Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 20:33

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zarządzanie projektami
PostZamieszczono: 31 sie 2009, 15:21 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 maja 2009, 12:49
Posty: 29
Sylwester Oskwarek pisze:
Osoby, które mają w CV certyfikat PMP (w ramach PMI) są w zdecydowanie lepszej pozycji negocjacyjnej kiedy zmieniają pracę.
Warto mieć taki certyfikat. Należy jednak pamiętać, ze certyfikat PMP jest ważny przez 3 lata. Potem konieczna jest recertyfikacja.

Całkowicie zgadzam się z Catherine: dobra organizacja, zarządzanie czasem swoim i swoich podwładnych, wewnętrzne poczucie bycia odpowiedzialnym, umiejętność motywowania pracowników, zdolność do analitycznego myślenia i szybkiego podejmowania decyzji (nawet bez posiadania wszystkich potrzebnych informacji) to cechy niezbędne do bycia dobrym kierownikiem projektu (i nie tylko projektu).


Ciekawa jestem jak wygląda proces recertyfikacji... Np. jakie są jej koszty, czy należy ja zrobić nie tylko po 3 roku od ukończenia szkolenia, a również po 6, 9 itp. Czy nie jest to po prostu kolejna maszynka do robienia pieniędzy?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie projektami
PostZamieszczono: 16 wrz 2009, 10:11 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
Cytuj:
Ciekawa jestem jak wygląda proces recertyfikacji... Np. jakie są jej koszty, czy należy ja zrobić nie tylko po 3 roku od ukończenia szkolenia, a również po 6, 9 itp. Czy nie jest to po prostu kolejna maszynka do robienia pieniędzy?


Nie mam informacji z pierwszej ręki na ten temat, bo moi znajomi certyfikowali się w zeszłym roku. Pewnie za 2 lata coś napiszę na ten temat ;-)

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie projektami
PostZamieszczono: 01 paź 2009, 13:38 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
Cytuj:
Ciekawa jestem jak wygląda proces recertyfikacji... Np. jakie są jej koszty, czy należy ja zrobić nie tylko po 3 roku od ukończenia szkolenia, a również po 6, 9 itp. Czy nie jest to po prostu kolejna maszynka do robienia pieniędzy?


Podobno do recertyfikacji można też zbierać specjalne punkty za udział w konferencjach i zjazdach członków PMI. Zjazdy dla członków PMI są ponoć bezpłatne, a członkowstwo kosztuje ponad 100USD. Ale to trzeba byłoby się wczytać.

Poza tym przysługują punkty za samokształcenie.

Takie coś może być i tańsze i mniej stresogenne niż kolejny egzamin.

------------------
proszę nie dublować wpisów oraz używać funkcji "edytuj" która pozwala na dopisanie nowego tekstu do wiadomości
pozdrawiam Administrator

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie projektami
PostZamieszczono: 19 sty 2010, 00:06 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 sty 2010, 17:22
Posty: 22
"Zarządzanie projektem to zbiór czynności wykonywanych w celu osiągnięcia wyznaczonych celów głównych i pośrednich w skończonym czasie. Zawiera się w nim między innymi planowanie, harmonogramowanie, realizacja i kontrola zadań potrzebnych do osiągnięcia celów projektu.

Najprościej można powiedzieć, że zarządzanie projektem to dziedzina zajmująca się efektywnym osiąganiem celów projektów przy jednoczesnej neutralizacji wpływu istniejących ograniczeń i ryzyka, jak również jest dziedziną zajmującą się budowaniem motywacji zespołu projektowego i właściwą komunikacją pomiędzy uczestnikami projektu."
Wikipedia


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie projektami
PostZamieszczono: 12 mar 2010, 18:35 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
Ale w praktyce zarządzanie projektami to po prostu zarządzanie ludźmi w celu osiągnięcia konkretnego celu.

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie projektami
PostZamieszczono: 08 kwie 2010, 09:21 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 kwie 2010, 08:46
Posty: 22
Pewnie zainteresowana osoba już tego nie będzie czytać, ale mimo to się wypowiem, tzn. napiszę, co sądzę na powyższy temat.
Samo zarządzanie projektami istnieje od dawna, ale dopiero u nas mniejsze firmy dowiadują się o takiej możliwości od niedawna. Oczywiście duże firmy stosują różne medotyki, itd, ale często jest tak, ze w tym malutkich przedsiębiorstwach pracownicy nie zdają sobie sprawę, ze działają w oparciu o jakąś metodę.
Takie szkolenia są bardzo cenione i myślę, że z biegiem czasu będą wręcz wymagane przez niektórych pracodawców.
Wydaje się, ze to jest łatwy temat, ale tak naprawdę trzeba nabyć dużą wiedzę, by potem móc kierować jakąś grupą w celu realizacji określonego projektu.
Czy ktoś uczestniczył już tu w takim szkoleniu?
Jakie wrażenia?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie projektami
PostZamieszczono: 30 kwie 2010, 13:57 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 16 kwie 2010, 22:24
Posty: 22
Czy ktos może zdaradzić kilka szczegółow co zawiera takie szkolenie? Sama zastanawiam sie nad nim, jednak wolałabym najpier usłyszec opinię innych. Owe szkolenie nie należy do najtanszych dlatego muszę to dobrze przemyśleć, jednak brzmi zachęcająco.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie projektami
PostZamieszczono: 28 maja 2010, 15:45 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 11 maja 2010, 16:21
Posty: 22
meggem pisze:
Pewnie zainteresowana osoba już tego nie będzie czytać, ale mimo to się wypowiem, tzn. napiszę, co sądzę na powyższy temat.
Samo zarządzanie projektami istnieje od dawna, ale dopiero u nas mniejsze firmy dowiadują się o takiej możliwości od niedawna. Oczywiście duże firmy stosują różne medotyki, itd, ale często jest tak, ze w tym malutkich przedsiębiorstwach pracownicy nie zdają sobie sprawę, ze działają w oparciu o jakąś metodę.
Takie szkolenia są bardzo cenione i myślę, że z biegiem czasu będą wręcz wymagane przez niektórych pracodawców.
Wydaje się, ze to jest łatwy temat, ale tak naprawdę trzeba nabyć dużą wiedzę, by potem móc kierować jakąś grupą w celu realizacji określonego projektu.
Czy ktoś uczestniczył już tu w takim szkoleniu?
Jakie wrażenia?


Tak, to prawda, dopiero od niedawa małe firmy dowiadują się co nieco o zarządzaniu projektami.Takie szkolenie może tym firmom pomóc rozwinąć ją, zwiększyć sprzedać itd.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie projektami
PostZamieszczono: 04 sie 2010, 16:56 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 12 lip 2010, 09:52
Posty: 56
Zarządzanie pracy jest bardzo efektywne i na szczęście staje się coraz popularniejszą metodą pracy. Jest to nastawienie na realizacje konkretnych celów, ale nie wypracowanie godzin. Jak wspomniano wyżej wymaga to dobrej samoorganizacji, często pracy nad kilkoma projektami równocześnie, zdolności interdyscyplinarnych itd. Wielokrotnie pracowałem właśnie w taki sposób, zarówno jako członek zespołu jak i manager/koordynator i bardzo to sobie chwalę. Jest coraz więcej szkoleń z tego zakresu i polecam wybrać się na takowe. Ja się sporo w ten sposób nauczyłem i pozwoliło mi to pracować w sposób świadomy, wiedząc do czego dążę, co mnie czeka po drodze, wszystko odpowiednio zaplanować, a po zakończeniu całości bądź kolejnego etapu wyciągnąć wnioski i poprawić coś na przyszłość.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Zarządzanie projektami
PostZamieszczono: 12 paź 2010, 13:04 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 paź 2010, 17:45
Posty: 20
Bardzo dobrze mieć certyfikaty jako namacalny dowód własnej wiedzy.

_________________
http://www.leadership-center.pl
Szkolenia z zarządzania projektami.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits