Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:13

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Co wybrać szkolenie, czy studia podyplomowe?
PostZamieszczono: 17 cze 2016, 13:11 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 15 cze 2016, 12:59
Posty: 2
Dobrze zrobić oby dwie rzeczy


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Co wybrać szkolenie, czy studia podyplomowe?
PostZamieszczono: 21 sie 2016, 00:51 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 21 sie 2016, 00:19
Posty: 6
Nie da się tak jednoznacznie określić co lepsze bez poznania konkretnego przykładu i opinii uczestników. Jednakże z doświadczenia wiem, że na studiach nauczyłam się więcej niż nia kursach EFS, ale to tylko z powodu mojego braku motywacji w uczestniczeniu w zajęciach.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Co wybrać szkolenie, czy studia podyplomowe?
PostZamieszczono: 24 lis 2016, 15:28 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 lis 2016, 15:22
Posty: 3
Ja korzystałem i z EFS i robiłem podyplomowe - i prawda jest taka, że wszystko zalezy do czego Ci to jest potrzebne. Jeżeli zależy ci na tym, aby spełniac jakies swoje potrzeby to i policealna szkoła ci wystarczy. Natomiast inaczej sytuacja wygląda kiedy musisz zrobić kurs/studia do pracy. Wiadomo, im większy skill tym droższy wybór. Rozpisałem się w każdym razie najlepiej moim zdaniem próbowac samemu a najlepiej jeżeli ma się możliwość praktyki np. w pracy, to juz jest wspaniale :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Co wybrać szkolenie, czy studia podyplomowe?
PostZamieszczono: 21 lut 2017, 21:49 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 21 lut 2017, 21:48
Posty: 1
Podyplomowe nauczą cię więcej ale pewnie będą dużo droższe. Szkolenie nie da zawodu, a np. podyplomowe z BHP TAK.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Co wybrać szkolenie, czy studia podyplomowe?
PostZamieszczono: 21 kwie 2017, 18:01 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 paź 2016, 15:06
Posty: 6
A co sądziecie o tami kierunku jak zarządzanie zasobami ludzkimi? Mnie osobiście studia tego typu bardzo zainteresowały. Chcę w przyszłości otworzyć własną firmę i mam nadzieję, że takie studia będą bardzo przydatne przy budowaniu własnej działalności od podstaw, łącznie z zatrudnianiem pracowników.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Co wybrać szkolenie, czy studia podyplomowe?
PostZamieszczono: 18 paź 2017, 16:27 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 mar 2016, 00:21
Posty: 7
Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Wszystko zależy od potrzeb danej osoby, ilości czasu, jakim ona dysponuje, a także od zasobności jej kieszeni. W znakomitej większości przypadków studia podyplomowe są znacznie droższe niż kursy. Nie jest to jednak regułą – są bardzo specjalistyczne, kilkudniowe kursy, przeznaczone np. dla wyższej kadry menadżerskiej, które kosztują więcej niż semestr studiów.
Kursy obejmują zazwyczaj wąski zakres wiedzy, przez co łatwo jest dokonać wśród nich wyboru. Osoba, która potrzebuje doszkolenia w jakiejś ściśle określonej dziedzinie, po samej nazwie szkolenia bądź krótkim opisie zorientuje się, czy jest ono tym, czego szuka. Wręcz przeciwnie jest ze studiami podyplomowymi – ich zakres jest znacznie szerszy, istnieje więc ryzyko, że elementy, na których najbardziej zależy studentowi, zostaną pominięte, wyeksponowane natomiast będą inne, na których mu nie zależy. Po wydaniu kilkunastu tysięcy złotych i upływie kilku semestrów może się okazać, że cały trud poszedł na marne.
Studia podyplomowe trwają dłużej niż szkolenia, które są z reguły jedno- bądź dwudniowe.
Najcenniejsza jest wiedza przekazywana przez praktyków
Przed rozpoczęciem studiów bądź szkolenia warto jest zatem sprawdzić, kto będzie nas uczył. Najważniejsze są praktyczne dokonania takiej osoby, a nie to, czy ma ona imponujący tytuł naukowy czy bogatą liczbę publikacji na swoim koncie. Zadaniem większości studiów podyplomowych bądź profesjonalnych kursów zawodowych jest przecież lepsze przygotowanie do bardzo konkretnych wymagań rynku pracy.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Co wybrać szkolenie, czy studia podyplomowe?
PostZamieszczono: 23 sty 2018, 11:26 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 lis 2014, 13:31
Posty: 34
Jak dla mnie warto wybrać studia z tego względu, że dają możliwości, których nie daje żadna z innych ścieżek jak chociażby wyjazd na work and travel - to jest coś co tylko studenci mogą zrobić, a wydaje mi się, że to jedna z największych szans, jakie można w tym czasie wykorzystać


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Co wybrać szkolenie, czy studia podyplomowe?
PostZamieszczono: 26 wrz 2018, 09:51 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 wrz 2018, 09:51
Posty: 1
studia podyplomowe :) lepiej na to patrzyć


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Co wybrać szkolenie, czy studia podyplomowe?
PostZamieszczono: 27 maja 2019, 15:28 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 01 paź 2018, 09:22
Posty: 30
Szkolenia pozwolą Ci posiąść konkretną wiedzę w szybkim czasie z tej dziedziny, z której potrzebujesz. Natomiast na studiach podyplomowych, którę bądą trwać dużo dłużej, nie wszystkie przedmioty mogą okazać się przypadne. W dodatku studia pochłoniają więcej czasu.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Co wybrać szkolenie, czy studia podyplomowe?
PostZamieszczono: 24 cze 2019, 15:55 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 13 paź 2016, 15:58
Posty: 3
Szkolenie to dawka wiedzy/umiejętności w konkretnym zakresie. Studia przygotowują wielotorowo do zawodu. To szczególnie istotne w niektórych branżach. Za przykład podam fizjoterapia studia albo każde inne studia, gdzie celem późniejszej pracy jest poprawa zdrowia człowieka.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits