Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 20:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Skąpość szefów
PostZamieszczono: 28 maja 2010, 16:29 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 11 maja 2010, 16:21
Posty: 22
A są takie szkolenia dla "ludzkości?" hehe i jak wysłać szefa na takie szkolenie?
Kiedyś pracowałem w firmie, w której był "przepis",że w tygodniu ubieramy się elegancko, jeansy zakłądamy na weekend. Wszyscy pracownicy się wkurzali, bo szef nigdy nie dał nam kasy na eleganckie ciuchy, a wymagał aby codziennie je nosić. Wtedy mówiliśmy, że jest skąpy...


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Skąpość szefów
PostZamieszczono: 16 cze 2010, 23:09 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 13 cze 2010, 13:38
Posty: 32
Mój szef nie był skąpy, ale był z ato oszczedny.Zapisane do połowy kartki z ksera kazał zostawiać, bo przecież można jeszcze coś na nich zapisać. Każdy miał swoje 3 długopisy, które musiał pilnować itd. Na początku siez tego jego pomysłów śmiałam, teraz rozumiem, ż e w ten sposób panował porząek w firmie, a to co udało sę oszczezić lądowało potem na naszym koncie jako premia.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Skąpość szefów
PostZamieszczono: 24 cze 2010, 13:01 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 18 cze 2010, 13:58
Posty: 30
Skąpy szef to wstyd....plotki szybko się rozchodzą. GDby mój szef kazałby mi przynosić do pracy cukier to powiedziałbym co o tym myślę. Miał kase na założenie firmy to musi mieć kase na utrzymanie pracowników. Godne utrzymanie!


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Skąpość szefów
PostZamieszczono: 30 cze 2010, 12:49 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 cze 2010, 21:57
Posty: 40
Nigdy nie spotkałam się ze skąpstwem mojego szefa. Nigy nam nie żałował na herbate, cukier czy nawet jakiś poczęstunek od czasu do czasu. On zawsze mówi, że na to sa pieniądze, że musi dbać o nas abyśmy mu nie uciekli. Fakt nie zarabiamy wiele bo firma średnio działo, ale atmosfera jest wspaniała.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Skąpość szefów
PostZamieszczono: 04 sie 2010, 16:43 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 12 lip 2010, 09:52
Posty: 56
oj czasem to można spotkać takie przypadki, że aż trudno w to uwierzyć. Kilka lat temu w trakcie studiów pracowałem z jednej powiedzmy to 'restauracji', gdzie właściciel (straszny burak) uważał, że jest łaskawy bo mieliśmy wodę for free, ale kawę już trzeba było sobie przynieść. Dodając do tego marną stawkę jaka tam była, kiepskie napiwki i wszystkie inne, dziwne zasady jakie panowały to nie ma się co dziwić, że pracowałem tam aż 3 tygodnie;)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Skąpość szefów
PostZamieszczono: 08 sie 2010, 16:11 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 sie 2010, 14:20
Posty: 12
Tak, są czasami tacy pracodawcy co uważają, że powinniśmy całowac ich po palcach u stóp, ze dali nam pracę. I na tym wszystko...nie muszą już dbać o nas, bo przecież dali pracę. Herbatkę, kawę itd sami przyniesiemy, tak samo z cukrem...oh szkoda gadać. Takie coś świadczy tylko o jego osobie, skąpstwo nie popłaca -potem wszystko obruci się przeciwko niemu.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Skąpość szefów
PostZamieszczono: 29 wrz 2010, 14:23 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lip 2010, 11:39
Posty: 47
Dros35 pisze:
Tak, są czasami tacy pracodawcy co uważają, że powinniśmy całowac ich po palcach u stóp, ze dali nam pracę. I na tym wszystko...nie muszą już dbać o nas, bo przecież dali pracę. Herbatkę, kawę itd sami przyniesiemy, tak samo z cukrem...oh szkoda gadać. Takie coś świadczy tylko o jego osobie, skąpstwo nie popłaca -potem wszystko obruci się przeciwko niemu.


oj dros35 musiałeś mieć samych złych szefów. U mnie to było różnie, trafił się i taki szef, który nie dość, że był bardzo wyrozumiały dla pracowników to jeszcze lubiał dawać premie. Nikt nie mógł powiedzieć, że był skąpy. Co prawda po kilku latach jego firma się rozpadła...być może jednym z powodów było to, że zbyt lubiał pracowników i dała za wysokie premie;) ale przynajmniej każdy go mile wspomina i porównuje do obecnych szefów;0


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Skąpość szefów
PostZamieszczono: 23 paź 2010, 15:38 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 13 sie 2010, 14:05
Posty: 36
A czym się różni skąpstwo od oszczędnosci?? Moim zdaniem niektórzy szefowie nie są skąpi tylko oszczedni, wiedzą że dzieki takim małym oszczędnościom będą mogli dać potem premie lub kupić coś do firmy, aby jeszcze ją bardziej rozkręcić.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Skąpość szefów
PostZamieszczono: 23 paź 2010, 23:09 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 wrz 2010, 19:55
Posty: 242
Wiele szefów nie zna się totalnie na zarządzaniu. Często jest tak,że to "oszczędności" prowadzą to jeszcze większych kosztów. Dużo kierowników nie inwestuje w pracowników, bo niby oszczędza i nie zdaje sobie sprawy z tego jak wiele traci, bo to właśnie pracownik tworzy wartość firmy.

_________________
Zostań fanem: http://www.facebook.com/Szkolenia.AVENHANSEN


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Skąpość szefów
PostZamieszczono: 28 paź 2010, 15:13 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 13 sie 2010, 14:05
Posty: 36
No tak, niektórzy się boją, że jak dobrze wyszkolą pracowników to cibęda chcieli podwyżki lub odejdą do innej firmy. Nie wiedzą, że pracownik może być wdzięczny za wszystko i oddany firmie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 59 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits