Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 29 mar 2024, 00:02

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: szkolenia z map mysli
PostZamieszczono: 13 sie 2010, 14:51 
Gdyby mapy myśli się w życiu nie przydawały to Buzan nie propagował ich w taki szeroki sposób i nie nastawiałby się na rozszerzanie używania map mysli na inne dziedziny życia niż życie prywatne.
Nie wiem czy wiecie, ale na dniach powinna pojawić się na polskich półkach sklepowych książka Buzana o zastosowaniu map mysli w biznesie.
tak, tak, bo mapy mysli to świetne narzędzie do ogarnięcia biznesowego makroświatka ;)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: szkolenia z map mysli
PostZamieszczono: 27 sie 2010, 15:11 
Przydaje się przydaje, bo w prosty sposób jesteśmy sobie w stanie poradzić z największymi zagwozdkami jakie nas trapią.
A słyszeliście o opcji tworzenia CV w postaci map mysli? To jeden z nowszych trendów. Ludzie, zwłaszcza ci, którzy aplikuja do agencji reklamowych, czy na wszelkie kreatywne stanowiska bądź te oparte na komunikacji społecznej, uważają takie CV za podstawę, by zwrócić na siebie uwagę.
O takie opcji tez dowiedziałam się od Mateńskiego na szkoleniu. Temat ten jest u nas jeszcze raczkujący, ale czy to nie dobra chwila by go wykorzystać? :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: szkolenia z map mysli
PostZamieszczono: 29 sie 2010, 16:16 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 07 cze 2010, 16:12
Posty: 47
A możesz mellysa napisać coś więcej o tym tworzeniu CV w postaci map mysli? Na czym to polega? Co to jest?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: szkolenia z map mysli
PostZamieszczono: 30 sie 2010, 16:50 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 cze 2010, 19:53
Posty: 239
Przyłączam sie do prośby, nie wiem o takim tworzeniu CV wiele, ale chętnie dowiem sie czegoś więcej.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: szkolenia z map mysli
PostZamieszczono: 31 sie 2010, 14:13 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 cze 2010, 21:57
Posty: 40
I ja chętnie dowiem się coś więcej na ten temat. Coraz częsciej słyszę o tych mapach myśli, staje się to dość modne i popularne. Warto dowiedzieć się coś na ten temat.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: szkolenia z map mysli
PostZamieszczono: 02 wrz 2010, 14:59 
Skoro tak jesteście zaintersowani CV w postaci map mysli to już wam tłumacze.
Po prostu działa to na zasadzie normalnego mapowego grafu. W epicentrum umieszczacie swoje zdjęcie, a od niego tworzycie rozgałęzienia w postaci wykształcenia, doświadczenia, kompetencji, umiejętnosci.

Wygląda to mniej więcej w taki sposób: Obrazek
Tutaj macie to zaprezentowane w wersji zrobionej ręcznie, ale jest taki program jak iMindMap, który pozwala tworzyć mapy cyfrowo na komputerze. Ja dostałam go na szkoleniu w May Agency, ale wy mozecie go zamówić przez Internet.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: szkolenia z map mysli
PostZamieszczono: 03 wrz 2010, 12:58 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lip 2010, 11:22
Posty: 42
Dość ciekawie to wyglądą. Tylko zastanawiam się czy jeśli takie CV wyślę do firmy to czy nie pomyślą,że coś ze mna nie tak...? Bo to takie kolorowe. Zwykłe cv ma opisane wszystko prosto i przejżyście . Tutaj trzeba troszke pomyśleć jak to odczytać. Co o tym myślicie? Jaki plusy ma to drzewo?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: szkolenia z map mysli
PostZamieszczono: 03 wrz 2010, 14:21 
Zuzanno, myślisz, ze specjaliści od Human Resources nie wiedzą czym sa mapy mysli i jak je czytać?
Na pewno wiedzą :) to po pierwsze, a po drugie - takich form CV można używać, ale aplikując na stanowiska wymagajace od potencjalnego pracownika kreatywności na zajmowanym stanowisku. Wyobrażasz sobie wysłac takie CV np do policji albo na stanowisko księgowego? Wówczas pomyśleliby, że jesteś niepoważna, ale gdy się starasz na posadę np. Art Directora w agencji reklamowej to taka ekstrawagancja na pewno by nie zaszkodziła ;) nie uważasz? :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: szkolenia z map mysli
PostZamieszczono: 05 wrz 2010, 14:46 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 lip 2010, 11:39
Posty: 47
Tak, melyssa ma racje. Trzeba wiedzieć gdzie wysłać takie cv,są stanowiska gdzie nie wypada nawet rozsyłać takiej kolorowej mapy bo nie zaposza nas na rozmowe kwalifikacyjną. Są też takie stanowiska gdzie na pewno spodoba im się, na pewno nas zapamiętaja. Trzeba wiedzieć gdzie. Mnie ten pomysł z mapą myśli bardzo się podoba.Poczytałęm conieco na ten temat i sądzę, że to świetny spsób na planowanie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: szkolenia z map mysli
PostZamieszczono: 08 wrz 2010, 14:15 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 wrz 2010, 14:09
Posty: 10
Zgadzam się, tworzenie innowacyjne CV w postaci mapy myśli jest bardzo dobrym pomysłem. Ja coś na styl metaplanu/CV stworzyłam w programie prezzi, podstawowa forma jest dostępna w sieci. Wracając do głównego tematu, zastanawiała się nad podniesienim swoich kwalifikacji. Znalazłam szkolenie z mindmappingu w May Agency. Trenerem jest Jarosław Mateński, czy ktoś korzystał z jego usług? Słyszałam, że ma bardzo ciekawe i efektywne metody.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits