswajam się poprzez dubbing/napisy francuskie w serialach i filmach. Jak widać, nie potrzeba wydawać kasy na szkołę językową, wystarczy tylko mieć motywację i samozaparcie do nauki.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Nauka języka?
PostZamieszczono: 23 sty 2018, 11:26 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 lis 2014, 13:31
Posty: 34
Języka to najlepiej się jednak człowiek nauczy w trakcie wyjazdu za granicę, można jechać do Stanów i jak się jeszcze studiuje to wydaje mi się, że to jest najlepsza opcja z jakiej można skorzystać


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Nauka języka?
PostZamieszczono: 26 maja 2019, 21:36 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 30 mar 2018, 13:38
Posty: 44
Nie ma co ukrywać, ale obecnie znajomość języków obcych staje się przepustką do kariery. Celowo użyłem liczby mnogiej ,,języków", bo teraz jeden język obcy - zwłaszcza w przypadku dużych firm - to za mało.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Nauka języka?
PostZamieszczono: 25 cze 2019, 15:27 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 01 paź 2018, 09:20
Posty: 34
W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych to niezwykle cenna umiejętność, która jednak nie jest już postrzegana jako coś nadzwyczajnego. Z pewnością znacznie trudniej funkcjonować nam w sferze zawodowej i towarzyskiej bez znajomości chociażby angielskiego, trzeba jednak zauważyć, że zdolność posługiwania się tym językiem jest niemal “obowiązkiem” i może przez to okazać się niewystarczająca.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Nauka języka?
PostZamieszczono: 30 lip 2019, 15:23 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 30 mar 2018, 13:36
Posty: 56
Zgadzam się bez znajomości języka ani rusz. Każda korporacja chce, aby znać minimum język angielski. Oczywiście najlepiej jeszcze dodatkowy język :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Nauka języka?
PostZamieszczono: 09 wrz 2019, 12:31 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 sie 2019, 11:26
Posty: 5
Próbowałem się uczyć samemu w domu na podstawie podręczników, później przez internetowe kursy i w ogólnym rozrachunku wydałem na to tyle kasy, że spokojnie opłaciłbym sobie roczny kurs. Zastanawiam się teraz nad kursem „odblokuj się w semestr” w szkole YouEnglish - chciałbym być wreszcie fluent :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Nauka języka?
PostZamieszczono: 29 lis 2019, 22:13 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 maja 2019, 21:41
Posty: 472
Witam serdecznie,
jakie znacie szkoły językowe oferujące kursy języka angielskiego dla firm? Ja trafiłam ostatnio na dość ciekawą ofertę na stronie https://www.bs-ict.pl/oferta/jezyk-angielski-w-biznesie Kojarzycie może tę szkołę? Mieliście z nią kiedyś do czynienia? Podobno u nich kursy językowe dla firm są w pełni dostosowane do potrzeb klientów, obejmując naukę języka ogólnego, biznesowego oraz specjalistycznego, w zależności od profilu firmy.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits