Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jak zostać Trenerem ?
PostZamieszczono: 15 kwie 2009, 19:06 
Offline
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:01
Posty: 7
Witam, czy studiując socjologię można myśleć o byciu Trenerem ? Jak należy się doszkalać, jakie umiejętności są kluczowe w byciu Trenerem. Za wszelkie rady dzięki ;)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jak zostać Trenerem ?
PostZamieszczono: 28 kwie 2009, 15:14 
Offline
Trener
Trener
 Wyświetl profil

Rejestracja: 17 mar 2009, 15:21
Posty: 33
Witaj, najważniejsze są umiejętności interpersonalne, wszystkiego co związane z merytoryką można się nauczyć ;-) Znam trenerów, którzy są po studiach na AGH lub tym podobnych i są trenerami umiejętności "miękkich". Jeśli chodzi o umiejętności trenerskie, to proponuję albo kursy dla trenerów (tu trzeba uważać bo część z nich to wyrzucony pieniądz) albo indywidualną pracę (coaching) z trenerem, który ma doświadczenie. Druga opcja jest bardziej praktyczna i więcej "życiowych" spraw można się nauczyć.
Nie wiem czy to wystarczająca odpowiedź, ale jakby co to pytaj ;-)

_________________
Aleksandra Chrapko - Trener AVENHANSEN


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jak zostać Trenerem ?
PostZamieszczono: 30 kwie 2009, 11:21 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 30 kwie 2009, 05:45
Posty: 7
Lokalizacja: Poznań
Tak sie domyślam, ze kierunek studiów nie ma znaczenia, bo dziś każdy zmienia zawód wiele razy. Wiec jakie umiejętności są najważniejsze?

Edytuje, bo chce doprecyzować. Wiem, ze umiejętności interpersonalne, ale pytam o konkrety. :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jak zostać Trenerem ?
PostZamieszczono: 02 maja 2009, 14:59 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 maja 2009, 13:27
Posty: 4
Serdecznie proszę osobę doświadczoną o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania. Myślę że Trenerzy znakomicie znają temat. Kwestia o którą pytam dotyczy tego - co należy zrobić aby zostać Trenerem. Odpowiedzi mogą mi znacznie rozjaśnić pewne kwestie, pomyślałem również o innych osobach dodając drugi wariant.

Może zacznę pokazując dwie sytuacje:

Osoba po studiach (posiada tytuł mgr)
1) Znamy nasze ukierunkowanie - jest to np. marketing, zarówno tradycyjna odmiana jak i internetowa
Posiadamy odpowiednią wiedzę w tym temacie.

Czy ważny jest staż pracy?
Czy najlepiej zacząć od przejścia szkolenia na Trenera ?
Czy szkolenie na Trenera wystarcza ?
Jak zahaczyć się do firmy szkoleniowej - jakie wynagrodzenie jest odpowiednie dla początkującego Trenera?
Co zostało pominięte w pytaniach, a jest ważne w początkach kariery Trenera ?


Osoba w trakcie studiów

1) Znamy nasze ukierunkowanie - jest to np. rachunkowość. Nie mamy doświadczenia w prowadzeniu szkoleń lecz wiedza którą posiadamy jest wystarczająca aby obdarzać nią innych ;)

Czy osoba w wieku 23 lat może zostać Trenerem ?
Czy warto zgłosić się do poprowadzenia darmowych szkoleń ?
Czy firmy szkoleniowe mogą być zainteresowane takimi (darmowymi) szkoleniami ?
Czy doświadczenie nabyte podczas prowadzenia szkoleń na uczelni mogą być docenione przez firmy szkoleniowe ?
Co zostało pominięte w pytaniach, a jest ważne w początkach kariery Trenera ?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jak zostać Trenerem ?
PostZamieszczono: 05 cze 2009, 00:03 
Cytuj:
Serdecznie proszę osobę doświadczoną o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania.

nie jestem doświadczony, nie jestem trenerem, ale doskonale znam odp. na twoje pytania.
lecimy:
Cytuj:
Osoba po studiach (posiada tytuł mgr)
1) Znamy nasze ukierunkowanie - jest to np. marketing, zarówno tradycyjna odmiana jak i internetowa
Posiadamy odpowiednią wiedzę w tym temacie.

Czy ważny jest staż pracy?
Czy najlepiej zacząć od przejścia szkolenia na Trenera ?
Czy szkolenie na Trenera wystarcza ?
Jak zahaczyć się do firmy szkoleniowej - jakie wynagrodzenie jest odpowiednie dla początkującego Trenera?
Co zostało pominięte w pytaniach, a jest ważne w początkach kariery Trenera ?

ukierunkowanie? nie ma czegoś takiego, jeśli sobie sam narzucisz że chcesz być "taki a taki" no to krzyżyk na drogę, jako trener masz uczyć innych, dawać im przykład, a przede wszystkim dawać mapę i narzędzia! Dlatego nie ma znaczenia czy masz tytuł magistra czy profesora. Przykład: Chce założyc firmę i mogę wybrać do tego pomocnika spośród dwóch osób, osoba A i osoba B:
osoba A) pakistańczyk który nie umie pisać i czytać ale ma 10 firm,
osoba B) anglik z tytułem profesora w dziedzinie zarządzania i ekonomii, ale nie posiada żadnej firmy.

Które weźmiesz? bo ja zdecydowanie pakistańczyka !
nie liczą się tytuły ani ilość przeczytanych książek, liczy się praktyka... (oczywiście wiadomo że coś trzeba czytać itd. ale proszę - nie generalizuj tego co piszę).
co do drugiego i trzeciego pytania: co chcesz osiągnąć przez te szkolenia? bo z tego co mi się wydaje, to tak naprawdę nie masz pojęcia po co iść na to szkolenie trenera...

Cytuj:
Osoba w trakcie studiów
1) Znamy nasze ukierunkowanie - jest to np. rachunkowość. Nie mamy doświadczenia w prowadzeniu szkoleń lecz wiedza którą posiadamy jest wystarczająca aby obdarzać nią innych ;)

Czy osoba w wieku 23 lat może zostać Trenerem ?
Czy warto zgłosić się do poprowadzenia darmowych szkoleń ?
Czy firmy szkoleniowe mogą być zainteresowane takimi (darmowymi) szkoleniami ?
Czy doświadczenie nabyte podczas prowadzenia szkoleń na uczelni mogą być docenione przez firmy szkoleniowe ?
Co zostało pominięte w pytaniach, a jest ważne w początkach kariery Trenera ?

początek taki sam jak wcześniej;

osoba w wieku 10 lat może być trenerem - czemu niby nie?
warto brać wszsytkie szkolenia - zwłaszcza na początku - czysta praktyka;
"Czy firmy szkoleniowe mogą być zainteresowane takimi (darmowymi) szkoleniami ?", tu tylko ironia z mojej strony: "czy uczelnie wyższe prywatne mogą być zainteresowane nowymi studentami?"


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jak zostać Trenerem ?
PostZamieszczono: 12 lip 2009, 22:13 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 25 maja 2009, 23:14
Posty: 55

Osoba w trakcie studiów

1) Znamy nasze ukierunkowanie - jest to np. rachunkowość. Nie mamy doświadczenia w prowadzeniu szkoleń lecz wiedza którą posiadamy jest wystarczająca aby obdarzać nią innych ;)

Czy osoba w wieku 23 lat może zostać Trenerem ?
Czy warto zgłosić się do poprowadzenia darmowych szkoleń ?
Czy firmy szkoleniowe mogą być zainteresowane takimi (darmowymi) szkoleniami ?
Czy doświadczenie nabyte podczas prowadzenia szkoleń na uczelni mogą być docenione przez firmy szkoleniowe ?
Co zostało pominięte w pytaniach, a jest ważne w początkach kariery Trenera ?[/quote]

1) przede wszystkim odpowiedz sobie na pytanie, czy lubisz pracować z ludźmi? sprawia Ci przyjemność tłumaczenie czegoś komuś, mimo że Ty to już wszystko wiesz? Jak bardzo jesteś cierpliwy i jakie masz wyniki?

Myślę że ważne jest zdobywanie doświadczenia- nie koniecznie od razu w firmie szkoleniowej, ale w jakiejś organizacji, w której możesz wyjść z inicjatywą takiego a takiego szkolenia. Takie doświadczenie jest cenione, w końcu już coś robiłeś.
Nie wiem czy prawdziwa firma szkoleniowa zaryzykuje swoją reputację i przyjmie kogoś ot tak, bez doświadczenia do prowadzenia szkoleń. Musiałbyś się wykazać b.dobrymi umiejętnościami, albo po prostu pójść na szkolenie dla trenerów w tej firmie;)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jak zostać Trenerem ?
PostZamieszczono: 12 lip 2009, 23:34 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 25 maja 2009, 23:14
Posty: 55
A czy trenerzy AVENHANSEN mogliby nam opowiedzieć jaka była ich droga do kariery trenera?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jak zostać Trenerem ?
PostZamieszczono: 13 lip 2009, 10:34 
Offline
Młodszy ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 lip 2009, 18:47
Posty: 70
Mysle ze trzeba by bylo zapytac kazdego trenera z osobna, i takie pytanie mozna zadac bezposrednio trenerom w innym dziale.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jak zostać Trenerem ?
PostZamieszczono: 17 lip 2009, 22:29 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 15 lip 2009, 16:05
Posty: 6
chialabym zrobic kurs lub studia podyplomowe aby zapoznac sie z zasada projetkowania szkolen, metodami i technikami szkoleniowymi itp.zauwazylam jednak ze w ostanim czasie
zawod trenera na wielu uczelniach stal sie bardzo popularny -jak zatem wybrac najbardziej wartosciowy?na co zwrócic uwage?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Jak zostać Trenerem ?
PostZamieszczono: 11 sie 2009, 11:22 
Offline
Aktywny
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 kwie 2009, 14:21
Posty: 42
iwonasulka81 pisze:
chialabym zrobic kurs lub studia podyplomowe aby zapoznac sie z zasada projetkowania szkolen, metodami i technikami szkoleniowymi itp.zauwazylam jednak ze w ostanim czasie
zawod trenera na wielu uczelniach stal sie bardzo popularny -jak zatem wybrac najbardziej wartosciowy?na co zwrócic uwage?


Polecam szkolenie dla trenerów ( Train the Trainer ) przeprowadzane przez renomowane firmy szkoleniowe, cyklicznie co rok przez 8-10 lat. Szukaj w Krakowie. Znajdziesz bez trudu. Kieruj się kolejno: czasem trwania min. 120 godzin szkoleniowych, ceną min. 6000 pln., obowiązkiem weryfikacji na sali nabytych przez ciebie kompetencji i dsopiero na końcu obietnicą certyfikatu. Raczej unikaj darmowych, dofinansowywanych przez UE szkoleń dla trenerów, ostatnio licznie organizowanych przez firmy szkoleniowe, nawet przyzwoite lecz niedoświadczone w szlifowaniu Trenera. Zapomnij, że bez inwestycji dużej sumy za wielodniową pracę z trenerem trenerów i grupą coś trwale się w tobie zmieni i sama zostaniesz trenerem.
Dasz radę.
Pozdrawiam


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits