Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:34

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: szkolenia e-learningowe
PostZamieszczono: 10 wrz 2010, 13:23 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 10 wrz 2010, 13:14
Posty: 2
Szkolenia e-learningowe to fajna sprawa, przy czym trzeba wyraźnie powiedzieć że nie zawsze się sprawdzają np. w przypadku przedmiotów, które powinny być poparte jakimiś praktycznymi ćwiczeniami. Niemniej w przypadku kursów BHP można śmiało zainwestować w internetowy kurs bo korzyść odniosą z tego zarówno pracownicy (będą mogli zasiąść do niego w dowolnej chwili i miejscu), jak też pracodawca (kursy on-line są znacznie tańsze niż stacjonarne). Z tego co rozmawiałem z osobami prowadzącymi internetowe kursy ich poziom merytoryczny jest utrzymany na podobnym poziomie, co kursów tradycyjnych więc śmiało można w nie inwestować.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: szkolenia e-learningowe
PostZamieszczono: 10 wrz 2010, 22:18 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 10 wrz 2010, 22:11
Posty: 1
Dokładnie. Wszystko idzie do przodu. Taka forma szkoleń jest o wiele wygodniejsza i tańsza. Do tego jak zaznaczyli poprzednicy w niczym nie ustępuje tradycyjnym sposobom nauczania


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: szkolenia e-learningowe
PostZamieszczono: 11 wrz 2010, 16:44 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lip 2010, 11:39
Posty: 47
W tej chwili większosć z nas wybiera tradycyjny sposób nauki, tzn. pójscie na zajęcia, siedzenie w ławce itd. Jednak podejżewam, że za kilka/kilkanaście lat większość będzie wolała naukę przez komputer - będzie to wygodniejszy sposó zdobywania wiedzy. Taki typ nauki ma wiele plusów, trzeba po prostu spróbować.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: szkolenia e-learningowe
PostZamieszczono: 13 wrz 2010, 14:33 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 13 wrz 2010, 14:29
Posty: 1
Ja pracuję zawodowo od niedawna. Miałam do czynienia z e-learningiem na studiach, wspominam te zajęcia bardzo dobrze, więc nie obawiałam się zbytnio, kiedy w swojej pierwszej pracy wysłano mnie na szkolenia online. Myślę, że ten rodzaj szkoleń ma przyszłość, zwłaszcza dziś, kiedy tak bardzo liczy się każda minuta i tracenie czasu na dojazd na miejsce szkolenia jest strasznym marnotrawstwem. Polecam wszystkim! Nie bójcie się szkoleń w e-learningu :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: szkolenia e-learningowe
PostZamieszczono: 13 wrz 2010, 23:13 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lip 2010, 11:57
Posty: 36
A jaka jest różnica w cenie? Jeśli jest znacząca to pewnie wybrabym takie szkolenie e-learningowe, zawsze zaoszczęsdzę czas i pieniądze. A jeśli po tym dostanę taki sam dokument to wszystko jest ok. Hmm rozumiem tylko, że egzamin jest pisemny, ale na niego już trzeba przyjechać osobiście?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: szkolenia e-learningowe
PostZamieszczono: 21 wrz 2010, 10:09 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 10 wrz 2010, 13:14
Posty: 2
W przypadku internetowych szkoleń BHP można zaoszczędzić koło 700/800 zł wszystko zależy oczywiście od cennika firmy. Jeżeli chodzi o egzaminy to w tych szkoleniach co ja brałem udział odbywały się one też w formie on-line i był to test wyboru. Pracodawca z kolei miał dostęp do statystyk wyników.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: szkolenia e-learningowe
PostZamieszczono: 21 wrz 2010, 11:21 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 wrz 2010, 19:55
Posty: 242
E-learning jest rozwijającą się formą nauki, z której coraz więcej osób decyduje się korzystać. Jest to forma przydatna dla ludzi, którzy z jakichś powodów muszą pozostawać w domu. Nie da się ukryć, że brać konieczności dojazdu na kurs jest w tym przypadku ogromną zaletą, która oczywiście łączy się z redukcją kosztów takiego szkolenia.
Jednakże pomimo zalet takich kursów, ja jednak stawiam na kursy tradycyjne. Żyjemy w dobie Internetu, gdzie komunikacja z ludźmi odbywa się głównie "online". Przez coś takiego ludzie zaczynają mieć problemy w komunikacji międzyludzkiej. Kurs standardowy, da nam możliwość obcowania z innymi ludźmi, a nie tylko z komputerem.
Ponad to, efektywność takiego kursu w dużej mierze zależy od mobilizacji uczestnika. Osoba, której zależy tylko na tzw. "
papierku" raczej nie wyniesie zbyt wiele wiedzy z takiego sposobu nauki. Poza tym, przy takich standardowych kursach, zawsze można się zwrócić z pytaniem do prowadzącego, gdyby coś było niejasne.

Dla zainteresowanych poniżej link do artykułu ze wskazówkami efektywnego uczenia się podczas e-learningu.

http://www.kursolandia.pl/e-learning/ja ... owych.html

_________________
Zostań fanem: http://www.facebook.com/Szkolenia.AVENHANSEN


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: szkolenia e-learningowe
PostZamieszczono: 22 wrz 2010, 14:55 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lip 2010, 11:22
Posty: 42
Grzegorz pisze:
A jaka jest różnica w cenie? Jeśli jest znacząca to pewnie wybrabym takie szkolenie e-learningowe, zawsze zaoszczęsdzę czas i pieniądze. A jeśli po tym dostanę taki sam dokument to wszystko jest ok. Hmm rozumiem tylko, że egzamin jest pisemny, ale na niego już trzeba przyjechać osobiście?


szkolenia e-learningowe są zazwyczaj tańsze od tych na żywo. Wiadomo, odpada dojazd, wyżywienie, wynajem sali itd. Zazwyczaj na egzamin trzeba przyjechać, ale różnie to bywa, wszystko zależy od firmy.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: szkolenia e-learningowe
PostZamieszczono: 24 wrz 2010, 14:00 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 wrz 2010, 09:17
Posty: 2
A czy mógłby mi ktoś tutaj polecić jakąś sprawdzoną firmę organizującą internetowe kursy BHP? Bo to będzie mój debiut jeżeli chodzi o taką formę szkoleń i nie chciałabym się, że tak powiem "przejechać" :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: szkolenia e-learningowe
PostZamieszczono: 25 wrz 2010, 13:41 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 wrz 2010, 14:50
Posty: 30
Magda99 jestes pewna, że chcesz robić takie szkolenie przez internet? Jakoś ie wyobrażam soie takiego szkolenia przez komputer...uważam, że aurat tego typu szkolenia powinny być prowadzone na zywo. To jest zbyt poważny temat aby mówić o tym w inny sposób.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 230 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits