Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:51

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy każda praca może sprawiać radość? Jak to osiągnąć?
PostZamieszczono: 31 sty 2017, 14:58 
Offline
Młodszy ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 18 paź 2016, 09:06
Posty: 77
Barbara pisze:
Myślę, że jedna rzecz to jest to, co robimy, a druga to atmosfera, w której robimy. Faktycznie, w dużych zespołach, istnieje większe prawdopodobieństwo "zatruwania" sobie przestrzeni przez współpracowników. No i potem już tylko nakręcanie się itp. Trzeba sobie uświadomić, że ludzi się nie zmieni. Można jedynie dopasować swoje zachowanie i postawę do tego, co dzieje się dookoła. To chyba najlepszy sposób. Aczkolwiek nie jest łatwy ;)
Zgrany zespół, przyjazna atmosfera to ogromny plus każdej pracy. W dobrym towarzystwie to i długopisy można skręcać ;) ;)

Zdecydowanie masz rację: źli, nieodpowiedzialni czy... zawistni współpracownicy i kiepska atmosfera potrafi skutecznie zniechęcić nawet do najbardziej lubianego zadania.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy każda praca może sprawiać radość? Jak to osiągnąć?
PostZamieszczono: 31 sty 2017, 15:13 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 sty 2017, 15:10
Posty: 50
Ja niestety nie lubię swojej pracy. Nawet nie wiecie jaka to męczarnia robić coś, czego nie znosicie tylko dlatego, że przynosi to kasę. Gdybym była młodsza na pewno przeciwstawiłabym się rodzicom i nigdy nie poszła na prawo! Kocham malować, śpiewać i tańczyć, ale rodzice zawsze mówili, że z tego nie wyżyję. Przegrałam życie??:(


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy każda praca może sprawiać radość? Jak to osiągnąć?
PostZamieszczono: 06 lut 2017, 19:32 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 16 gru 2009, 00:09
Posty: 136
Zgodzę się z tym, że często to nie praca sama w sobie nam obrzydza funkcjonowanie w niej, ale ludzie, z którymi współpracujemy i dziwne sytuacje, w których się znajdujemy. Kilka razy zmieniałam pracę i zawsze to było przez szefa bądź współpracowników, a nie dlatego, że swojej pracy nie lubiłam. Tak naprawdę wszystko jest kwestią odpowiedniej motywacji, ale jeśli dookoła nas źle się dzieje, to nawet dobra motywacja potrafi zgasnąć :(


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy każda praca może sprawiać radość? Jak to osiągnąć?
PostZamieszczono: 03 kwie 2017, 10:19 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 sty 2016, 22:04
Posty: 239
Asia pisze:
Zgodzę się z tym, że często to nie praca sama w sobie nam obrzydza funkcjonowanie w niej, ale ludzie, z którymi współpracujemy i dziwne sytuacje, w których się znajdujemy. Kilka razy zmieniałam pracę i zawsze to było przez szefa bądź współpracowników, a nie dlatego, że swojej pracy nie lubiłam. Tak naprawdę wszystko jest kwestią odpowiedniej motywacji, ale jeśli dookoła nas źle się dzieje, to nawet dobra motywacja potrafi zgasnąć :(

Tylko, że nie zawsze taka zmiana pracy może się odbyć na hop siup. Dobrze wiemy jak to wygląda w większości branż.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy każda praca może sprawiać radość? Jak to osiągnąć?
PostZamieszczono: 03 kwie 2017, 10:43 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 sie 2016, 08:38
Posty: 111
Asia pisze:
Zgodzę się z tym, że często to nie praca sama w sobie nam obrzydza funkcjonowanie w niej, ale ludzie, z którymi współpracujemy i dziwne sytuacje, w których się znajdujemy. Kilka razy zmieniałam pracę i zawsze to było przez szefa bądź współpracowników, a nie dlatego, że swojej pracy nie lubiłam. Tak naprawdę wszystko jest kwestią odpowiedniej motywacji, ale jeśli dookoła nas źle się dzieje, to nawet dobra motywacja potrafi zgasnąć :(

Dlatego trzeba szukać motywacji w sobie, a nie tej na zewnątrz. Ktoś kiedyś pięknie powiedział, że kto sukcesu chce znajdzie drogę, a kto nie chce, znajdzie wymówkę.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy każda praca może sprawiać radość? Jak to osiągnąć?
PostZamieszczono: 03 kwie 2017, 11:09 
Offline
Młodszy ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 18 paź 2016, 09:06
Posty: 77
Boróweczka pisze:
Ja niestety nie lubię swojej pracy. Nawet nie wiecie jaka to męczarnia robić coś, czego nie znosicie tylko dlatego, że przynosi to kasę. Gdybym była młodsza na pewno przeciwstawiłabym się rodzicom i nigdy nie poszła na prawo! Kocham malować, śpiewać i tańczyć, ale rodzice zawsze mówili, że z tego nie wyżyję. Przegrałam życie??:(

Kochana, a co za problem teraz (jeśli tak jak mówisz masz kasę), poluzować trochę w pracy i zacząć robić to, co kochasz? Na spełnienie marzeń nigdy nie jest za późno. No, tylko w jednym przypadku - gdy już jesteś 2 metry podziemią, ale skoro tutaj piszesz, oznacza to, że ciebie ta sprawa nie dotyczy. Powodzenia kochana!


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy każda praca może sprawiać radość? Jak to osiągnąć?
PostZamieszczono: 03 kwie 2017, 11:31 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 sty 2017, 15:10
Posty: 50
Łatwo powiedzieć, gorzej zrealizować... ale dzięki za słowa otuchy ;)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy każda praca może sprawiać radość? Jak to osiągnąć?
PostZamieszczono: 04 maja 2017, 14:30 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 sty 2016, 22:04
Posty: 239
Bartek 25 pisze:
banglesmoto pisze:
nawet jak ktoś lubi swoją pracę, to ma gorsze chwile i ma dosyć. Co by się robiło, są momenty, że chce się robić coś zupełnie innego. Chyba każdy tak ma:)

To prawda, nikt przecież nie jest robotem. Warto zdać sobie zatem z tego sprawę i - tu pole do popisu dla szefów - być niekiedy bardziej wyrozumiałym :)

Wyrozumiałość wyrozumiałością. Ale liczyć też trzeba. I jeżeli jednego dnia kilku pracowników naraz jest "niedysponowanych", robota nijak nie idzie to i szefowi mogą niekiedy puścić nerwy. Dlatego najważniejsze, by szanować się nawzajem. Tak po prostu.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy każda praca może sprawiać radość? Jak to osiągnąć?
PostZamieszczono: 04 maja 2017, 15:20 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 sty 2017, 15:10
Posty: 50
Raff, masz rację, aczkolwiek szef powinien mieć nieco silniejszą psychikę. Dlatego jest szefem :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy każda praca może sprawiać radość? Jak to osiągnąć?
PostZamieszczono: 01 cze 2017, 11:16 
Offline
Młodszy ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 18 paź 2016, 09:06
Posty: 77
Tylko najbardziej przykre jest to, że najczęściej niestety nie ma na to czasu.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits