Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 15:33

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: STUDIA PODYPLOMOWE- ROLNICTWO
PostZamieszczono: 29 lis 2016, 16:01 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 29 lis 2016, 15:49
Posty: 6
Serdecznie zapraszamy na unikalne studia podyplomowe w zakresie rolnictwa dla absolwentów kierunków nierolniczych
+ Cel studiów:
Absolwent ww. unikalnych studiów podyplomowych posiada wiedzę i podstawowe umiejętności w zakresie produkcji zwierzęcej i roślinnej związanej z gospodarowaniem na gruntach ornych i trwałych użytkach zielonych, technik i nowoczesnych technologii stosowanych w rolnictwie, w tym możliwości pozyskiwania energii odnawialnej. Studia przygotowują do samodzielnego prowadzenia gospodarstwa rolnego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju w oparciu o najnowocześniejsze trendy technologiczne i jakościowe.
+ Do kogo skierowane są studia?
Studia podyplomowe przeznaczone są dla osób, które ukończyły studia wyższe (licencjackie, inżynierskie, magisterskie) na kierunkach nierolniczych i chcą uzyskać kwalifikacje rolnicze niezbędne np. przy aplikowaniu o pomoc z programów UE.
+ Program studiów
Autorski program studiów podyplomowych (dwusemestralnych) opracowany został przy współpracy specjalistów praktyków Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Falentach oraz Instytutu Edukacji Europejskiej w Warszawie i obejmuje 174 godz. zajęć (część realizowana w formie e-learningu).
+ W ramach studiów omawiane są m.in. następujące zagadnienia:
> Technologie produkcji rolniczej, produkcja roślinna
> Rolnictwo ekologiczne
> Produkcja zwierzęca
> Produkcja ogrodnicza
> Produkcja sadownicza
> Certyfikacja energetyczna i odnawialne źródła energii w budownictwie wiejskim
> Technika rolnicza dla praktyków – maszyny, narzędzia rolnicze, prowadzenie prac polowych
> Gospodarka odpadami komunalnymi i rolniczymi
> Ekonomika i rachunkowość rolnicza
> Unijny system wsparcia rolnictwa w ramach wspólnej polityki rolnej – możliwości dla rolników
> Podstawy prawne działalności rolniczej
> Agrometeorologia w praktyce rolniczej

Cena, miejsce oraz termin rozpoczęcia
• Rozpoczęcie nowej edycji studiów: od 18 lutego 2017 roku
• Atrakcyjna cena studiów – czesne 2800 zł + wpisowe 190 zł (czesne rozłożone na cztery raty, z możliwością indywidualnego dopasowania płatności do możliwości finansowych słuchacza).
• Zajęcia weekendowe – zajęcia stacjonarne w ramach studiów odbywają się w weekendy (sobota-niedziela) średnio raz w miesiącu.
• Zajęcia w formie e-learningu - do 50% zajęć realizowana jest w formie e-learningu.
• Miejsce zajęć – Warszawa, ul. Czapelska 38


Wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej:
http://www.sedpol.com.pl/
lub pod nr. (22) 33-17-600.


Załączniki:
sedpol.jpg
sedpol.jpg [ 9.37 KiB | Przeglądany 1370 razy ]
Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: STUDIA PODYPLOMOWE- ROLNICTWO
PostZamieszczono: 20 cze 2020, 15:53 
Offline
Doświadczony Forumowicz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 19 lut 2020, 20:33
Posty: 62
Pochodzę z rodziny rolników, sama na ziemi nie zostałam ale moje siostry owszem, tata również cały czas zajmuje się gospodarstwem. Ciężki kawałek chleba ale z roku na rok coraz więcej przydatnych maszyn, systemów się pojawia. Jak się porządnie zainwestuje na początku to można naprawdę ładnie zarabiać jako rolnik. Na https://swiatrolnika.info/ zobaczcie, to portal rolniczy. Jest sporo informacji jak teraz wyglądają uprawy i jakie zyski są możliwe do osiągnięcia.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: STUDIA PODYPLOMOWE- ROLNICTWO
PostZamieszczono: 26 cze 2020, 06:43 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 cze 2020, 06:14
Posty: 3
witam

Mój wujek ma dość duże gospodarstwo i ogólnie nie jest osobą skłonną do narzekań ale wiem że kilka nowych maszyn rolniczych by mu się przydało. Zaczęłam szukać i znalazłem firmę http://solan.lublin.pl/maszyny-rolnicze/ która ma całkiem ciekawą ofertą.czy ktoś wie czy są obecnie jakieś dotacje na takie maszyny??


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: STUDIA PODYPLOMOWE- ROLNICTWO
PostZamieszczono: 16 paź 2020, 13:00 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 wrz 2017, 07:26
Posty: 57
Moim zdaniem takie studia to świetny pomysł. Warto jest rozwijać się, jak i rozwijać własne gospodarstwo. A co do sklepów rolniczych to w https://poltechparts.pl/ moja rodzina kupuje różne części, a nawet i maszyny.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: STUDIA PODYPLOMOWE- ROLNICTWO
PostZamieszczono: 03 sie 2022, 21:29 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 10 lis 2016, 15:29
Posty: 295
Również zostałam z rodzicami na gospodarce, mimo tego, że nie skończyłam studiów w tym kierunku. Bardzo lubię swoje życie na roli i nie zmieniłabym go na nic innego. Ostatnio popsuł nam się ciągnik i musimy zamówić do niego części. Myślicie, że w Aldomarket https://www.aldomarket.pl/ będą mieli takie części?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: STUDIA PODYPLOMOWE- ROLNICTWO
PostZamieszczono: 28 wrz 2022, 15:14 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 sty 2019, 01:19
Posty: 20
Student musi mieć podbitą legitymację. Hologramy studenckie można kupić w sieci, ale one mogą nam tylko służyć do tego, by jednak mimo wszystko je kolekcjonować. Nic poza tym. Ja wiem, że to ciekawe, ale mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę, że nic innego nie można z nimi robić.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: STUDIA PODYPLOMOWE- ROLNICTWO
PostZamieszczono: 07 paź 2022, 15:52 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 mar 2021, 22:32
Posty: 675
Jeżeli ktoś faktycznie ma taką chęć to ja również jestem zdania, że bardzo ważną sprawą jest to aby przede wszystkim wiedzieć jakie są najlepsze sposoby na walkę z chwastami w kukurydzy. Na pewno bardzo ciekawie do tego tematu podeszli w https://nafundamentach.pl/najlepsze-spo ... kukurydzy/ i jestem zdania, że te kwestie zdecydowanie dobrze jest znać.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: STUDIA PODYPLOMOWE- ROLNICTWO
PostZamieszczono: 18 cze 2023, 18:45 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 21 gru 2022, 23:58
Posty: 29
We współczesnym rolnictwie, mimo dużej mechanizacji, nadal ważną rolę odgrywają środki ochrony roślin - https://www.syngenta.pl/atlas-chorob-i- ... -kukurydzy . To dzięki nim, takie uprawy jak kukurydza, rosną bez strat związanych z chorobami, czy zagrożeń związanych ze szkodnikami. Środki ochrony roślin, powinny zawsze być stosowane zgodnie z wytycznymi, które dotyczą konkretnej jakości upraw.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: STUDIA PODYPLOMOWE- ROLNICTWO
PostZamieszczono: 13 lip 2023, 16:07 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 mar 2021, 22:32
Posty: 675
Szukasz skutecznych metod zwalczania chwastów w zbożu? To jest nie lada wyzwanie, ale istnieją narzędzia, które mogą Ci w tym pomóc. Na stronie znajdziesz atlas chwastów https://www.syngenta.pl/atlas-chorob-i- ... ty-w-zbozu który dostarczy Ci wiele cennych informacji na ten temat.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: STUDIA PODYPLOMOWE- ROLNICTWO
PostZamieszczono: 26 paź 2023, 13:18 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 wrz 2015, 15:26
Posty: 113
To nie oznacza, że trzeba się od razu zajmować rolnictwem. Są branży powiązane z nią.
Zerknijcie na to - blaut-rol.pl/10-czesci-do-ciagnikow
Macie tam w zasadzie wszystko.
I można się przecież specjalizować w takich rzeczach.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits