Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 17 kwie 2024, 00:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 11 sty 2010, 20:08 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 sty 2010, 17:22
Posty: 22
Do głowy przychodzi mi :
- dofinansowanie do wakacji
- bilety do kina i teatru
- prywatna opieka medyczna
- dodatkowe wolne dni
- smaczny obiad


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 24 mar 2010, 21:59 
Offline
Początkujący
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 mar 2010, 18:33
Posty: 12
Zespół z którym ma się kontakt i któremu się ufa jest dobrze zmotywowany. Dobry szef na znaczną część swojej pracy poświęca na kontkat z zespołem, który powinien dawać odpowiedź co kogo motywuje, bo:
1. Jednych zmotywuje większa odpowiedzialność i decyzyjność (a innych tylko znerwicuje ;) )
2. Są ludzie, którzy potrzebują potwierdzania, że działają dobrze na każdym etapie realziacji projektu, ale są tacy którzy potrzebują celu i narzędzi i przychodzą z efektem (w tym przypadku "wcinanie się" tylko frustruje!) itd.

Generalnie - Patrz i analizuj co na kogo działa. Moim zdaniem tzw. social, intergracja itd. to wszystko są ważne elementy, ale niezastąpiona podstawa to satysfakcja i realizowanie się w pracy w połączeniu z satysfakcją finansową.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 12 kwie 2010, 23:31 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:57
Posty: 24
Mnie motywuje nawet sama pochwała szefa. Kiedy mnie pochwali wiem, że interesuje sie moją pracą. A to jest dla mnie ważne, ponieważ lubię to co robię.
Kiedyś za dobrze przygotowany projekt, nad którym siedziałam dwie noce, dostałam wolny piątek. Bardzo spodobała mi się ta nagroda, ponieważ mogłam wyjechać z narzeczonym w góry. Pieniądze to nie wszytko.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 20 kwie 2010, 20:50 
Offline
Początkujący
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 mar 2010, 18:33
Posty: 12
daria pisze:
Mnie motywuje nawet sama pochwała szefa. Kiedy mnie pochwali wiem, że interesuje sie moją pracą. A to jest dla mnie ważne, ponieważ lubię to co robię.
Kiedyś za dobrze przygotowany projekt, nad którym siedziałam dwie noce, dostałam wolny piątek. Bardzo spodobała mi się ta nagroda, ponieważ mogłam wyjechać z narzeczonym w góry. Pieniądze to nie wszytko.


Świetny szef z wyczuciem! Pogratulować Tobie i szefowi :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 04 cze 2010, 15:29 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 cze 2010, 14:07
Posty: 23
A mój szef przyniósł nam do biura steper, żebyśmy mogły się trochę oderwać od biurek;) A tak poważnie, wracając do motywacji to myślę, że bardzo motywująco działa każda pochwała, każdy wyraz uznania i poczucie, że możesz liczyć na przełożonego w trudnych chwilach. Fajne jest też jakieś wspólne wyjście do knajpki, co działa (oprócz tego, że motywująco) również integrująco :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 22 cze 2010, 14:55 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 13 cze 2010, 13:38
Posty: 32
Ten steper to dobry pomysł;) hehe
Mój szef motywuje nas wolnym. Jeśli zrobimy coś dobrze dostajemy dzeiń wolnego lub kilka godzin do dyspozycji. Bardzo nam to sie podoba bo dzieki temu nie bierzemy wolnego.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 03 sie 2010, 11:02 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 12 lip 2010, 09:52
Posty: 56
Przed wszystkim dobra atmosfera w pracy. Jeśli jest luźno i przyjemnie to zdecydowanie inaczej się pracuje. Nie mówię, że ma to być przyzwolenie na obijanie się, ale jeśli nie dzieje się zbyt wiele to można sobie pozwolić np na chwile luzu. Tak naprawdę opiera się wszystko na dobrze prowadzonej polityce HRowej i dobrym systemie pracy. Jeśli właściciel lub inna odpowiedzialna osoba wystymuluje dobry, sensowny i zgodny z zasadami pracy zespołowej system to ludzie nie będą przychodzić do pracy z obrzydzeniem, a wręcz przeciwnie będą przychodzić z przyjemnością. Ważne jest zwrócenie uwagi na każdego pracownika i pozostawienie mu pewnej swobody i stosowania przez niego stylu pracy jak najbardziej mu odpowiadającego. Warto ludzi chwalić kiedy na to zasługują, ale też trzeba umieć rozmawiać o tym co się nie udało, o tym co idzie źle w taki sposób, aby nikt nie odbierał tego jako atak, a jako feedback. Wysyłanie na odpowiednie szkolenia, imprezy integracyjne, bonusy typu bilety, wejściówki, bony, nawet zwykłe wyjście na piwo wieczorem są dobrymi pomysłami, ale aby odnosiły odpowiedni efekt muszą być dostosowane to potrzeb pracowników danej firmy/działu/itp.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 31 sie 2010, 16:01 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 cze 2010, 21:57
Posty: 40
Dobra atmosfera to podstawa. Dla mnie liczy sie bezstresowe traktowanie pracowników czy nie straszenie ich zwolnieniem, zmianiem pozycji itd. Wyrozumiałośc dla pracowników też jest ważna, dobrze jest jeśli pracownik wie, że jeśli ma zły dzień (a każdy może mieć taki dzień) to szef to zrozumie, da luźniejszą prace. Moim zdaniem takie coś odbije się na pracownikach w sposób pozytywny, będą dbać o firmę i swoje stanowisko.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 08 wrz 2010, 02:11 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 06 wrz 2010, 12:58
Posty: 17
Lokalizacja: Kraków
Każdy człowiek ma nieco różne oczekiwania wobec swojej pracy - dla jednych ważna jest atmosfera, relacje z innymi, zgrany zespół, dla innych możliwość rozwoju na szkoleniach, nowe zadania, swoboda w realizacji zadań... wymieniać można bez końca:)
Najważniejsze, by sposoby motywowanie były dopasowane do konkretnego pracownika i odpowiadały jego potrzebom. Zadaniem przełożonego jest poznanie swoich pracowników.
Pomysłów było wiele więc nie będę ich powtarzać, a z własnej praktyki zaproponuję konkursy wprowadzające mobilizację i chęć działania:)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników
PostZamieszczono: 22 wrz 2010, 13:02 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 wrz 2010, 19:55
Posty: 242
Pozafinansowe sposoby motywowania pracowników firmy są bardzo ważne. Poza motywowaniem, mają one za zadanie również przywiązać pracownika do firmy.
Poza karnetami, dofinansowaniami do wakacji ważne są same pochwały. Chyba każdy lubi czuć się doceniony. Miło jak nasza praca wzbudza zachwyt.
Dobrym pomysłem w większej firmie może być ogłaszanie pracownika miesiąca.

_________________
Zostań fanem: http://www.facebook.com/Szkolenia.AVENHANSEN


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits