Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy warto planować
PostZamieszczono: 05 cze 2009, 11:56 
Offline
Doświadczony Forumowicz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 cze 2009, 00:47
Posty: 65
Ja szczerze mówiąc wierzę w przeznaczenie. Wydaje mi się że w 80% to przeznaczenie właśnie decyduje o moim życiu. Ale oczywiście w pośredni sposób, podsuwając mi odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i wysuwając na pierwszy plan to co powinienem zrobić. Wiem że może Was to śmieszyć a moje zdanie może wydawać się Wam bardzo odbiegające od współczesnego modelu człowieka indywidualisty, który sam decyduje o sobie, ale już w wielu momentach mojego życia robiłem coś o czym w życiu nie myślałem a to potem całkowicie zmieniało moje życie...póki co na lepsze :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto planować
PostZamieszczono: 05 cze 2009, 18:06 
Offline
Przechodzień
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 04 cze 2009, 19:49
Posty: 3
Planować można, ale należy pamiętać, że "człowiek swoje, a życie swoje". Zawsze należy mieć dystans do planowania i zostawiać sobie furtkę awaryjną, gdyby coś nie wyszło. Ja mam taką zasadę, że robię dodatkowe rzeczy przy okazji, gdy już mi się nic nie chce robię np. dodatkowy porządek w jednym miejscu, a dopiero potem odpoczywam, to procentuje.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto planować
PostZamieszczono: 06 cze 2009, 22:32 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 06 cze 2009, 22:23
Posty: 7
Planowanie jest rzeczą jedną, a wypadki drugą. Możemy np.: odkładać na coś pieniądze być bliscy celu, a tu niespodziewanie wyskoczy nam nieplanowany wydatek. Co w takim razie zrobić. Tego nie da się przewidzieć, lecz można założyć taki stan rzeczy.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto planować
PostZamieszczono: 09 lip 2009, 12:54 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 lip 2009, 14:42
Posty: 32
anita pisze:
a czy da się zaplanować wszystko po kolei? zwłaszcza życie :P

tak filozoficznie: wydaje mi się że należy wyznaczyć sobie cel, a potem powoli do niego dążyć...
sama droga do celu już jest osiągnięciem, być może jest ważniejsza niż sam cel...

mam dobrą radę dla tych, którzy nigdy nie pamiętają co mają zrobić w danym dniu: po prostu mini kalendarz i zapisywać rzeczy do zrobienia. Jak się nie zrobi jednego dnia, to się to rozwleka i potem w krytycznym momencie brakuje czasu. Po paru takich sytuacjach człowiek się nauczy.
drugim sposobem realizowania codziennych planów jest ich duża ilość;) Im człowiek ma mniej czasu, tym bardziej poukładany jego plan dnia i tym bardziej jest on zorganizowany.



Twoja rada jest wartościowa. Kiedyś sama nie wiedziałam jak poradzić sobie wśród tylu obowiązków dookoła, których wciąż przybywało z różnych stron. Byłam świadoma kwestii - "Co chcę osiągnąć" nie byłam jednak świadoma tego, jak zaplanować swoje działania, jak zarządzać swym czasem, aby osiągnąć sukces poprzez ich efektywność. Owszem, prowadziłam terminarz, w pracy nie pokazywałam się bez kalendarza, w którym zaznaczałam zadania, spotkania i obowiązki, które muszę wykonać danego dnia. Przyznam jednak, że zdarzyły mi się sytuacje, kiedy nie mogłam się w tym wszystkim odnaleźć. Moje życie nie było do końca uporządkowane. Brakowało mi umiejętności rozróżniania spraw ważnych i pilnych, nawyku skutecznego planowania, świadomej organizacji czasu. Pomogło mi narzędzie, które przedstawiono mi na szkoleniu
z zarządzania czasem ("Focus: Najpierw rzeczy najważniejsze" - organizowane przez ******** *****), były to: specjalna matryca zarządzania czasem, dzięki której nauczyłam się jak klasyfikować rzeczy - ważne i mniej ważne i jak eliminować te ostatnie. Drugim narzędziem był kompas, który pomagał zdefiniować role życiowe człowieka (zarówno te prywatne, jak i zawodowe) określające najważniejsze związki i obszary działania w podjętej przeze mnie "misji życiowej".
Dopiero teraz, tak naprawdę wiem jak mam postępować, by dążyć do celu, jaki sobie wyznaczyłam.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto planować
PostZamieszczono: 09 lip 2009, 17:46 
Offline
Młodszy ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 lip 2009, 18:47
Posty: 70
Odpowiadajac autorce tematu, czytalam niedawno fragment ebooka (o ktorych zalozylam watek, w dziale materialy szkoleniowe, ksiazki itd) Odnosil sie on wlasnie do umiejetnosci planowania, organizacji a takze zarzadzania czasem.
Fragment dotyczyl wykladu ktory mial zorganizowac profesor dla grupy 30 znudzonych managerow. Mial jednak tylko godzinie czasu i zastanawial sie jak efektywnie przekazac im wiedze aby zmiescic sie w tej godzinie.
Wyciagnal spod lady dzbanek, nastepnie wypelnil go kamieniami. Zapytal wtedy managerow: Czy dzbanek jest pelny?
Na to odpowiedzieli: tak, profesor na to myslicie sie, po czym wyciagnal spod lady piasek i wsypal go do dzbanka. Piasek wypelnil szczeliny pomiedzy kamieniami. Czy dzbanek teraz jest pelny spytal ponownie, tak odpowiedzieli wszyscy. Profesor kiwnal glowa odmownie, po czym wyciagnal spod lady zwir, nastepnie wsypal go do dzbanka. Czy dzbanek jest pelny? Odezwal sie glos na sali: zapewne nie! Masz racje odpowiedzial profesor, po czym wyciagnal dzbanek wody i wlal do srodka. Teraz dzbanek byl juz szczelnie wypelniony. I jaki z tego moral zapytal profesor?
Nalezy starannie planowac i gospodarowac tym co mamy odpowiedzial jeden z managerow. Nie to nie o to chodzilo odpowiedzial profesor, chodzi o to zeby kamienie wlozyc pierwsze! Bo w przeciwnym wypadku gdbysmy odwrocili kolejnosc dzbanek nie moglby byc juz tak szczelnie wypelniony. Takze nalezy zadac sobie pytanie, co w naszym zyciu stanowi kamienie? jakie sprawy moga byc takimi kamieniami, ktorych odlozenie na pozniej spowodowalo by zawirowania w naszym planowaniu?

Bardzo spodobal mi sie ten fragment, niestety zapomnialam nazwy tego ebooka (moze ktos czytal?)
Mysle ze bardzo dobrze przedstawia jak wazne jest planowanie w naszym zyciu.

P.s z gory przepraszam za bledy jesli takowe sa (pisalam w pospiechu)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto planować
PostZamieszczono: 09 lip 2009, 21:27 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 lip 2009, 14:42
Posty: 32
Taktyka kamieni wykorzystana w planowaniu... Tak, słyszałam o niej już jakiś czas temu, ale zrozumiałam ją dokładnie (podpartą przykładami i ćwiczeniami) na szkoleniu "7 nawyków skutecznego działania" ******** *****, o którym już pisałam.
W planowaniu ważną kwestię stanowi koncentrowanie się na priorytetach - rzeczach ważnych, związanych z naszą misją - ścieżką, którą idziemy do wyznaczonego celu.
Wybierając "duże kamienie" czyli właśnie owe priorytety, rzeczy najważniejsze - które osobiście stosuję we wspomnianym już przeze mnie kompasie tygodniowym, zastanawiamy się jaką rolę chcemy pełnić danego dnia i jakie zadania, spotkania, kluczowe obszary obejmują nasze działania. To właśnie owe kamienie - sprawy, których odłożenie, zignorowanie, jak mówi profesor o którym wspomniałaś Blanko84, spowodowałoby zawirowania w naszym planowaniu, zmniejszyłoby skuteczność i oddaliło od wyznaczonego przez nas celu.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto planować
PostZamieszczono: 10 lip 2009, 09:03 
Offline
Młodszy ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 lip 2009, 18:47
Posty: 70
Catherine a mozesz polecic jakies ksiazki, ebooki ktore przeczytalas? Interesujac sa twoje wypowiedzi, moze mozesz polecic cos o planowaniu, organizacji czasem? Ja niestety do osob planujacych efektywnie, i dobrze zarzadzajacych swoim czasem nie naleze:/ Zawsze wszystko odkladam na potem, gdzies czytalam ze wyzbycie sie tego nawyku jest pierwszym krokiem do sukcesu w lepszym planowaniu i zarzadzaniu.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto planować
PostZamieszczono: 10 lip 2009, 11:35 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 maja 2009, 10:17
Posty: 26
Też słyszałem historię o dzbanku i kamieniach. W moim wypadku problem jest taki, że biorę się za wiele rzeczy naraz, próbuję za wszystkim podążyć. Efekt taki, że często czuję się wypalony i nie potrafię odpoczywać, a chyba to też ważne, prawda?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto planować
PostZamieszczono: 11 lip 2009, 11:08 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 lip 2009, 14:42
Posty: 32
Blanka84, moja wiedza opiera się głównie na książce "7nawyków skutecznego działania" i jest podparta cennymi przykładami, ćwiczeniami w których wzięłam udział na warsztatach podczas szkoleń *************. Nigdy nie czytałam e-booków, ale jeśli jest coś, co według Ciebie jest godne polecenia, zajrzę do wątku, który założyłaś.

Już jakiś czas temu słyszałam o różnych narzędziach planowania, o tym jak można trenować zarządzanie czasem, aby nasze działania były skuteczne i efektywne. Można powiedzieć, że owe ukierunkowanie - myślę, że jest to najlepsze określenie na jedną z głównych wartości szkoleń FC, pozwoliło mi stworzyć swój własny, unikalny system planowania. Posługuję się wymienionym przeze mnie kompasem tygodniowym, w którym wybieram "duże kamienie", matrycą zarządzania czasem - która m.in. pozwala mi segregować sprawy ważne i pilne (o różnicy między nimi, dowiedziałam się dopiero na szkoleniu. Wcześniej były to dla mnie synonimy)

Staram się utrzymywać dyscyplinę działania i według mojej misji, dążyć do wyznaczonych celów. Koncentruję się na priorytetach, eliminując sprawy nieważne.
Do tej pory, byłam niezorganizowana, rozkojarzona - muszę przyznać jednak, że zrobiłam duże postępy...Efekty widzę chociażby w tym, że organizacja mojej pracy oraz jej wydajność stała się o wiele lepsza, tak samo jak doprowadzanie konkretnych zadań do końca, co wcześniej było moją "piętą achillesową".


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto planować
PostZamieszczono: 11 lip 2009, 16:03 
Offline
Młodszy ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 lip 2009, 18:47
Posty: 70
Zaraz poszukam tego tytułu w internecie, bardzo zainteresował mnie ten temat. Czy myślisz ze przeczytanie książki i stosowanie metod w niej opisanych wystarczy by odczuć zmianę w sposobie ustalania swoich priorytetów i planowania, czy również potrzebne jest szkolenie? Wspomniałaś ze uczęszczałaś na takie. Interesuje mnie również czy podane metody stosujesz odnośnie życia zawodowego, kariery, czy również w życiu osobistym, czyli planujesz czas wolny itd?


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits