Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 08:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: odkrywanie swoich mocnych stron
PostZamieszczono: 08 cze 2009, 15:06 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 25 maja 2009, 23:14
Posty: 55
witam,

słyszeliście kiedyś o StrengthsFinder, czyli narzędziu umożliwiającym poznanie swoich mocnych i słabych stron?

http://www.talentsclub.pl/index.php?opt ... &Itemid=47

Czy ktoś z was robił taki test? Na ile jest wiarygodny?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: odkrywanie swoich mocnych stron
PostZamieszczono: 09 cze 2009, 19:34 
Offline
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 cze 2009, 21:29
Posty: 8
Moim skromnymm zdaniem to taki test to lipa, nic on nam nie da. Pozatym każdy powinien wiedzieć w czym jest dobry? Takie jest moje wrażenie. Ja przynajmniej o sobie wiem wiele.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: odkrywanie swoich mocnych stron
PostZamieszczono: 09 cze 2009, 21:58 
Offline
Doświadczony Forumowicz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 cze 2009, 00:47
Posty: 65
Nie zgodzę się z Wami uważam że taki test dobrze przygotowany może pozwolić nam lepiej się poznać i wykryć zestaw cech które są w nas najmocniejsze.
Wiem że to nie do końca dobre porównanie ale np. biegacze przechodzą specjalne badania żeby dowiedzieć się czy ich mocniejszą stroną są krótkie czy długie dystansu a idąc Waszym tokiem rozumowania powinni oni wiedzieć w czym są lepsi...


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: odkrywanie swoich mocnych stron
PostZamieszczono: 10 cze 2009, 14:15 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:31
Posty: 403
Miałam książkę z podobnymi testami i musze powiedzieć, ze są one przydatne np. podczas wyboru zawodu, czy kierunku studiów. Ale niegdy nie za późno jest przekwalifikować się i robić cos co się naprawdę lubi. Sądzę, że taki testy są przydatne. Ale czy nie za drogie one są na tym portalu?

_________________
Szkolenia-Komunikacja


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: odkrywanie swoich mocnych stron
PostZamieszczono: 14 cze 2009, 20:20 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 25 maja 2009, 23:14
Posty: 55
a co sądzą na temat takiego testu trenerzy? czy stosują Państwo takie testy na szkoleniach?
jak bardzo ten test jest wiarygodny?'
bo przecież to trenerzy najczęściej współpracują z ludźmi, więc jeśli robią testy to mają możliwość obserwacji większej liczy osób, a nie tylko siebie samego, jak osoba indywidualna robiąca test...


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: odkrywanie swoich mocnych stron
PostZamieszczono: 09 lip 2009, 13:13 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 lip 2009, 14:42
Posty: 32
Osobiście uważam, że test - oczywiście wcześniej przemyślany i dobrze skonstruowany, jest rzeczą bardzo pomocną.
Czytając wypowiedzi użytkowników SpecjalMG i Serwacza, którzy podeszli do tematu podanego w wątku z zupełnie przeciwnych stanowisk, skłaniałabym się raczej ku twierdzeniu, iż takie testy pomagają nam odkryć i wydobyć cechy i umiejętności, których nie byliśmy świadomi, a kompetencje, które posiadamy - rozwinąć i uzmysłowić Nam, jaką ścieżkę rozwoju powinniśmy podjąć. Na szkoleniach spotkałam się z różnymi testami tego rodzaju, a także innymi ćwiczeniami praktycznymi,filmami ilustrującymi konkretne przykłady. Nie wszyscy trenerzy je stosują, ale z niektórych ćwiczeń, wyniosłam wartościowe rzeczy: pozwoliły mi poznać siebie i poszerzyć horyzonty, pokonać bariery.

Aby jednak rzecz o której mówimy przyniosła skutki, powinna być przygotowana z myślą o efektach, z myślą o ludziach, którzy będą korzystać z danego testu. Osoba testowana ma odnaleźć w danym ćwiczeniu, przykładach swoje własne - wtedy mają one sens i szansę na to, by przynieść efekty.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: odkrywanie swoich mocnych stron
PostZamieszczono: 09 lip 2009, 17:12 
Offline
Młodszy ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 lip 2009, 18:47
Posty: 70
Przyznam szczerze ze nie bylabym gotowa zaplacic za cos takiego, czym ten test rozni sie od testow psychologicznych zamieszczanych za darmo na portalach z ofertami pracy?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: odkrywanie swoich mocnych stron
PostZamieszczono: 09 lip 2009, 23:14 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 25 maja 2009, 23:14
Posty: 55
nie wiem czym się różni ten jest od innych, zarejestrowałam się ale chcieli $$ więc podziękowałam...

wydaje mi się że test jest dobrze skonstruowany, przez psychologów z prawdziwego zdarzenia a nie dziennikarzy z tygodników dla pań, którzy czasem wymyślają coś co zapełni stronę ;)
na portalach pracy są takie testy, ale widocznie mają pecha bo nie są tak znane jak ww.Strengthsfinder.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: odkrywanie swoich mocnych stron
PostZamieszczono: 10 lip 2009, 09:12 
Offline
Młodszy ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 lip 2009, 18:47
Posty: 70
Mysle ze wiele osob tak naprawde nie slyszalo o Strenghtsfinder, a jesli juz to zostaly odepchniete tym ile trzeba placic $$$ Mysle ze testy psychologiczne na stronach o prace sa nawet bardziej kompetentne gdyz sa wlasnie ukladane przez specjalistow z dziedziny HR, i sa darmowe.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: odkrywanie swoich mocnych stron
PostZamieszczono: 21 gru 2009, 20:21 
Można doskonale zdawać sobie sprawę z własnych talentów, mocnych stron, umiejętności, ale zrobienie takiego testu nie zaszkodzi. Przeciętnie człowiek skrywa w sobie kilka talentów, więc nawet jeśli samodzielnie udało nam się 'zlokalizować' jeden to dlaczego nie posłużyć się środkami takimi jak testy psychologiczny to odkrycia kolejnych?
A poza tym takie testy to dobra rozrywka, więc dostrzegam w ich istnieniu i rozwiązywaniu same pozytywne strony.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits