Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 17:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jaka cena za szkolenie?
PostZamieszczono: 21 wrz 2009, 11:47 
Offline
Zainteresowany
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:33
Posty: 38
Wiedza kosztuje...
Pomyśl, chociażby ile w tej chwili płaci się za zwykłe korepetycje szkolne. A tutaj mamy do czynienia z wiedzą daleko bardziej specjalistyczną, niż nauka języka polskiego, czy matematyki.
Tak, czy inaczej, sądzę, że warto zapoznać się z z kompetencjami i doswiadczeniem trenera, bo od niego tu zalezy bardzo dużo....


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ile pieniędzy warto zainwestować w szkolenia.
PostZamieszczono: 22 wrz 2009, 11:08 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 wrz 2009, 13:17
Posty: 19
Wiesz co staram się wprowadzać rozwiązania jakie pokazywano nam na szkoleniu, bo naprawę w nie uwierzyłam. Może nie do wszystkiego jestem przekonana, ale w 85% na pewno :D Charyzma trenera, możliwość przećwiczenia na kolejnych spotkaniach tego co nauczyliśmy się poprzednio jak i wiele konstruktywnych dyskusji (jeśli mieliśmy odmienny pogląd na daną kwestię) spowodowały, że łatwiej jest mi przenieść teorię w praktykę. Poza tym metoda focus, tworzenie synergii czy ostrzenie piły, to wszystko tak przemawia do Ciebie :), że starasz się wcielać to w życie.
pozdrawiam


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ile pieniędzy warto zainwestować w szkolenia.
PostZamieszczono: 22 wrz 2009, 11:36 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 maja 2009, 10:17
Posty: 26
Szkolenie warto potraktować jako inwestycję i zmierzyć jego rentowność. Jeżeli inwestycja jest dobra, to powinna nam się zwrócić w postaci wymiernych korzyści materialnych lub nie materialnych. Tylko nasuwa się pytanie, jak rozpoznać i ocenić rentowność szkolenia, przed zainwestowaniem w nie pieniędzy?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ile pieniędzy warto zainwestować w szkolenia.
PostZamieszczono: 22 wrz 2009, 11:59 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 mar 2009, 17:59
Posty: 100
To w sumie nie jest takie trudne (oczywiście z punktu widzenia pracodawcy, który wysyła pracownika na takie szkolenie). Trzeba oczywiście założyć jakiś procent zwiększenia wydajności przeszkolonego pracownika i o tyle zwiększyć zysk, który ten pracownik do tej pory realizował. Różnica będzie wskaźnikiem czy szkolenie było trafioną inwestycją.

Zauważyłem na forum kilka wpisów odnośnie cen szkoleń, z których wynika, że piszący je traktują szkolenia biznesowe jako własną / prywatną inwestycję. To prawda, że wtedy kwoty za szkolenia mogą wydawać się duże. Sądzę jednak, że ogromna większość uczestników szkoleń to pracownicy a za ich szkolenia płacą firmy, w których oni pracują. Wtedy wygląda to zupełnie inaczej.

_________________
pozdrawiam
Maciej

------------------------------------
www.szkolenia.AVENHANSEN.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ile pieniędzy warto zainwestować w szkolenia.
PostZamieszczono: 22 wrz 2009, 12:19 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 maja 2009, 10:17
Posty: 26
Zgadza się, ale takich "dobrych" firm jest niestety mało i raczej są to korporacje. Natomiast przeciętny człowiek musi sam o siebie troszczyć się i o własny rozwój. Czasem pomagają szkolenia EFS, a czasem trzeba niestety wyłożyć z własne kieszeni, tylko kto to doceni?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ile pieniędzy warto zainwestować w szkolenia.
PostZamieszczono: 22 wrz 2009, 12:27 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 mar 2009, 17:59
Posty: 100
Lemon pisze:
Zgadza się, ale takich "dobrych" firm jest niestety mało i raczej są to korporacje. ... (...)


??? No, nie zgodzę się ;-) Takich firm są tysiące ... ;-)

_________________
pozdrawiam
Maciej

------------------------------------
www.szkolenia.AVENHANSEN.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ile pieniędzy warto zainwestować w szkolenia.
PostZamieszczono: 22 wrz 2009, 12:56 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 maja 2009, 10:17
Posty: 26
Ale w obecnych czasach zaciskają pasa i rzadko wysyłają pracowników na szkolenia. ;) Prawda?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ile pieniędzy warto zainwestować w szkolenia.
PostZamieszczono: 22 wrz 2009, 13:00 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 mar 2009, 17:59
Posty: 100
Lemon pisze:
Ale w obecnych czasach zaciskają pasa i rzadko wysyłają pracowników na szkolenia. ;) Prawda?


Nie prawda ;-)

_________________
pozdrawiam
Maciej

------------------------------------
www.szkolenia.AVENHANSEN.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ile pieniędzy warto zainwestować w szkolenia.
PostZamieszczono: 22 wrz 2009, 13:36 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
Lemon pisze:
[...] a czasem trzeba niestety wyłożyć z własne kieszeni, tylko kto to doceni?


Jak to "kto to doceni"?
Jeżeli idziesz na szkolenie, na które wysyła Cię firma, to Ci nie zależy, czy Ci się przyda, czy nie. Po prostu idziesz na nie, bo za nie nie płacisz.
Ale jak masz sam wyłożyć pieniądze z własnej kieszeni na swoje własne szkolenie, to musisz się na chwilę postawić w roli swojego pracodawcy i obliczyć własne koszty i zyski: czy to szkolenie mnie (nie mojemu pracodawcy, ale właśnie mnie) się przyda?
Jeżeli "mnie" się nie przyda, to szkoda wydawać pieniędzy.
Jeżeli "mnie" się przyda, to warto.

I nie ważne, co kto inny myśli o tym szkoleniu i czy doceni twoje własne zaangażowanie. To ty musisz docenić sam siebie.

Ludzie sukcesu skazani są na samotność w podejmowaniu decyzji

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ile pieniędzy warto zainwestować w szkolenia.
PostZamieszczono: 23 wrz 2009, 10:25 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 lip 2009, 14:42
Posty: 32
Lemon pisze:
Ale w obecnych czasach zaciskają pasa i rzadko wysyłają pracowników na szkolenia. ;) Prawda?



Nieprawda:) Wybierając drogę rozwoju dla moich pracowników, pierwsze co przychodzi mi na myśl to nagroda w charakterze szkolenia. Dlaczego? Do tej pory wybrane przeze mnie szkolenia były przez każdego z moich pracowników odbierane z wielkim entuzjazmem. Być może dlatego, iż starałam się dopasować je do ich wymagań i potrzeb indywidualnych. Oczywiście zadowolony i wyszkolony pracownik jest "perełką firmy". Warto.

Pozdrawiam
Catherine


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits