Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 11:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 10 lip 2009, 11:57 
Offline
Młodszy ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 lip 2009, 18:47
Posty: 70
Dla mnie bardzo wazna jest renoma firmy, ile lat istnieje na rynku, czy jest znana, opinie kursantow, jakie certyfikaty oferuje po zakonczeniu szkolenia. Poza tym porownuje zawsze te same oferty w paru instytucjach szkoleniowych, gdyz moze okazac sie ze za te sama cene material i oferta szkoleniowa moze sie roznic pod wzgledem liczby godzin lub tematyki. Ostatnio stanelam przed wyborem przyszlego szkoleniodawcy, i zawazylo to ze firma posiadala bardzo dobra opinie klientow, jest znana, bardzo dobrze wspiera swoich podopiecznych oferujac liczne praktyki i mozliwosci rozwoju a takze oferuje uzyskanie dyplomow w jez angielskim. A czym wy sie kierujecie?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 21 lip 2009, 09:57 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 lip 2009, 14:42
Posty: 32
Ja również kieruję się: renomą firmy na rynku, miejscem w ogólnym rankingu, opiniami uczestników szkoleń - bo one pozwalają uzyskać rzeczywisty pogląd na to, jak takie szkolenie wygląda oraz zasugerować, czy warto się nim zainteresować. Certyfikaty również są ważne, ale to zależy od tego, jakiego rodzaju jest to szkolenie. Dla mnie ważnym aspektem są również trenerzy - to w jaki sposób prowadzą, jak potrafią zaciekawić, zainspirować, skłonić do myślenia. C więcej, za kluczową kwestię uważam ćwiczenia praktyczne, warsztaty organizowane w trakcie szkolenia. Przykłady z życia wzięte, dobrze zobrazowane, wiarygodne, uzmysławiające konkretne fakty, informacje, wiedzę, pozwalające pełniej zrozumieć to, co zostało przekazane. Efekty - kolejna rzecz. Na podstawie opinii uczestników możemy zorientować się, czy takowe pojawiają się po zakończeniu szkolenia. Długoterminowość owego procesu jest dla mnie także czymś, co bardzo cenię. Rozwijam się? Widzę zmianę w mojej percepcji? Zmianę w życiu zawodowym, a także osobistym? - TAK! To jest to!


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 14 sie 2009, 01:04 
Wymienione wasze opinie są dla mnie bardzo ważne, czyli jakie oczekiwania stawia klient, który do mnie przychodzi. pozdrawiam


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 07 wrz 2009, 16:17 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 03 wrz 2009, 16:29
Posty: 7
Uważam, że warto na szkoleniach wprowadzać również zajęcia praktyczne, jeżeli to jest możliwe. Jeżeli jest to nie możliwe,mogą to być ćwiczenia między osobami biorącymi udział w tym szkoleniu (tzw. scenki). Zawsze to ciekawiej i lepiej się zapamiętuje, niż zwykła teoria.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 12 wrz 2009, 20:59 
Offline
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 cze 2009, 23:16
Posty: 9
Zawsze przed wyborem firmy szkoleniowej, ale takżę przy innych rzeczach. Sprawdzam ich renomę, albo poprzez internet, czyli takie fora jak to, albo to poprzez znajomych. Zawsze się ich pytam, czy dużo się nauczyli z takiego szkolenia i co najważniejsze czy potrafiliby to wynieść w praktyce. Przecież wydajemy na takie coś trochę gotówki, a nie ma to być wydatek, "tak dla jaj".


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 22 wrz 2009, 11:32 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 wrz 2009, 13:17
Posty: 19
Dokładnie, najważniejsze są efekty i opinie. Uczestnictwo w szkoleniu to nie tylko o jeden certyfikat więcej w ręce, czy odfajkowana rubryka w dokumentach szefa (zaliczył szkolenie ;) ). Szkolenie to przede wszystkim rozwój samego siebie, szukanie pewnych dróg rozwoju, uzmysłowienie sobie, własnych atutów a zarazem słabości i dążenie do neutralizowania tych drugich.
Odpowiedni trener i możliwość "na świeżo" sprawdzenia czego nas nauczono, to również czynniki, które biorę pod uwagę decydując się na szkolenie. Wkuwanie utartych schematów, tysiąca różnych teorii przerabiałam już przez 5 lat na studiach i takim szkoleniom zdecydowanie mówię "nie, dziękuję".


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 22 wrz 2009, 11:38 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 maja 2009, 10:17
Posty: 26
To co tak naprawdę dają szkolenia? Samorozwój, czy pieniądze? Co jest dla Was ważniejsze?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 22 wrz 2009, 12:20 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 wrz 2009, 13:17
Posty: 19
Myślę, że jedno pociąga drugie. Samorozwój daje możliwość pięcia się po szczeblach kariery.
Podnosisz swoje umiejętności, więc stajesz się lepszym pracownikiem. Stajesz się lepszym pracownikiem, masz większe szanse na awans. Awans z kolei wiąże się z lepszymi zarobkami :). Więc według mnie szkolenia dają i jedno i drugie (oczywiście tylko wtedy, gdy idziemy na nie właśnie z takim nastawieniem). Oczywiście efekt nie jest natychmiastowy, ale przy odrobinie cierpliwości jest zauważalny.
To właśnie min. uświadamiano nam na szkoleniu (******** *****) i z tyg na tydz widzę że to się sprawdza. Najpierw trzeba postawić na rozwój osobisty, a dopiero potem przechodzimy do sfery zawodowej. Cała ta teoria jest o wiele bardziej skomplikowana i nie będę tu teraz tego prezentować (nie czas i miejsce :) ), ale chce tylko uświadomić, że szkolenie jest dobrą formą aby łatwiej osiągnąć zamierzony cel.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 22 wrz 2009, 12:24 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 maja 2009, 10:17
Posty: 26
Wokół mnie jest pełno sfrustrowanych młodych ludzi po studiach, a nawet po studiach dyplomowych, kursach itp. narzekających na brak rozwijającej pracy i kariery. Czy dlatego, że to Łódź jest ich miejscem zamieszkania? W czym tkwi ich błąd?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czym kierujecie sie przy wyborze firmy szkoleniowej?
PostZamieszczono: 23 wrz 2009, 10:37 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 lip 2009, 14:42
Posty: 32
SuPPfaso pisze:
Zawsze przed wyborem firmy szkoleniowej, ale takżę przy innych rzeczach. Sprawdzam ich renomę, albo poprzez internet, czyli takie fora jak to, albo to poprzez znajomych. Zawsze się ich pytam, czy dużo się nauczyli z takiego szkolenia i co najważniejsze czy potrafiliby to wynieść w praktyce. Przecież wydajemy na takie coś trochę gotówki, a nie ma to być wydatek, "tak dla jaj".



Zgadzam się z Tobą. Renoma i opinia zadowolonych klientów jest bardzo ważna. Warto zwracać uwagę na ich wypowiedzi, jeżeli dana firma szkoleniowa je udostępnia, lub jeżeli znajdują się takowe w Internecie. Wybór firmy szkoleniowej i konkretnego szkolenia jest wyborem (w przypadku tych profesjonalnych szkoleń) bardzo istotnym i taki też wybór należy przemyśleć w sposób kompleksowy. Jakie będą efekty? Czy okażą się długofalowe? Czy poprawi się Nasza skuteczność indywidualna? A praktyka? Kwestia kluczowa...


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits