Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 08:35

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 14 paź 2009, 11:53 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 wrz 2009, 13:17
Posty: 19
Wracając do wyboru szkolenia, to oprócz tych opinii innych uczestników, właśnie praktyka powinna być kolejnym czynnikiem dyktującym o wyborze. Dlatego też strasznie zadowolona byłam ze szkolenia ******** *****. Tam nie tylko otrzymaliśmy ciekawe materiały, trenera który potrafił zachęcić do czynnego uczestnictwa w szkoleniu, ale była przede wszystkim możliwość weryfikacji tego co się uczyliśmy w praktyce.
Nie trudno mówić o czymś teoretycznie, przedstawiać nowe rozwiązania. Cała trudność powstaje dopiero w momencie gdy mamy wcielić to w życie. Na spotkaniach była taka możliwość, bo robiliśmy różne praktyczne ćwiczenia umożliwiające sprawdzenie przedstawionych tez.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 15 paź 2009, 19:47 
Offline
Zainteresowany
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 maja 2009, 09:35
Posty: 36
elior80 pisze:
Nie trudno mówić o czymś teoretycznie, przedstawiać nowe rozwiązania. Cała trudność powstaje dopiero w momencie gdy mamy wcielić to w życie. Na spotkaniach była taka możliwość, bo robiliśmy różne praktyczne ćwiczenia umożliwiające sprawdzenie przedstawionych tez.


Elior80, czy możesz podać przykład owych ćwiczeń praktycznych? :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 21 paź 2009, 22:02 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 wrz 2009, 13:17
Posty: 19
Ćwiczenia były różne. Materiały, które dostaliśmy, przedstawiały nie tylko dane zagadnienie schematycznie, czy jakby to określić, nie prezentowały samej teorii, ale zawierały właśnie propozycję ćwicz, w celu wypróbowania „jak to działa w praktyce”.
Np. zastosowanie metody Focus – najpierw rzeczy najważniejsze. Trener najpierw wyjaśnił o co chodzi, a potem kazał nam sporządzić matrycę swojego czasu i tak ją rozplanować żeby przedstawiała się zgodnie z tym co mówił. Uwzględniała ona podział na role jakie pełnimy w życiu powiązane z konkretnymi osobami.
Albo jeszcze inne zadanie – dokonać podziału obowiązków jakie mamy na głowie na te ważne i pilne (w tym celu rysowaliśmy 4 ćwiartki, gdzie według odpowiedniego schematu umieszczaliśmy swoje sprawy) następnie o tym rozmawiając. Poza tym różne, inne ciekawe pomysły, nie wyłączając z tego odgrywania scenek.

Właśnie to mi się najbardziej podobało, że szkolenie ******** ***** nie polega na siedzeniu i słuchaniu co mówi trener, tylko czynnym uczestnictwie. Przypomina ono raczej wartościowe warsztaty szkoleniowe.
No i ta duża liczba materiałów audiowizualnych …W szczególności filmów, które w sposób bardzo adekwatny obrazują konkretne przykłady i nawyki


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 26 paź 2009, 13:01 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 19 maja 2009, 22:01
Posty: 27
Ćwiczenia praktyczne, odgrywania scenek są fajne bo aktywują całą grupę uczestników. Ale oglądanie filmów? Jak dla mnie to czynność dość pasywna, a jak filmik jest nudny, to większość osób przesypia, bądź buja w obłokach.... ;)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 26 paź 2009, 18:38 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 paź 2009, 18:29
Posty: 8
Mi filmy w szkole, ponieważ na szkoleniu nie spotkałem się jeszcze z filmem, kojarzą się z harmidrem. Ponieważ nikt nie potrafił wysiedzieć w spokoju, jeżeli film był bardzo nudny i nikogo nie pasjonował. Taki kierunek na szkoleniu moim zdaniem nie za bardzo się by sprawdził, jednak jest to tylko moje subiektywne zdanie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 28 paź 2009, 13:15 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 wrz 2009, 13:17
Posty: 19
Moi drodzy ;) Chyba trochę źle mnie zrozumieliście. Wiadomo że nie oglądaliśmy "filmu pełnometrażowego" trwającego dobrą godz. To tak jak piszecie byłoby bez sensu. Filmiki jakie nam pokazywano, były króciutkie i miały za zadanie pokazać jak naprawdę znane firmy wykorzystują metody działania zaprezentowane nam na szkoleniu.
To według mnie właśnie takie fajne urozmaicenie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 08 sty 2010, 17:51 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 06 sty 2010, 15:36
Posty: 41
Na pierwszym miejscu jest oczywiście opinia osób, potem renoma. Ważne też jest jakie daje uprawnienie dane szkolenie, czy dostaniemy tylko dyplom czy certyfikat.
A cena? Czy też bierzecie ją pod uwagę?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 09 sty 2010, 17:32 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 sty 2010, 17:22
Posty: 22
Witam,
moim zdaniem najważniejsza jest opinia uczestników oraz program jaki oferuje firma organizująca szkolenie.
Jakiś czas temu uczestniczyłam w pewnym szkoleniu, i przekonałam się, że pozytywne opinie wyczytane w internecie sprawdziły się. Szkolenie było rewelacyjne, czas szybko leciał, a ja wchłonęłam ogromną ilość informacji.
Jeśli chodzi o cenę, to biorę ją pod uwagę. Nie jest jednak ona najważniejsza.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 10 sty 2010, 21:59 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 14 gru 2009, 00:12
Posty: 37
Zgodzę sie z wieloma tutaj piszącymi. Renoma jest najważniejsza przy wyborze firmy oraz dobre opinie. A skąd brać dobre opinie, no oczywiście że z for dyskusyjnych takie jak nasze :) Więc starajcie się opowiadać o szkoleniach, które "przetrwaliście" lub w których uczestniczyliście z ogromną przyjemnością. Może stworzy nam się tutaj takie małe "ceneo" w kategorii szkoleń :)

sorry za częściowy OT ;]


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 14 sty 2010, 17:21 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 sty 2010, 15:00
Posty: 52
Jestem jak najbardziej za! Piszmy prawdę i tylko prawdę o odbytych szkoleniach. Wtedy będziemy wiedzieć czy warto z niego skorzystać czy lepiej wybrać inne.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits