Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 17 kwie 2024, 01:23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: I znów o trenerach
PostZamieszczono: 30 wrz 2009, 11:07 
Offline
Zainteresowany
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 maja 2009, 09:35
Posty: 36
Mam do Was pytanie: jakimi kryteriami kierujecie się przy wyborze trenera - wykształceniem, doświadczeniem zawodowych, przebytymi kursami i szkoleniami, charyzmą? Który z tych czynników jest najważniejszy? Czy można zrobić taki coś jak ranking trenerów? Czy takie rankingi kiedykolwiek powstawały? Jak sądzicie? :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: I znów o trenerach
PostZamieszczono: 26 paź 2009, 18:33 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 paź 2009, 18:29
Posty: 8
Siema! Pytanie, jakich wiele w sieci, nie jest trudno coś takiego znaleźć, ale z przyjemnością się wypowiem w tym temacie. :) A więc tak, wszystkie czynniki, które zostały podane przez pytającego mają wielkie znaczenie. Więcej się nauczymy od osoby, która nas do tego w jakiś sposób zainspiruje. Więc charyzma ma do tego dużo wspólnego. Kolejne, to doświadczenie zawodowe, dobrze jeżeli uczący nasz trener, pracuje w zawodzie już wiele lat, jest on bowiem doświadczony i możemy się od niego wiele nauczyć. Przebyte kursy i szkolenia, to wiadomo duża wiedza także procentuje. Który z tych punktów jest najważniejszy? Ciężko powiedzieć, wszystkie są równie ważne.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: I znów o trenerach
PostZamieszczono: 29 paź 2009, 09:07 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 25 maja 2009, 18:06
Posty: 27
Dla mnie dobry trener to taki, który może pochwalić się własnymi sukcesami w danej dziedzinie, którą wykłada. Trener nie może być tylko teoretykiem, ale również mieć doświadczenie praktyczne z danego obszaru. Jeżeli go nie ma, to tak jak ksiądż, który głosi z ambony kazania o stosunkach między małżonkami, czy wychowaniu dzieci. :roll:


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: I znów o trenerach
PostZamieszczono: 25 lis 2009, 10:50 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
To nie jest do końca tak, jak piszesz optymistka. Wielu nauczycieli (czyli jakby na to nie patrzeć - trenerów) potrafi nauczyć swoich uczniów znając tylko teorię.
Do dziś pamiętam moją lekcję historii z podstawówki.
Do klasy wpada nauczyciel i krzyczy: "Hurra!!! Dziś będziemy z Sobieskim zdobywać Wiedeń!!!".
Taki zapał od razu ustawia wszystkich. I mogę się założyć, że ten nauczyciel wcale nie był z Sobieskim pod Wiedniem. ;-)

A tak poważnie, to chyba zależy od dziedziny. Od tego, czego chcesz się nauczyć. Oraz od tego, jaki jest Twój obecny poziom wiedzy i umiejętności w tym temacie.

Ale zgadzam się, że są pewne tematy, w których człowiek bez doświadczenia nie ma czego szukać jako trener.

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: I znów o trenerach
PostZamieszczono: 28 lis 2009, 23:45 
Dla mnie szalenie istotną kwestią jest to, czy dany trener potrafi swoim zachowaniem, sposobem przekazywania wiedzy, sobą w ogóle zainspirować do wdrożenia zmian w życiu swojego ucznia.
Trener powinien być przede wszystkim inspiratorem i motywatorem. Jeśli jego nauka będzie ograniczała się tylko i wyłącznie do prezentacji technik działania, a nie wyzwalania w nas wewnętrznego energetyzmu to co to za trener.
Po szkoleniu chcę być podbudowana i naładowana energią a nie przepełniona samymi regułkami i profesjonalnymi frazesami.
Na szczęście na szkoleniu ******** ***** spotkałam ludzi, którzy obudzili we mnie Śpiącą Królewnę i sprowokowali do działania ;)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: I znów o trenerach
PostZamieszczono: 02 gru 2009, 10:36 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 13 mar 2009, 13:39
Posty: 46
ciekawa dyskusja... Zastanawiam się, co myślicie o młodych trenerach, którzy niedawno skończyli studia - weszli na rynek - mając wiekowo niewielkie doświadczenie. Jeśli większość osób patrzy na ten aspekt, to gdzie oni mają zdobyć doświadczenie... czy ktoś da im szansę wykazać się?

Osobiście wydaje mi się, że takie osoby są pełne pomysłów, entuzjazmu; bardzo przykładają się do stworzenia programów i poprowadzenia swoich szkoleń tak, aby każdy z uczestników odniósł satysfakcję ze swojego udziału.
Starają się inspirować ludzi...

Co myślicie o trenerach z 2-letnim doświadczeniem?

_________________
------------------------------------
www.szkolenia.AVENHANSEN.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: I znów o trenerach
PostZamieszczono: 02 gru 2009, 11:00 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 20 sie 2009, 08:41
Posty: 100
Trenerom z krótkim stażem ciężko się przebić. W tym zawodzie (jak w każdym w sumie) bardzo ważne są referencje.
Ktoś miał z Tobą szkolenie, więc Cię poleca innym.

Na wszystko potrzeba czasu.

Poza tym trener z doświadczeniem w zawodzie trenera, to nie to samo, co trener z doświadczeniem w dziedzinie, której uczy.
Możesz mieć małe doświadczenie jako trener, a wielkie jako ekspert w danej dziedzinie.

_________________
Coaching indywidualny - Przetestuj Swojego Coacha OnLine - Zapytaj o szczegóły przez czat


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: I znów o trenerach
PostZamieszczono: 03 gru 2009, 08:30 
Sylwester Oskwarek pisze:
Do dziś pamiętam moją lekcję historii z podstawówki.
Do klasy wpada nauczyciel i krzyczy: "Hurra!!! Dziś będziemy z Sobieskim zdobywać Wiedeń!!!".
Taki zapał od razu ustawia wszystkich. I mogę się założyć, że ten nauczyciel wcale nie był z Sobieskim pod Wiedniem. ;-)

A tak poważnie, to chyba zależy od dziedziny. Od tego, czego chcesz się nauczyć. Oraz od tego, jaki jest Twój obecny poziom wiedzy i umiejętności w tym temacie.

Ale zgadzam się, że są pewne tematy, w których człowiek bez doświadczenia nie ma czego szukać jako trener.

Popieram. Jedną z najważniejszych umiejętności nauczania dorosłych jest zaciekawienie słuchaczy. Czasami jest się na szkoleniach bo tego wymaga firma, przepisy itd. W takiej sytuacji trener powinien zainspirować uczestników. Do tego powinien być elastyczny. Każda grupa jest inna. Wiedza i praktyka nie podlegają dyskusji. Powyższe czynniki budują autorytet. A on właśnie decyduje o popularności trenera.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: I znów o trenerach
PostZamieszczono: 08 sty 2010, 17:08 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 06 sty 2010, 15:36
Posty: 41
Dla mnie najważniejszy jest sukces jaki osiągnął trener oraz jego doświadczenie. Myślę, że ważna jest również opinia innych osób - jak go odebrałi, jak spisał się na szkoleniu, czy szkolenie było ciekawe itp.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: I znów o trenerach
PostZamieszczono: 09 sty 2010, 17:43 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 sty 2010, 17:22
Posty: 22
Dobrze byłoby poznać bliżej tego trenera;) ale to raczej nie jest możliwe. Dlatego na pierwszym miejscu liczy się doświadczenie zawodowe, ilość zrealizowanych szkoleń i ich jakość. Dla mnie ważna jest także miła aparycja, usposobienie, a także głos trenera. Tak, tak głos trenera też ma wpływ - musi być przejrzysty i czysty.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits