Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Coaching
PostZamieszczono: 08 lip 2009, 11:37 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 12 maja 2009, 18:02
Posty: 25
Coaching to bardzo modne ostatnio słowo. Czy mógłby na forum ktoś mi wyjaśnić, co to jest, (chociaż by w skrócie ;) ) i w czym mogliby mi pomóc takie szkolenia?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Coaching
PostZamieszczono: 14 gru 2009, 22:50 
Offline
Bardzo aktywny
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 mar 2009, 23:55
Posty: 59
Coaching to zdaje się ukierunkowywanie ludzi - przekazywanie im wiedzy - zazwyczaj w określonej dziedzinie jako Trener. Jeżeli źle to proszę sprostowanie kogoś to lepiej czuje ten temat.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Coaching
PostZamieszczono: 14 gru 2009, 23:18 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 14 gru 2009, 00:12
Posty: 37
Ja jestem troszkę zielony w tym temacie :mrgreen: ale, co mi podpowiada intuicja...
Z angielskiego coach, to jest szkolić, ale idźmy dalej, coach, to znaczeniowo jest taki trener (jak w drużynie piłkarskiej). Coach przekazuje swoją wiedzą w określony skuteczny sposób, a na dodatek potrafi nawiązać i utrzymać więź ze swoim podopiecznym. Drużyna piłkarska czy jakikolwiek team to taka mała rodzina, której głową jest właśnie trener.
Ale warto zwrócić uwagę, że coachem nie jest jakaś mega wybitna jednostka. Patrząc na np. Apoloniusza Tajnera, który odpowiada za wielkie sukcesy Adama Małysza, wcale nie był jakimś wybitnym sportowcem (mistrzem świata itp). Ale posiada "tą" wiedzę, którą umiejętnie i skutecznie przekazał Adamowi oraz innym skoczkom z polskiej kadry. Jak widać zna się na rzeczy :)

I ja myślę, że na tym polega sztuka coachingu


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Coaching
PostZamieszczono: 02 sie 2010, 10:03 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 12 lip 2010, 09:52
Posty: 56
Coaching to jest partnerska relacja pomiędzy coachem - trenerem osobistym, a coachee - osobą objętą coachingiem. Relacja ta jest relacją partnerską opartą na wzajemnym zaufaniu. Zadaniem coachingu jest wsparcie dla osoby nim objętej w realizacji określonych celów uzgodnionej wspólnie z coachem. Trener pełni tutaj role stymulatora i najważniejsze są jego umiejętności związane kierowaniem procesami uczenia się. Jak słusznie zauważono wyżej, coach nie musi posiadać na swoim koncie wybitnych sukcesów w danej dziedzinie, on ją tylko powinien znać na tyle, aby móc dobrze pomóc swojemu coachee. Przykład Tajnera jest tego doskonałym przykładem. Sam nie ma wielkich sukcesów jako skoczek, ale okazał się świetnym trenerem dla Adama Małysza, który jak wiemy osiągnął wielki sukces. Jest wiele rodzajów coachingu od life coaching poprzez sport czy executive coaching, aż po conflict coaching.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Coaching
PostZamieszczono: 21 mar 2011, 21:55 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 21 mar 2011, 21:48
Posty: 1
Jeśli chcecie przeszkolić się w zakresie Coachingu, bardzo pomocny jest kurs z Coachingu. Ja uczestniczyłam w szkoleniu Coaching w biznesie w firmie Gowork w Wawie.
Szkolenie 2 dniowe, ale bardzo sensownie przeprowadzone !!!
Z tego co wiem kursy sa cykliczne więc można się zapisywać na jakiś odpowiedni termin[/size]


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Coaching
PostZamieszczono: 29 mar 2011, 16:22 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 22 sty 2010, 18:00
Posty: 31
Czyli taka osba powinna wiedziec jak napędzać swojego słuchacza, tak? Jak motywować aby osiągnął sukces??


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Coaching
PostZamieszczono: 05 lip 2011, 12:43 
Dokładnie tak


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Coaching
PostZamieszczono: 05 lip 2011, 15:31 
Hela00, przeszkolenie w zakresie coachingu? Takie dwudniowe spotkanie może mieć chyba tylko charakter informacyjny. (chyba, ze o to chodziło). Aby zostać certyfikowanym coachem konieczne jest przejście przez bardzo długi i skomplikowany proces. Nawet po ukończeniu specjalistycznych kursów, konieczne jest stałe dokształcanie się. W Polsce nie ma do tej pory żadnych uregulowań prawnych dotyczących warunków zostania coachem, niemniej jednak papiery bardzo się przydają:)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Coaching
PostZamieszczono: 22 lip 2011, 14:35 
czyli każdy może być Coachingiem? Jeśli ktoś ptorafi rozmawiać z ludźmi, potrafi doradzić, to może spróbować?


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits