Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:51

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy doceniasz prawo własności intelektualnej?
PostZamieszczono: 02 gru 2010, 14:42 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 13 mar 2009, 13:39
Posty: 46
Dziś w radiu usłyszałam, że najdroższe polskie marki to Orlen, PKO Bank Polski i PZU. Te firmy zadbały o ochronę swojego znaku towarowego. Wydaje mi się, że wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest to zagadnienie. Jeśli ktoś z nas ochroni swój wynalazek, to później będzie czerpał profity finansowe z tego tytuły.

Wybieram się na szkolenie do Krakowa:
http://www.szkolenia.AVENHANSEN.pl/szko ... 12-09.html
Myślę, że po nim w pełni odkryję potęgę tak cennego czynnika, jakim jest nasza wiedza :).

Czy ktoś z Was szkolił się z tematu ochrony własności intelektualnej lub ma do czynienia na codzień z tym zagadnieniem?

_________________
------------------------------------
www.szkolenia.AVENHANSEN.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy doceniasz prawo własności intelektualnej?
PostZamieszczono: 02 gru 2010, 15:30 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:31
Posty: 403
Z tego, co wiem, co innego ochrona znaku towarowego, a co innego patent wynalazku. Faktycznie te zagadnienia mogą się mylić, dlatego, szkolenie rzeczywiście jest dobrym pomysłem.
Kiedyś miałam do czynienia z podobnymi zagadnieniami. Największy kłopot był z rejestrowaniem znaków towarowych za granicą...

_________________
Szkolenia-Komunikacja


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy doceniasz prawo własności intelektualnej?
PostZamieszczono: 28 lut 2011, 16:16 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 21 sty 2011, 18:49
Posty: 38
Fakt ciekawy temat, jednak ilu z nas wynajdzie jakiś nową rzecz lub stworzy potężną firmę. Mało...dlatego tylko niektózy na pewno pojda na takie szkolenie. Zapewne ci, co już coś osiągneli i chcą iśc dalej.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy doceniasz prawo własności intelektualnej?
PostZamieszczono: 26 mar 2011, 16:15 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 mar 2011, 15:42
Posty: 23
elami pisze:
Dziś w radiu usłyszałam, że najdroższe polskie marki to Orlen, PKO Bank Polski i PZU. Te firmy zadbały o ochronę swojego znaku towarowego. Wydaje mi się, że wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, jak ważne jest to zagadnienie. Jeśli ktoś z nas ochroni swój wynalazek, to później będzie czerpał profity finansowe z tego tytuły.

Wybieram się na szkolenie do Krakowa:
http://www.szkolenia.AVENHANSEN.pl/szko ... 12-09.html
Myślę, że po nim w pełni odkryję potęgę tak cennego czynnika, jakim jest nasza wiedza :).

Czy ktoś z Was szkolił się z tematu ochrony własności intelektualnej lub ma do czynienia na codzień z tym zagadnieniem?


Coś mało osób pisze w tym temacie, a temat wydaje się ciekawy. Nigdy nie byłam na takim szkoleniu, nawet do głowy mi nie przyszło, że może takie być. Czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej na temat ochrony własności intelektualnej, jaki jest zakres tego?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy doceniasz prawo własności intelektualnej?
PostZamieszczono: 29 sie 2011, 09:14 
Ochrona znaku towarowego a patent na wynalazek to dwa zupełnie różne zagadnienia. Chociaż oba odnoszą się do własności przemysłowej. Pytanie brzmi jednak "czy doceniasz prawo wlasności intelektualnej?" - osobiście tak, wolę kupować produkty znanych marek, bo mam 100% pewności, że ich jakość jest bardzo dobra. Ale obserwując co dzieje się na rynku - nie mam pewności, że ludzie doceniają to prawo.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy doceniasz prawo własności intelektualnej?
PostZamieszczono: 29 sie 2011, 20:52 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 sie 2011, 20:28
Posty: 52
U mnie wszystko zalezy od produktu. Jeśli jest on zrobiony z takich samym skłądników, a jest tańszy to wybiore ten z mniej znanej marki.
co innego jeśli owe składniki róznią się i np. produkt ma mniej witamin - wtedy wiadomo wybiore lepszy i pewnie to będzie ten ze znaną marką.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy doceniasz prawo własności intelektualnej?
PostZamieszczono: 25 paź 2011, 10:29 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 25 paź 2011, 10:16
Posty: 27
Zazwyczaj wybieram dobre, sprawdzone produkty. Ale jeśli jest koneic miesiaca, to częściej kusze sie na te tańsze, sklepowe produkty. Choć nie jestem z nich tak bardzo zadowolona, czuję różnice, to zmusza mnie brak pieniądzy pod koniec miesiaca.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy doceniasz prawo własności intelektualnej?
PostZamieszczono: 27 paź 2011, 10:09 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 paź 2011, 10:03
Posty: 21
U mnie jest bez róznicy, wybieram ten produkt na który mam ochotę. W zasadzie teraz prawie każdy produkt jest jednego producenta tylko pod inna nazwą.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy doceniasz prawo własności intelektualnej?
PostZamieszczono: 12 wrz 2012, 13:01 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 27 lut 2012, 11:37
Posty: 408
Witam :-) polecam szkolenie ,,Prawo własności intelektualnej w praktyce", AVENHANSEN, www.szkolenia.AVENHANSEN.pl

Termin szkolenia: 2012.09.20 - 2012.09.21
Miasto: Kraków

Prawo własności intelektualnej to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin prawa. Ustawy z tego zakresu podlegają częstym nowelizacjom, a kierunek zmian wciąż jest trudny do przewidzenia. Póki co jedno jest pewne: nieznajomość prawa w tym zakresie skutkuje nie tylko ograniczeniem rozwoju organizacji, ale może także narazić na wysokie odszkodowania i długoletnie procesy w związku z naruszeniem praw autorskich, patentów czy znaków towarowych. Szkolenie pozwoli nie tylko na uniknięcie odpowiedzialności, ale także zdradzi ukrytą w przepisach tajemnicę ochrony i rozwijania potencjału eksploatacyjnego dóbr niematerialnych.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z podstawowymi wiadomościami z zakresu ochrony własności intelektualnej, a to poprzez przedstawienie poszczególnych przedmiotów praw wyłącznych ze szczególnym uwzględnieniem możliwości komercyjnej ich eksploatacji. Uczestnicy szkolenia dowiedzą się nie tylko jak chronić swoje aktywa intelektualne, ale także jak zabezpieczać się przed pozwem o naruszenia praw własności intelektualnej, także w Internecie. W ramach szkolenia omówione będą główne problemy prawa autorskiego oraz prawa własności przemysłowej.

Uczestnicy szkolenia zdobędą wiedzę o tym, co może być chronione jako utwór, wynalazek, wzór użytkowy, znak towarowy, jak wygląda procedura uzyskania patentu, prawa ochronnego czy prawa z rejestracji, jakie są koszty uzyskania praw wyłącznych na tle korzyści wynikających z uzyskania ochrony prawnej. Szczegółowo zaprezentowane zostaną poszczególne procedury: krajowa, wspólnotowa, międzynarodowa. Omówione zostaną także możliwości prawnej ochrony programów komputerowych. Prawo własności intelektualnej przedstawione będzie w kontekście metody zarządzania własnością intelektualną, zatem uczestnicy szkolenia dowiedzą się co, kiedy i jak należy chronić oraz która procedura ochrony jest w danych przypadkach optymalna.

Więcej informacji: http://www.szkolenia.AVENHANSEN.pl/szko ... rakow.html

_________________
pozdrawiam
Maja


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy doceniasz prawo własności intelektualnej?
PostZamieszczono: 16 wrz 2012, 11:33 
mam w planach się pojawić, spotkamy się na miejscu :)


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits