Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 12:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Poczucie własnej wartości
PostZamieszczono: 06 sty 2015, 13:35 
Często wizyta u psychologa może przynieść rezultaty. Pesymista, który nie zna poczucia własnej wartości sam nie poradzi sobie z takim problemem.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Poczucie własnej wartości
PostZamieszczono: 15 sty 2015, 01:00 
Offline
Zainteresowany
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 lis 2013, 16:04
Posty: 36
Lokalizacja: Wroclaw
Można być pesymistą i mieć wysokie poczucie własnej wartości :-)

_________________
Szkolenia indywidualne oraz coaching we Wrocławiu
Zaprasza profesjonalny coach ICF i psycholog biznesu - Oliwia Matejko.
http://www.abakano.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Poczucie własnej wartości
PostZamieszczono: 19 sty 2015, 13:52 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 19 sty 2015, 13:02
Posty: 18
Aby zmienić swoją samoocenę trzeba zmierzyć się z przeszłością, w której tkwią negatywne przekonania na swój temat. Kiedy przeanalizujesz przyczyny niskiego poczucia wartości oraz zaistniałych sytuacji życiowych, będziesz w stanie spojrzeć na siebie z perspektywy wybaczającego rodzica.
Zastanów się, kto lub co miało wpływ na to, że czujesz się tak źle? Uwolnij się od wpływu tej rzeczy/osób.

-->pokochaj siebie
Aby wzmocnić poczucie własnej wartości należy przede wszystkim pokochać siebie, takim, jakim się jest. Nie powinieneś wyznaczać sobie celów, których nie jesteś w stanie dokonać.
Jeśli zaakceptujesz siebie, będzie to miało wpływ na kontakt z ludźmi.
Kluczem do pokochania siebie jest zmiana sposobu myślenia, filozofii na temat życia.

-->weź odpowiedzialność za swoje życie
Tylko TY jesteś odpowiedzialny za to, co się w nim dzieje i tylko TY możesz cokolwiek w nim zmienić.

-->uwierz w siebie
Rób to co kochasz, co sprawia ci przyjemność, uwierz we własne możliwości, doceń swoje zalety, dąż do wyznaczonych celów, żyj w zgodzie z samym sobą i własnymi przekonaniami, wartościami.

-->zmień sposób myślenia
Wiadomo, że nie da się być najlepszym w każdej dziedzinie, zawsze znajdzie się ktoś wyższy, szczuplejszy, mądrzejszy itd. Nie można wszystkich ludzi mierzyć tą samą miarą. Nie porównuj się do innych.
Np. Zamiast myśleć:"są lepsi ode mnie", pomyśl: "nie ma lepszych i gorszych, są po prostu różni ludzie. Ktoś jest lepszy w rysowaniu, ale nie dorównuje mi w śpiewie".
"Jestem samotny i nie mam rodziny"- jesteś niezależny i dyspozycyjny, masz możliwość znalezienia bratniej duszy..itd.

-->zmień coś w swoim wyglądzie
Na pewność siebie i dobry nastrój wpływa także wygląd, jeżeli wyglądasz dobrze, od razu czujesz się lepiej. Dlatego może warto wybrać się na zakupy albo odwiedzić fryzjera?

-->otocz się pozytywnymi ludźmi
Ostatni, ale najważniejszy punkt!
W otoczeniu radosnych osób, trudno nie zarazić się od nich pozytywną energią. W towarzystwie przyjaciół Twoje poczucie własnej wartości wzrasta,czujesz się ważny, potrzebny i doceniony. :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Poczucie własnej wartości
PostZamieszczono: 03 mar 2015, 10:54 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 03 mar 2015, 10:46
Posty: 3
daniel6666 pisze:
Aby zmienić swoją samoocenę trzeba zmierzyć się z przeszłością, w której tkwią negatywne przekonania na swój temat. Kiedy przeanalizujesz przyczyny niskiego poczucia wartości oraz zaistniałych sytuacji życiowych, będziesz w stanie spojrzeć na siebie z perspektywy wybaczającego rodzica.
Zastanów się, kto lub co miało wpływ na to, że czujesz się tak źle? Uwolnij się od wpływu tej rzeczy/osób.

-->pokochaj siebie
Aby wzmocnić poczucie własnej wartości należy przede wszystkim pokochać siebie, takim, jakim się jest. Nie powinieneś wyznaczać sobie celów, których nie jesteś w stanie dokonać.
Jeśli zaakceptujesz siebie, będzie to miało wpływ na kontakt z ludźmi.
Kluczem do pokochania siebie jest zmiana sposobu myślenia, filozofii na temat życia.

-->weź odpowiedzialność za swoje życie
Tylko TY jesteś odpowiedzialny za to, co się w nim dzieje i tylko TY możesz cokolwiek w nim zmienić.

-->uwierz w siebie
Rób to co kochasz, co sprawia ci przyjemność, uwierz we własne możliwości, doceń swoje zalety, dąż do wyznaczonych celów, żyj w zgodzie z samym sobą i własnymi przekonaniami, wartościami.

-->zmień sposób myślenia
Wiadomo, że nie da się być najlepszym w każdej dziedzinie, zawsze znajdzie się ktoś wyższy, szczuplejszy, mądrzejszy itd. Nie można wszystkich ludzi mierzyć tą samą miarą. Nie porównuj się do innych.
Np. Zamiast myśleć:"są lepsi ode mnie", pomyśl: "nie ma lepszych i gorszych, są po prostu różni ludzie. Ktoś jest lepszy w rysowaniu, ale nie dorównuje mi w śpiewie".
"Jestem samotny i nie mam rodziny"- jesteś niezależny i dyspozycyjny, masz możliwość znalezienia bratniej duszy..itd.

-->zmień coś w swoim wyglądzie
Na pewność siebie i dobry nastrój wpływa także wygląd, jeżeli wyglądasz dobrze, od razu czujesz się lepiej. Dlatego może warto wybrać się na zakupy albo odwiedzić fryzjera?

-->otocz się pozytywnymi ludźmi
Ostatni, ale najważniejszy punkt!
W otoczeniu radosnych osób, trudno nie zarazić się od nich pozytywną energią. W towarzystwie przyjaciół Twoje poczucie własnej wartości wzrasta,czujesz się ważny, potrzebny i doceniony. :)


Sama kwitesencja! :)
Polecam jeszcze czytanie pozytywnej literatury, np. Trening szcześcia lub coś podobnego. Uczy kochać siebie i doceniać. Często wywodzi się to z rodziny, po prostu rodzice nie znali co to wartość siebie, przez co tyle ludzi ma teraz z tym problemy.
Nie dajmy się wcisnąć w czyjeś ramy i oczekiwania, trzeba mieć swoje cele i je reazliować. ;)

_________________
Dobra naprawa domofonu nie jest zła.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Poczucie własnej wartości
PostZamieszczono: 08 mar 2016, 23:22 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 sty 2016, 22:04
Posty: 239
Czy poczucia własnej wartości można nauczyć się na jednym treningu?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Poczucie własnej wartości
PostZamieszczono: 02 cze 2016, 07:35 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 16 gru 2009, 00:09
Posty: 136
raff pisze:
Czy poczucia własnej wartości można nauczyć się na jednym treningu?

To jest chyba niemożliwe... Poczucie własnej wartości człowiek buduje przecież przez całe życie - od wieku niemowlęcego. To życie i nasze doświadczenia nas kształtują. My z wiekiem tylko jesteśmy bardziej świadomi naszych zalet i wad - wtedy odpowiednio je wartościujemy i oceniamy siebie - lepiej lub gorzej...


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Poczucie własnej wartości
PostZamieszczono: 30 cze 2016, 14:27 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 31 sty 2016, 22:04
Posty: 239
Asia pisze:
raff pisze:
Czy poczucia własnej wartości można nauczyć się na jednym treningu?

To jest chyba niemożliwe... Poczucie własnej wartości człowiek buduje przecież przez całe życie - od wieku niemowlęcego. To życie i nasze doświadczenia nas kształtują. My z wiekiem tylko jesteśmy bardziej świadomi naszych zalet i wad - wtedy odpowiednio je wartościujemy i oceniamy siebie - lepiej lub gorzej...

Słuszna uwaga, no właśnie tak mi się wydawało, że jest to raczej proces i nie ma czegoś takiego, jak jedno cudowne szkolenie czy trening po którym wszystko się zmienia jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Poczucie własnej wartości
PostZamieszczono: 01 wrz 2019, 09:44 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 maja 2019, 21:41
Posty: 472
Myślę, że poczucie własne wartości rośnie wraz z wiekiem lub zmianą wyglądu. Ja np. odkąd schudłam czuję się pewniejsza siebie, ale to raczej nie zmieniło mojego postrzegania siebie. Jeżeli faktycznie chcesz powalczyć z nadprogramowymi kilogramami, to myślę, ze strona : https://migliori-integratori.it/erbe-pe ... le-piante/ może się wam przy tym przydać :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits