Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 19 mar 2024, 06:58

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 29 kwie 2010, 13:42 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 22 kwie 2010, 15:58
Posty: 21
Panie Sylwestrze, ta stronka co Pan podał nie działa:(
a chętnie zobaczyłbym to darmowe szkolenie, może gdzieś jakiś bład jest na stronie, lub źle Pan wpisał?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 09 wrz 2010, 11:37 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 wrz 2010, 11:26
Posty: 2
Witam. Ostatnio miałam okazję uczestniczyć w szkoleniu on-line z zakresu BHP. Pomimo, iż w pierwszej chwili byłam sceptycznie nastawiona (siedzenie przed komputerem nie należy bowiem do moich ulubionych zajęć), to jednak sam kurs okazał się bardziej interesujący niż szkolenie stacjonarne. Napewno zaletą takiego szkolenia jest elastyczność - zasiadam do niego kiedy mam czas i nie muszę przejeżdzać przez pół miasta żeby wziąść w nim udział. Multimedialna forma kursu jest poza tym zdecydowanie bardziej ciekawa od suchych dyskusji (polecam zwłaszcza wzrokowcom :) Forma on-line przypadła mi zatem do gustu, niemniej jeżeli faktycznie chcemy coś wynieść z tego typu kursów musimy mieć w sobie nieco samozaparcia i motywacji do nauki (przy czym to samo dotyczy szkoleń stacjonarnych).


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 09 wrz 2010, 11:58 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 wrz 2010, 11:52
Posty: 1
Ja też mogę polecić wirtualne szkolenia. Byłam uczestnikiem takiego szkolenia bhp, dużo z niego wyniosłam. Dla pracodawcy zorganizowanie takiego typu szkolenia na pewno było tańsze i łatwiejsze - jak dlam nie same plusy


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 21 wrz 2010, 11:43 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 wrz 2010, 19:55
Posty: 242
Moim zdaniem, to zależy od specyfiki tematu w jakim się szkolimy.
Nie wyobrażam sobie szkolenia przez Internet z obsługi klienta czy asertywności.
Moim zdaniem czasami kontakt z ludźmi, odgrywanie scenek jest bardzo istotne. Jeżeli chodzi o wiedzę czysto teoretyczną, to szkolenia przez Internet mogłoby się sprawdzić, wiadomo cena takich szkoleń niekiedy jest niższa od tych tradycyjnych, przez co stają się one bardziej atrakcyjne.

Jeżeli chodzi o e-leaning to miałam do czynienia kiedyś z takim portalem:
http://www.nbportal.pl/pl/np/nauka/kursy
są to raczej podstawowe zagadnienia, jednak moim zdaniem kurs nie sprawdził się. Co prawda są testy, ale co to za problem rozwiązać test, mając cały czas dostęp do materiałów?

_________________
Zostań fanem: http://www.facebook.com/Szkolenia.AVENHANSEN


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 22 wrz 2010, 14:44 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lip 2010, 11:22
Posty: 42
Takie szkolenie przez internet jest dla tych, którzy potrafią zmobilizować się i zasiąść w domu aby odbyć szkolenie. Osobiście jestem takim leniem małym;) przyznaje się! i wolę jak ktoś mi karze iść na szkolenie, które odbywa się gdzieś w budynku pracy. Wtedy wiem, że muszę tam być o określonej godz, bo inaczej tego nie zalicze. A jakbym miała oglądać takie szkolenie przez internet to pewnie podchodziłąbym do niego z 10 razy.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 27 wrz 2010, 12:41 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 wrz 2010, 12:37
Posty: 1
Ale z drugiej strony może właśnie szkolenie online to świetna okazja nie tylko do tego, żeby wypełnić kurs BHP, ale także żeby nauczyć się motywacji i samozaparcia? To prawie jak upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 27 wrz 2010, 19:36 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lip 2010, 11:22
Posty: 42
Oj nie chciałabym płacić za takie coś pieniędzy tylko dlatego, że mogę przy okazji nauczyć się motywacji i samozaparacia. Motę tego nauczyć się przy pomocy innych rzeczy i to za darmo. Uważam, że taki kurs powinien być przeprowadzony na żywo, bo akurat temat tego szkolenia jest bardzo poważny i ciezko mówić o nim przez komputer.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 28 wrz 2010, 09:05 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 wrz 2010, 11:26
Posty: 2
To może wtedy Zuzanno, jak byś wróciła do testu z 10 razy to mogłabyś coś z tego szkolenia BHP zapamiętać :) A tak to prawda jest taka że idziemy na nie, żeby go odbębnić i w sumie pewnie większość z nas nawet nie wysila się żeby posłuchać szkoleniowca. W dodatku tak jak sama pisałaś mogłabyś wrócić do takiego kursu kilka razy, doczytać coś, ponownie przejrzeć materiały z kolei w tradycyjnym zostaje ci zwrócić się do szkoleniowca, na co raczej decyduje się niewiele osób :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 28 wrz 2010, 09:27 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 wrz 2010, 19:55
Posty: 242
Kurs online też można przecież potraktować jako coś co trzeba odbębnić i człowiek niekoniecznie musi się skupiać na tym co czyta, więc również z takiego kursu chyba dużo nie wyniesie.

_________________
Zostań fanem: http://www.facebook.com/Szkolenia.AVENHANSEN


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Niekwestionowane zalety szkolenia przez Internet
PostZamieszczono: 28 wrz 2010, 12:09 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 wrz 2010, 12:01
Posty: 1
Moim zdaniem, o szkoleniach tradycyjnych będzie się mówić, że są lepsze tak długo, jak długo nie zacznie się rozpowszechniać szkoleń internetowych. Myślę, że telekonferencja przez internet może być równie skuteczna, co zajęcia w 20-osobowej grupie z profesorem. Weźmy tu też pod uwagę znaczący, a często pomijany fakt, że wielu ludzi, których spotykamy to introwertycy, ludzie nieśmiali, którzy nigdy nie odważą się zapytać o coś prowadzącego wprost. Czat wspólny z innymi uczestnikami szkolenia albo prywatny mail do nauczyciela mogą się tu okazać na wagę złota. A to przecież tylko niektóre z narzędzi, które oferuje e-learning. Myślę, że nie należy przyjmować bezkrytycznie wszystkiego, co przynosi nam nauka i rozwój technologii. Ale jeszcze gorsze, jeśli w swoim zacietrzewieniu albo umiłowaniu tradycji, przeoczymy wartościową opcję rozwoju.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits