Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 19:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Szkolenie Zarządzanie czasem i organizacja czasu pracy.
PostZamieszczono: 24 sie 2009, 21:05 
Offline
Aktywny
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 kwie 2009, 14:21
Posty: 42
lika pisze:
kapeco pisze:
Agatka pisze:
Szkolenia z tego tematu są organizowane praktycznie w całej Polsce przez różna firmy. Jeden problem który zauważyłam to ten, że często pomagają planować czas pracy a nie mówią nic o planowaniu czasu wolnego.


Zarządzanie czsem "wolnym" to to samo, co zarządzanie czasem "nie wolnym".
Jet to proste ( dla niektórych niepotrzebne he, he) zarządzanie czasem życia.
Sorry za patos, no ale to "życie". Nie da sie tgo uniknąć.


Interesująca koncepcja, ale po co stresować się upływającym czasem w czasie wolnym? Prowadzi to chyba do stresu w życiu...


Dzięki za zainteresowanie tematem.
Sprecyzuj proszę dlaczego "stresować " i dlaczego "upływającym" ?
Pozdrawiam


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenie Zarządzanie czasem i organizacja czasu pracy.
PostZamieszczono: 25 sie 2009, 14:58 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
Kate pisze:
Dokładnie, zarządzanie czasem jest skrótem myślowym. Na szkoleniach zdobywa się umiejętności planowania i organizacji pracy własnej, budowania harmonogramu pracy, organizacji pracy zespołu, oraz diagnozowania przeszkód w organizacji pracy własnej. Inaczej mówiąc, jak pracować aby czas nam nie przelatywał przez palce.



Zauważyłem jedną rzecz (szczególnie jako uczestnik wielu szkoleń z zarządzania czasem): ludzie chodzą na te szkolenia, ale naprawdę mało kto stosuje w praktyce to, czego się nauczy.
Co z tego, że to są mądre rzeczy, skoro natura ludzka jest inna?

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenie Zarządzanie czasem i organizacja czasu pracy.
PostZamieszczono: 25 sie 2009, 16:02 
Offline
Aktywny
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 kwie 2009, 14:21
Posty: 42
Kate pisze:
Dokładnie, zarządzanie czasem jest skrótem myślowym. Na szkoleniach zdobywa się umiejętności planowania i organizacji pracy własnej, budowania harmonogramu pracy, organizacji pracy zespołu, oraz diagnozowania przeszkód w organizacji pracy własnej. Inaczej mówiąc, jak pracować aby czas nam nie przelatywał przez palce.

A co do stresu, to stres nie jest stanem podświadomym. Jest całkowicie świadomy i w różnych dziedzinach nauk uważany za pozytywny lub negatywny. Kalos ma racje - można nauczyć się redukować stres

pozdrawiam



Z tego wniosek, że niestraszny jest stan stresu uświadomionego.
Poczucie "szczelnych dłoni" i trzymania czasu w garści wydajnie w tym pomaga.
Wygląda na to, że obok efektywności działań jest to zasadnicza korzyść z umiejętności i chęci do codziennego zarządzania swoim czasem.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenie Zarządzanie czasem i organizacja czasu pracy.
PostZamieszczono: 25 sie 2009, 18:20 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
Cytuj:
Z tego wniosek, że niestraszny jest stan stresu uświadomionego.
Poczucie "szczelnych dłoni" i trzymania czasu w garści wydajnie w tym pomaga.
Wygląda na to, że obok efektywności działań jest to zasadnicza korzyść z umiejętności i chęci do codziennego zarządzania swoim czasem.


Co to jest "stan stresu uświadomionego"?
Czy jeżeli wiem, że zostawiłem wszystko na ostatnią chwilę i się tym stresuję, ale wiem, że się stresuję, to mi w czymś pomaga? Jeżeli czasu jest mało (tu kłania się zarządzanie czasem i robienie najpierw rzeczy najważniejszych), to i tak stres może być całkiem spory.

Poza tym niektórzy im "bardziej wiedzą", że się stresują, tym bardziej się stresują. Osobiście znam takich ludzi.

A już naprawdę nieliczna grupa ludzi zastanawia się nad tym, czy wykorzystuje swój czas efektywnie, czy nie. Po prostu mało kto ma tak naprawdę wyznaczony cel.

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenie Zarządzanie czasem i organizacja czasu pracy.
PostZamieszczono: 26 sie 2009, 21:48 
Offline
Aktywny
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 kwie 2009, 14:21
Posty: 42
Nic wielkiego. Poprostu mam świadomość, że jestem w danej chwili pod wpływem stresu
a nie, dajmy na to stanu maniakalnego. Świadomość ta pozwala mi odjąć w porę znane sobie techniki antystresowe i normalnie funkcjonować.
Pozdrawiam


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenie Zarządzanie czasem i organizacja czasu pracy.
PostZamieszczono: 27 sie 2009, 08:37 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
Cytuj:
Nic wielkiego. Poprostu mam świadomość, że jestem w danej chwili pod wpływem stresu
a nie, dajmy na to stanu maniakalnego. Świadomość ta pozwala mi odjąć w porę znane sobie techniki antystresowe i normalnie funkcjonować.


Dokładnie o to mi chodziło. Musisz znać techniki antystresowe. Jest stosunkowo mało osób znających te techniki. Ale z tego też są szkolenia ;-)

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenie Zarządzanie czasem i organizacja czasu pracy.
PostZamieszczono: 27 sie 2009, 19:21 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 lip 2009, 14:42
Posty: 32
Sylwester Oskwarek pisze:

Zauważyłem jedną rzecz (szczególnie jako uczestnik wielu szkoleń z zarządzania czasem): ludzie chodzą na te szkolenia, ale naprawdę mało kto stosuje w praktyce to, czego się nauczy.
Co z tego, że to są mądre rzeczy, skoro natura ludzka jest inna?




Masz rację. Wydaje mi się, że zależy to od tego, jak prowadzone są te szkolenia i czy w ogóle oferują jakiekolwiek przeniesienie wiedzy teoretycznej na działania praktyczne. Chodzi o przykłady prezentowane w sposób właściwy w trakcie szkolenia przez dobrze do tego przygotowanego trenera, o ćwiczenia, które już wtedy oddziałują na naszą świadomość oraz proponowane rozwiązania, które pozwolą na wprowadzenie nowych nawyków do życia codziennego. Jakiś czas temu - na szkoleniu (*************) poznałam narzędzia i sposób ich wykorzystywania w praktyce. Kompas, matryca zarządzania czasem, czy wybór tzw. "dużych kamieni". Pisałam o tym w innym wątku - chociaż nie wierzyłam, że moją wadę braku organizacji można w jakiś sposób zmienić - tak się stało. Narzędzia planowania stosuję do dzisiaj, wyznaczając priorytety, eliminując to, co nieważne, oddzielając to co pilne i ważne.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenie Zarządzanie czasem i organizacja czasu pracy.
PostZamieszczono: 01 wrz 2009, 21:25 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
Cytuj:
Jakiś czas temu - na szkoleniu (*************) poznałam narzędzia i sposób ich wykorzystywania w praktyce. Kompas, matryca zarządzania czasem, czy wybór tzw. "dużych kamieni". Pisałam o tym w innym wątku - chociaż nie wierzyłam, że moją wadę braku organizacji można w jakiś sposób zmienić - tak się stało. Narzędzia planowania stosuję do dzisiaj, wyznaczając priorytety, eliminując to, co nieważne, oddzielając to co pilne i ważne.


I stosujesz te metody naprawdę codziennie? Jestem pełen uznania. Mało jest takich ludzi. To wymaga dużej samodyscypliny. Przez kilka lat studiowałem ten temat i wiem, że większość próbuje i nawet na krótką metę sobie radzi, ale wystarczy, że na chwilę sobie odpuszczą i wszystko wraca na stare tory.

Cały problem w tym, żeby wiedzieć, jak sobie poradzić z "efektem jojo".

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenie Zarządzanie czasem i organizacja czasu pracy.
PostZamieszczono: 02 wrz 2009, 11:47 
Offline
Początkujący
 Wyświetl profil

Rejestracja: 18 sie 2009, 15:00
Posty: 11
Catherine
myślę, że byłaś na dobrym szkoleniu, na którym przekazali wiedzę i zachęcili do PRAKTYKI! Dobrą firmę szkoleniową najlepiej poznać nie po cenie, ramowym planie danego szkolenia tylko po wynikach firm, które korzystały z oferty tej firmy.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Szkolenie Zarządzanie czasem i organizacja czasu pracy.
PostZamieszczono: 02 wrz 2009, 11:55 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
Kate pisze:
Catherine
myślę, że byłaś na dobrym szkoleniu, na którym przekazali wiedzę i zachęcili do PRAKTYKI! Dobrą firmę szkoleniową najlepiej poznać nie po cenie, ramowym planie danego szkolenia tylko po wynikach firm, które korzystały z oferty tej firmy.


Zgadza się. Naprawdę dużo zależy od trenera. Nawet nie od firmy, ale od konkretnej osoby, która prowadzi szkolenie. To musi być ktoś, kto potrafi zmotywować, zaciekawić, a nade wszystko nauczyć, jak radzić sobie ze słabościami, kiedy już nie chce Ci się stosować tych wszystkich "metod", bo chcesz po prostu żyć normalnie, a nie jak maszyna. Nauczą, jak wpleść te metody w codzienne życie, żeby nie były uciążliwością, ale pomocą. Żeby były w zgodzie z twoją naturą i twoimi celami.

Ale myślę, że są tacy trenerzy, którzy to potrafią.

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits