Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:39

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 28 sie 2010, 15:50 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 13 cze 2010, 13:38
Posty: 32
Hmm wydaje mi się, że cieżko jest rozmawiać z innnymi jak się jąka. Jeszcze znajomi to wytryzmają, ale nowa osoba widać że nie wie jak się zachować i to już krępuje osobę która się jąka.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 31 sie 2010, 16:32 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 cze 2010, 21:58
Posty: 32
Dlatego wszystko zależy od tych osób. Taka osoba powinna dać się wygadać osobie która się jąka. Nie powinna jej poprawiać/dopowiadać słów bo to bardzo denerwuje.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 11 wrz 2010, 16:24 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lip 2010, 11:39
Posty: 47
Ostatnio słyszałem, że nie można małych dzieci nasilnie namawiać do mówienia. Każde ma swój czas na to aż zacznie samo mówić. Natomiast takie namwianie na siłe do mówienia, może się zakończyć potem jąkaniem. Ponieważ mózg w tym wieku po porstu nie może zapamiętać wszystkich słow i nie nadąża. Dlatgo mówi się, że każde dziecko rozwija się inaczej.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 29 wrz 2010, 23:33 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 29 wrz 2010, 22:58
Posty: 27
Leon pisze:
Ostatnio słyszałem, że nie można małych dzieci nasilnie namawiać do mówienia. Każde ma swój czas na to aż zacznie samo mówić. Natomiast takie namwianie na siłe do mówienia, może się zakończyć potem jąkaniem. Ponieważ mózg w tym wieku po porstu nie może zapamiętać wszystkich słow i nie nadąża. Dlatgo mówi się, że każde dziecko rozwija się inaczej.


no proszę nie wiedziałem o tym...a czy to były jakieś badania naukowe ? Czy słyszałęś od kogoś?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 31 sty 2011, 16:03 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 30 sty 2011, 18:51
Posty: 34
Dawno temu wydawało się, że jąkania nie można się pozbyć. Po prostu ktoś tak mówi i już. Na szczęście teraz można zastosować różne teriapie, różne ćwiczenia, któe przynoszą duże efekty.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 25 lut 2011, 23:04 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 10 lut 2011, 15:40
Posty: 38
Na jąkanie najlepsza jest odwaga!! Ten kto przestanie się stresować przestanie się także jąkać. Jąkanie wychodzi z nerwów, to wiadomo od zawsze.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 27 lut 2011, 13:15 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 lut 2011, 21:06
Posty: 22
Z jąkania można wyrosnąc. Miałem w podstawówce kolegę, który się jakał. Wtedy chłopaki się z niego śmiali co sprawiało, że chłopak mało mówił. Spotkałem go z 2 lata temu i teraz gada jak najęty, byłem w szoku. Zapamiętałem go wtedy jakon jąkałę. Okazało sie, ze poszedł do szkoły średniej, tam miał spoko kolesi, którzy nie zrwacali uwagi na to jak mówi. Zaczął mówić więcej, bardizej odważnie no i9 przestał się jakać.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 26 kwie 2011, 21:55 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 kwie 2011, 21:14
Posty: 22
wydaje mi się że na jąkanie dobre jest wystraszyć kogoś.. chyba kiedyś słyszałem coś takiego...


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 27 maja 2011, 21:43 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 25 maja 2011, 20:49
Posty: 21
A z jąkania się nie wyrasta?? Słyszałem, ze można z tego wyrosnąć, im osoba starsza tym odrazniejsza i zapomina o jąkaniu.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 29 maja 2011, 18:53 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 maja 2011, 20:52
Posty: 16
A czy z każdego jąkania mozna się wylecyć?? Czy to wogóle jest choroba? Chyba nie... czy jąkają sie tylko osoby niesmiałe?? Wydaje mi się, że nie, bo znam faceta, który jaka się, a mimo tego mówi non stop, jest ogormną gadułą którą wszyscy lubią. I na pewno nie jest nieśmiały.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits