Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:36

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 30 maja 2011, 20:45 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 30 maja 2011, 19:56
Posty: 34
Czasami jąkanie samo przechodzi... a czasami trzeba udać się do logopedy. Podobno takie wizyty u logopedy mogą potrwać nawet kilka lat, ale efekty są zadowalające.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 27 cze 2011, 16:07 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 25 cze 2011, 19:53
Posty: 24
Z jąkania się wyrasta. Tzn nie wszyscy wyrosną, ale wiele osób tak ma. Mam znajomego który w dzieciństwie się jakał, a teraz ładnie mówi. Nie chodził do specjalisty, mówi, ż e zroku na rok mówił coraz płynniej, samo przeszło..


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 22 lip 2011, 14:09 
Janusz_ pisze:
A czy z każdego jąkania mozna się wylecyć?? Czy to wogóle jest choroba? Chyba nie... czy jąkają sie tylko osoby niesmiałe?? Wydaje mi się, że nie, bo znam faceta, który jaka się, a mimo tego mówi non stop, jest ogormną gadułą którą wszyscy lubią. I na pewno nie jest nieśmiały.


są różne przyczyny powstania jąkania - niektórzy mają to ze stresu inni mają jakieś zaburzenia. Dlatego niektóe jąkanie można wyleczyć a inne niestety nie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 23 lip 2011, 17:09 
Mam znajomego któy się jąka... ma tak od dzieciństwa. Mówi, że jak był mały spadł ze schodó i potem zaczął mieć problem z mówieniem. Chodził do lekrzy ale nic nie pomogło. Na szczescie on się tym nie przejmuje.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 16 gru 2011, 15:33 
Offline
Młodszy ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 paź 2011, 12:02
Posty: 73
Jąkanie? Coraz mniej osób jest które jąkają sie.. to chyba dzięki doświadczonym specjalostom w tej dziedzinie - potrafią pomóc. Myslę, że za jakiś czas problem jakanie będzie mały.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 23 sty 2012, 10:07 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 22 gru 2011, 20:35
Posty: 29
Mam znajomego który się jąka, jeśt świenym facetem! Jego jąkanie po pewnym czasie nie rzuca sie w oczy, jak się długo z nim rozmawia.
Wydaje mi się, że on też sie tym nie stresuje tak bardzo.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 30 sty 2012, 20:18 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 sty 2012, 17:19
Posty: 19
Mnie sie wydaje, że u dorosłych jąkanie nie jest aż tak duzym problemem - dorośli nie smieją sie itdGorzej mają dzieci i młodzież, to jest trudny okres i raczej nie przyjemny dla nich.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 13 lut 2012, 22:58 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 sty 2012, 13:10
Posty: 36
Po Po po po po porosze wody.......

Jak osoba tak się jąka to zawsze zgaduję co chce powiedzieć. Słyszałam tylko, że to ejszcze bardziej ich stresuje?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 16 lip 2013, 18:50 
Offline
Przechodzień
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 16 lip 2013, 18:44
Posty: 2
Ja zacząłem się jąkać kiedy miałem może z 6-7 lat (w wyniku sytuacji, która bardzo mnie zestresowała). Były okresy kiedy strasznie mi to przeszkadzało i stresowało, były takie kiedy praktycznie to zanikło. A dzisiaj wiem, że dalej się trochę jąkam, ale nie zwracam na to uwagi i zauważyłem, że ludzie też nie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Problem jąkania
PostZamieszczono: 17 lip 2013, 11:12 
Problem z jąkaniem wywodzi się zapewne z problemów z osobowością. Chodzi tu o nieśmiałość, jakieś traumy z przeszłości. Najlepiej udać się z takim czymś do psychologa, ten pewnie coś zaradzi.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits