Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 10:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 08 cze 2009, 19:42 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:31
Posty: 403
Chciałabym Was spytać, co myślicie na zarządzaniu finansami osobistymi? Planujecie swoje prywatne wydatki? Oszczędzacie? Czy może prowadzicie domową "księgowość dochodów i wydatków za pomocą np. zeszytu, czy arkuszu XLS? Jak sądzicie, czy można nauczyć się efektywnego zarządzania własnymi środkami pieniężnymi? Czy powinny być z tego prowadzone szkolenia?

_________________
Szkolenia-Komunikacja


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 08 cze 2009, 21:39 
Offline
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 cze 2009, 21:29
Posty: 8
Ja w domu posiadam swój kajecik i tam zapisuje wszystkie wydatki oraz przychody, oraz korzystam z konta w interenecie gdzie sprawdzam wydatki.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 09 cze 2009, 08:27 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:31
Posty: 403
Kajecik, to dobry pomysł :D. Ja jestem bardziej skomputeryzowana i prowadzę arkusz w Excelu z wydatkami. Mam tam np. wiele kategorii takie jak wydatki mieszkaniowe, inwestycyjne, ubrania, kosmetyki, wydatki medyczne, rozrywki, żywność itp. Najgorzej mi idzie z oszczędnościami. Czy znacie może sposób jak najlepiej oszczędzać?

_________________
Szkolenia-Komunikacja


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 09 cze 2009, 19:31 
Offline
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 cze 2009, 21:29
Posty: 8
Heh ja wole tradycyjnie jednak, arkusz to dla mnie tylko pomoc czasami. A jak się ograniczać.. hmm, jedynym sposobem zeby troche odłożyc moim zdaniem to powiedziec sobie, ze warto sobie odłozyc, cos miec na później.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 09 cze 2009, 22:12 
Offline
Doświadczony Forumowicz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 cze 2009, 00:47
Posty: 65
Jak najlepiej zaoszczędzić? - Nie inwestować :) a poważnie wydaje mi się że takie szkolenia wcale nie byłyby złym pomysłem bo są ludzie którzy oczywiście są bardzo dobrze zorganizowani i potrafią gospodarować zasobami finansowymi ale są też ludzie roztargnieni, którzy mogliby się czegoś nauczyć dzięki takiemu szkoleniu.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 10 cze 2009, 21:54 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:31
Posty: 403
Zauważyłam, że temat zarządzania finansami osobistymi jest ostatnio niezwykle modny w mediach, forach, blogach. Chyba każdy ratuje się jakoś przed kryzysem, albo przewartościowuje swoje wcześniejsze postępowanie. Sądzę, że organizacja szkolenia z tego tematu będzie całkiem dobrym pomysłem. A czy mozemy na przykłada zarządzanie własnymi funduszami rozpartywać podobnie jak zarządzanie środkami pieniężnymi małej firmy?

_________________
Szkolenia-Komunikacja


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 12 cze 2009, 10:17 
Offline
Doświadczony Forumowicz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 cze 2009, 00:47
Posty: 65
Myślę że podobieństwa między zarządzaniem małą firmą a własnymi funduszami są i to jak najbardziej widoczne. Trzeba płacić rachunki, inwestować w rozwój, ale najważniejsze jest i tak planowanie wydatków.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 12 cze 2009, 11:02 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 12 cze 2009, 10:56
Posty: 8
Serwacz pisze:
Myślę że podobieństwa między zarządzaniem małą firmą a własnymi funduszami są i to jak najbardziej widoczne. Trzeba płacić rachunki, inwestować w rozwój, ale najważniejsze jest i tak planowanie wydatków.

Tak może podobieństwa są podobne. Ale prowadząc firmę masz o wiele więcej róznych działań do wykonania. Nie wystarczy zapłacić rachunki, zostawić troche pieniędzy na życie i spokój. W firmie musisz zarządzać pieniędzmi dla pracowników, dodatkowo trzeba inwestować w towar. Jakim zarządza nasza firma. Działań jest o wiele więcej. Moim zdaniem różnic jest więcej niż podobieństw.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 12 cze 2009, 13:46 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:31
Posty: 403
Zależy co chcesz osiągnąć. Wielu specjalistów uważa, że finanse osobiste nie należy wyłącznie przejadać, ale również inwestować, aby w przyszłości mieć z tego zysk poza pracą zawodową. Sposobów inwestycji jest wiele:
- w naukę, rozwijanie własnych umiejętności, co przyniesie w przyszłości lepszą pensję
- na giełdzie, dobre dla znawców, można zarobić dodatkowe pieniążki
- w lokaty, fundusze inwestycyjne i inne produkty bankowe. Zyski, co prawda z takich inwstycji nie duże, ale zawsze są
- w nieruchomości. Jest to najlepsza forma inwestycji osobistych, ale niestety wymaga sporego kapitału początkowego
- we własną stronę internetową. Jeżeli jest treściwa, ciekawa i dobrze wypromowana, to może przynieść nam dodatkowe zyski z umieszczonych na stornie reklam
- w remont we własnym mieszkaniu. Jeżeli myślimy o sprzedaży lub zamianie własnego mieszkania w przyszłości, taka inwestycja może być bardzo zyskowna.
Macie może jeszcze inne pomysły?

_________________
Szkolenia-Komunikacja


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie finansami osobistymi
PostZamieszczono: 19 cze 2009, 10:01 
Offline
Zainteresowany
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 maja 2009, 09:35
Posty: 36
Źródła dodatkowych przychodów mogą być najrozmaitsze, zależą jedynie od fantazji danej osoby. Moi znajomi np. zajmują się hodowlą psów rasowych i sprzedają szczenięta np. labradorów z zyskiem. Inni mają np. stadninę koni. A zdrowy dobry koń również kosztuje niemało :lol:
Powszechną metodą dodatkowego zarobku jest wynajmowanie mieszkania obcym osobom, tylko problem jest w tym a by na początku owe mieszkanie mieć. :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits