Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 04:05

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Metody szkolenia - szkolenie działu reklamy i promocji
PostZamieszczono: 24 cze 2009, 23:24 
Offline
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 cze 2009, 23:16
Posty: 9
Moim zdaniem najodpowiedniejszym ze sposobów nauczania są gry i symulację. Szczególnie te drugie, pomagają nam jak mamy się zachować w danym miejscu, w danej sytuacji. Dzięki nim nie gubimy się gdy coś nam zostanie powierzone do wykonania. Moim zdaniem jest to zarazem najskuteczniejszy sposób nauczania.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Metody szkolenia - szkolenie działu reklamy i promocji
PostZamieszczono: 25 cze 2009, 11:55 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 25 maja 2009, 18:06
Posty: 27
Oczywiście, gry i symulacje są dobre, ale aby je odpowiednio wykonać należy najpierw zapoznać się z podstawami teoretycznymi danej sytuacji. Czyli najpierw teoria, później praktyka i ćwiczenia :D. Oczywiście czekamy na wypowiedzi trenerów w tych kwestiach :D


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Metody szkolenia - szkolenie działu reklamy i promocji
PostZamieszczono: 02 lip 2009, 01:55 
Offline
Bardzo aktywny
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 mar 2009, 23:55
Posty: 59
anita pisze:
Iza77, pisząc o szkoleniu w dziale reklamy i promocji, chcesz szkolić pracowników odpowiedzialnych za reklamę firmy(np.scenariusze spotów reklamowych, targów i imprez promocyjnych).
Wg. mnie dobre będą tu nie tylko szkolenia ekonomiczne, ale artystyczne i psychologiczne. ("jak zrobić reklamę żeby wpłynęła na ludzi?")

Co do metod szkolenia, encyklopedia zarządzania wyróżnia następujące:

-zadana lektura
-szkolenie poprzez modelowanie zachowań
-wykłady i ćwiczenia
-konferencje
-rotacja pracowników
-gry i symulacje
-przyuczenie w działaniu
-gry i trening psychologiczny
-trening wrażliwości
-interaktywne wideo
-inscenizacja

Ja chciałabym iść na szkolenie metodą: gry i trening psychologiczny...a Wam która metoda najbardziej przypada do gustu?


Szkolenia poprzez modelowanie zachowań wydają się być ciekawe. Może uda nam się kiedyś wymienić spostrzeżeniami ;)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Metody szkolenia - szkolenie działu reklamy i promocji
PostZamieszczono: 07 lip 2009, 22:40 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 07 lip 2009, 22:15
Posty: 5
Opowiedziałbym się bardziej za eklektyzmem metod. Zdecydowanie, moimi ulubionymi są: trening psychologiczny, inscenizacja i interaktywne video. Oczywiście, traktując je jako urozmaicenie form klasycznych, takich jak wykład czy analiza problemu. Powinno się w jak największym stopniu oddziaływać na różne kanały odbioru wrażeń i informacji, wtedy przekaz będzie najbardziej efektowny. Na dobrym szkoleniu powinno się więc zadziałać bodźcami słuchowymi, wzrokowymi, emocjonalnymi, praktycznym działaniem.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Metody szkolenia - szkolenie działu reklamy i promocji
PostZamieszczono: 08 lip 2009, 13:27 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 03 lip 2009, 10:39
Posty: 23
raster pisze:
Podczas moich studiów miałem różne typy wykładowców - pasjonaci, biurokraci, "drapieżcy", straszące ciężkimi egzaminami, szare myszy. Wykładowca jak i trener powinien posiadać charyzmę, pasję wiedzy oraz oczywiście umieć tę wiedzę przekazać. Niezbędne będą tu ćwiczenia praktyczne. Ale ciekaw jestem, czy dużo osób w pełni wykorzytuje odbyte szkolenia w sowjej pracy?



Uważam, że rzadko zdarza się fakt, by osoba po zakończonym szkoleniu mogła w 100% wykorzystać zdobyte informacje w swojej pracy! Często natomiast dzieje się tak, że szkolenie dodaje nam pewności siebie w danej dziedzinie i wtedy idzie nam dużo lepiej w pracy niż przed rozpoczęciem danego kursu! A to jest już ogromny plus:)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Metody szkolenia - szkolenie działu reklamy i promocji
PostZamieszczono: 05 sty 2010, 16:24 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 sty 2010, 15:00
Posty: 52
Dużo tutaj zależy od słuchaczy, a dokładnie od tego czy osoba jest wzrokowcem, słuchowcem czy kinestetykiem.
Sama jestem wzrokowcem, więc wolę zajęcia praktyczne, zadania domowe itp. Strasznie nudzą mnie wykłady, gdzie cały czas się mówi. Myślę, że zajęcia które wzbogacimy o różne tablice, wykresy, rzutnik będą ciekawsze i lepiej zapamiętane.
Trener/wykładowca powinien starać się, aby zajęcia cały czas przyciągały uwagę, były interesujące, zawierały wiele przykładów z życia.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits