Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:48

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ile pieniędzy warto zainwestować w szkolenia.
PostZamieszczono: 25 wrz 2009, 10:17 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 wrz 2009, 13:17
Posty: 19
Sylwester Oskwarek pisze:

Jak to "kto to doceni"?
Jeżeli idziesz na szkolenie, na które wysyła Cię firma, to Ci nie zależy, czy Ci się przyda, czy nie. Po prostu idziesz na nie, bo za nie nie płacisz.
Ale jak masz sam wyłożyć pieniądze z własnej kieszeni na swoje własne szkolenie, to musisz się na chwilę postawić w roli swojego pracodawcy i obliczyć własne koszty i zyski: czy to szkolenie mnie (nie mojemu pracodawcy, ale właśnie mnie) się przyda?


Lepiej bym chyba tego nie ujęła ;) Idąc na szkolenie dokonujemy bilansu zysków i strat. Dlatego niby z jednej strony fajnie jest gdy to pracodawca refunduje nam szkolenia, ale z drugiej strony jeśli wybieramy je sami, to bardziej przykładamy się do przyswojenia przekazywanej wiedzy. Mając bowiem świadomość ile nas ta "przyjemność" kosztowała, wiemy że trzeba maksymalnie wykorzystać uczestnictwo w takim szkoleniu czy kursie i przede wszystkim zacząć wcielać zdobytą wiedzę w życie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jaka cena za szkolenie?
PostZamieszczono: 17 paź 2009, 17:50 
Offline
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 17 paź 2009, 17:42
Posty: 8
Dokładnie, ludzie którzy posiadają wiedzę i potrafią ją przekazać. Cenią sobie wszystkie informacji. Obecnie w naszym świecie nie ma nic za darmo, każdy chce uzyskać jak najwięcej pieniędzy. Taka cena jest z całą pewnością odpowiednia do wartości szkolenia.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jaka cena za szkolenie?
PostZamieszczono: 18 gru 2009, 12:53 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 16 gru 2009, 13:26
Posty: 17
Tak jak to ktoś kiedyś powiedział. Wiedza i informacja jest teraz bardzo cennym aktywem, ale najcenniejszym aktywem jest w tej chwili wykorzystanie tej wiedzy i zarobienie na niej. Dlatego szkolenia są tak drogie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jaka cena za szkolenie?
PostZamieszczono: 18 gru 2009, 16:13 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 18 gru 2009, 00:17
Posty: 11
Człowiek który nigdy nie uczestniczył w żadnym szkoleniu może powiedzieć że 400 zł to bardzo dużo za szkolenie, ale osoba mająca na swoim koncie jakieś doświadczenie związane z branżą szkoleniową nie zawaha się wydać na dobre i sprawdzone szkolenie kwoty nawet czterokrotnie wyższej.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jaka cena za szkolenie?
PostZamieszczono: 19 gru 2009, 19:11 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 17 gru 2009, 12:35
Posty: 16
Ja chciałbym zapytać jaką najwyższą cenę zapłaciliście za szkolenie na którym byliście, co to było za szkolenie i czy dało Wam tyle ile oczekiwaliście od niego.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jaka cena za szkolenie?
PostZamieszczono: 21 gru 2009, 20:03 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 14 gru 2009, 00:12
Posty: 37
Moim zdaniem 330, to spoko cena. Nie jest wygórowana. Tak jak ktoś wcześniej napisał - to taka wyższa forma korepetycji, ale nie z matematyki, tylko w pewnym sensie "z życia".

Tutaj wychodzi 55zł za godzinę nauczania o na prawdę przydatnych rzeczach, potrzebnym ludziom żeby coś osiągnąć. Porównajmy to do normalnej wizyty u mechanika z jakimś dosłownie drobiazgiem do zrobienia. Człowiek obeznany w materii samochodów sam rozwiąże problem, a mechanik za małą usterkę weźmie 50zł i więcej... Jak to się ma do wiedzy przekazywanej przez szkoleniowca? Chyba nie muszę dalej rozwijać :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jaka cena za szkolenie?
PostZamieszczono: 22 gru 2009, 12:09 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 mar 2009, 17:59
Posty: 100
stefan pisze:
Moim zdaniem 330, to spoko cena. Nie jest wygórowana. Tak jak ktoś wcześniej napisał - to taka wyższa forma korepetycji, ale nie z matematyki, tylko w pewnym sensie "z życia".

Tutaj wychodzi 55zł za godzinę nauczania o na prawdę przydatnych rzeczach, potrzebnym ludziom żeby coś osiągnąć. Porównajmy to do normalnej wizyty u mechanika z jakimś dosłownie drobiazgiem do zrobienia. Człowiek obeznany w materii samochodów sam rozwiąże problem, a mechanik za małą usterkę weźmie 50zł i więcej... Jak to się ma do wiedzy przekazywanej przez szkoleniowca? Chyba nie muszę dalej rozwijać :)


To znaczy, że liczysz 6 godzin szkolenia ? To "trochę" mało (zwłaszcza, że trzeba odjąć przerwy kawowe, obiad, ...). Na same ćwiczenia mało czasu pozostaje.
Dla mnie dwa dni po osiem godzin to pewne minimum (ale i standard szkoleniowy).

Nie bardzo też wierzę w jakość takiego szkolenia, gdzie firma szkoleniowa wycenia się na poziomie mechanika samochodowego ...

_________________
pozdrawiam
Maciej

------------------------------------
www.szkolenia.AVENHANSEN.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jaka cena za szkolenie?
PostZamieszczono: 14 sty 2010, 17:51 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 sty 2010, 15:00
Posty: 52
330zł jeszcze bym przełkneła :), ale nie więcej. Wychodzi 55zł za godzinę więc jeszcze jest ok. Jest to taka przeciętna stawka u prywatnego nauczyciela...


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ile pieniędzy warto zainwestować w szkolenia.
PostZamieszczono: 18 sty 2010, 23:57 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 sty 2010, 16:57
Posty: 30
W sumie wszystko zależy od szkolenia, jakie, gdzie, ile dni itd.
Jednak moja kwota to max z 1500zł. Na więcej mnie nie stać, myślę, że jest to i tak duża kwota.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Ile pieniędzy warto zainwestować w szkolenia.
PostZamieszczono: 08 mar 2010, 01:43 
Offline
Bardzo aktywny
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 mar 2009, 23:55
Posty: 59
Czasem warto potraktować szkolenie jako inwestycje i zadać pytanie - po jakim czasie to 1500 zł się wróci ?
Być może wzrost Twoich kompetencji czy też umiejętności pomoże awansować w pracy co przyniesie relatywnie szybki zwrot inwestycji. Wszystko nalezy od punktu patrzenia. Jak dla mnie to szkolenia należy rozpatrywać kategoriach inwestycja a nie koszt.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits