Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 00:23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Skuteczna sprzedaż i obsługa klienta.
PostZamieszczono: 03 cze 2009, 09:18 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 mar 2009, 17:59
Posty: 100
margarita pisze:
Czasem sprzedawca zbytnio zaangaowany w swoją pracę wręcz odstrasza. Np. wchodzę do skepu, zeby się rozejrzeć, ale podlatuje sprzedawca ze swoim "Czym mogę pomóc?". Wtedy po prostu dziękuję sprzedawcy i wychodzę ze sklepu...


A ja wtedy mówię, że dziękuję za pomoc i sprzedawca zostawia mnie w spokoju. Nie ma co uciekać przed sprzedawcami, przecież oni nie gryzą ;)
Czasem jednak taka pomoc jest mi potrzebna i gorzej jak wtedy sprzedawcy (doradcy) nie ma ...

_________________
pozdrawiam
Maciej

------------------------------------
www.szkolenia.AVENHANSEN.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Skuteczna sprzedaż i obsługa klienta.
PostZamieszczono: 03 cze 2009, 12:00 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 cze 2009, 13:59
Posty: 22
Niektórzy czekają w tym wypadku z 5 minut i startują raz jeszcze :D. Czasem sprzedawcy doradzają "aż tak dobrze", że musimy np. jakąś rzecz kupić, aby sprzedawcę nie urazić. Klientom przydało by się chyba szkolenie z asertywnosci i umiejętności mówienia "nie". ;)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Skuteczna sprzedaż i obsługa klienta.
PostZamieszczono: 03 cze 2009, 12:05 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 mar 2009, 17:59
Posty: 100
margarita pisze:
Klientom przydało by się chyba szkolenie z asertywnosci i umiejętności mówienia "nie". ;)


:lol: Tak, to też dobry pomysł. Szkolenie: "Jak bronić się przed natarczywym sprzedawcą?" :lol:

_________________
pozdrawiam
Maciej

------------------------------------
www.szkolenia.AVENHANSEN.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Skuteczna sprzedaż i obsługa klienta.
PostZamieszczono: 04 cze 2009, 21:32 
Offline
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 cze 2009, 21:15
Posty: 8
Cytuj:
Jak bronić się przed natarczywym sprzedawcą?

Hmm, ciekawe ciekawe, sam bym skorzystał, wielu akwizytorów bywa denerwujących, albo w sklepach latają za tobą i tylko: "..a może w czymś pomóc.." 10 sekund minie i kolejny podjeżdża do ciebie "...a może pomóc...". Jak bardzo bywa to denerwujące chyba każdy wie. Tacy ludzie powinni stać w marketach co jakiś kawałek i gdy byśmy coś od nich chcieli byśmy sobie podchodzili do takiego jegomośćia.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Skuteczna sprzedaż i obsługa klienta.
PostZamieszczono: 11 cze 2009, 21:45 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 11 cze 2009, 20:36
Posty: 1
mnie najbardziej denerwuje jak jestem w jakiejs knajpie/restauracji i po podaniu karty po minucie podchodzi do mnie kelner/-ka i pyta sie czy juz moze przyjmowac zamowienie
choc z drugiej strony ja tez pracuję w sprzedaży więc po trosze rozumiem takie zachowanie ;)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Skuteczna sprzedaż i obsługa klienta.
PostZamieszczono: 11 cze 2009, 22:37 
Offline
Doświadczony Forumowicz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 cze 2009, 00:47
Posty: 65
Dokładnie. Ta natarczywa chęć pomocy jest spowodowana wymogami pracodawców :). Sam spotkałem się z tym że najważniejszy jest klient i mamy mu pomóc choćby sam nie wiedział że potrzebuje pomocy :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Skuteczna sprzedaż i obsługa klienta.
PostZamieszczono: 12 cze 2009, 11:12 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 12 cze 2009, 10:56
Posty: 8
Dobra, podchodzą jest źle, by ich nie było też byłby to problem dla niektórych, że olewają klientów. Ale co prawda to prawda czasami bywają zbyt natarczywi.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Skuteczna sprzedaż i obsługa klienta.
PostZamieszczono: 12 cze 2009, 13:57 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:31
Posty: 403
Mi się wydaje, że oprócz aktywnej sprzedaży przydałaby się również szkolenie z empatii i prawidłowego rozpoznania potrzeb klienta, wtedy nie byłoby problemu z natarczywością sprzedawców.

_________________
Szkolenia-Komunikacja


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Skuteczna sprzedaż i obsługa klienta.
PostZamieszczono: 13 cze 2009, 12:52 
Offline
Doświadczony Forumowicz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 cze 2009, 00:47
Posty: 65
Tak się zastanawiam...i dochodzę do wniosku że to sprawa bez rozstrzygnięcia. Nasze dywagacje opierają się na argumentach i dobrze, ale taka jest prawda że każdy jest inny, ma w każdym dniu inny humor więc codziennie postrzega inaczej różne sytuacje. Dlatego chyba nie ma takiej możliwości żeby zawsze postrzegać sprzedawców jako pomocnych nam, zawsze zdarzy się zły humor, który nam to uniemożliwi. I wtedy uznamy ich właśnie jako natarczywych.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Skuteczna sprzedaż i obsługa klienta.
PostZamieszczono: 13 cze 2009, 16:51 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:31
Posty: 403
Na szkoleniach dla sprzedawców również uczą jak postępować z tzw. "trudnym klientem", który ma fochy lub jest dla nas niemiły. A zdarzyło się Wam jakaś nieprzyjemna historia ze sprzedawcami lub konsultantami od obsługi klientów?

_________________
Szkolenia-Komunikacja


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits