Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 06:04

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: JAK ZNALEŹĆ BY SIĘ NIE ZAGUBIĆ!
PostZamieszczono: 03 lip 2009, 11:32 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 03 lip 2009, 10:39
Posty: 23
Witam!

Interesuje mnie temat: PRACA! Otóż od niedawna jestem niestety osobą bezrobotną i chyba poruszyłam już wszystkie możliwości by pracę znaleźć, niestety wciąż bez rezultatów! Wiem, że jest kryzys, bo przez niego moja firma, która mnie zatrudniała musiała mnie zwolnic... Dlaczego tak się dzieje, że w ofertach pracy potrzebują jedynie budowlańców i przedstawicieli handlowych??? Dla innych profesji miejsca w naszym pięknym kraju nie ma?? Wkurza mnie to, bo ileż podań roznieść czy rozesłać można?? 100, 200.. i co dalej?? Rok na bezrobociu, za całe 460 brutto?? Z czegoś żyć trzeba, studia trzeba skończyć, tylko rok ale zawsze to 500 zł miesięcznie przez rok, nawet na to mi nie styknie z tego zasiłku, a nie mówię już nic o jedzeniu i utrzymaniu mieszkania... Czyżby groziła mi bezdomność i wyzbycie się wszelkiego "majątku"?? Bzdura! Gdzie w Polsce jest miejsce dla młodych i chcących normalnie żyć, zarabiać, uczyć się?? Do czego ten kraj nas doprowadzi, że zostaniem nieukami, bez zawodu, wykształcenia, bo nie będzie nas na to stać?? Nie wiem gdzie mam już pracy szukać, może ktoś ma dodatkowe i ciekawe propozycje... Wszytskie portale obleciałam już po 100 razy, po miescie - i to nie jedynm w okolicy łaziłam, w pśredniaku byłam, miejskie gazety czytam co tydzień, bo tak wychodzą, wyborczą co poniedziałek! I nic...
Czekam na propozycje, a nóż widelec... Dziękuję z góry, buźka
Beata


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: JAK ZNALEŹĆ BY SIĘ NIE ZAGUBIĆ!
PostZamieszczono: 03 lip 2009, 13:12 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 11 maja 2009, 11:51
Posty: 23
Mój znajomy szuka tak pracy od marca, rozsyła po 5 cv dziennie, codziennie, dzwoni na ogłoszenia z gazet i nic. :( Trzeba mieć trochę szczęścia, ofert jest mało, ale są. A na ten czas można np. zaproponować jakieś usługi, np. tłumaczenia. Ale uwaga, jeżeli będziesz miała podpisaną umowę-zlecenie stracisz zasiłek z UP.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: JAK ZNALEŹĆ BY SIĘ NIE ZAGUBIĆ!
PostZamieszczono: 04 lip 2009, 11:19 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 03 lip 2009, 10:39
Posty: 23
Zdaję sobie spraw z tego, że umowa zlecenie pozbawia mnie zasiłku... niestety coś za coś... ofert pracy jest mase, wystarczy wziąć gazetę wyborczą z pracą w poniedziałek i jest kilka stronic propozycji... ale co z tego jak wszystko w moim okręgu skupia się we wrocławiu a ja do wrocka mam ponad 60 km i nie opłaca mi się 'skórka za wyprawkę', a przeprowadzać się nie mam zamiaru.. cóż, trzeba szukać... w końcu coś sie znajdzie:)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: JAK ZNALEŹĆ BY SIĘ NIE ZAGUBIĆ!
PostZamieszczono: 05 lip 2009, 15:54 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 10 maja 2009, 13:42
Posty: 22
A mogę spytać, czy już długo szukasz pracę? A może wziąć sprawę w swoje ręce, i rozwinąć jakiś własny interes? Może odpowiedz sobie na pytanie jakie rzeczy wychodzą Ci najlepiej i na czym się znasz?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: JAK ZNALEŹĆ BY SIĘ NIE ZAGUBIĆ!
PostZamieszczono: 06 lip 2009, 11:27 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 03 lip 2009, 10:39
Posty: 23
A mogę spytać, czy już długo szukasz pracę? A może wziąć sprawę w swoje ręce, i rozwinąć jakiś własny interes? Może odpowiedz sobie na pytanie jakie rzeczy wychodzą Ci najlepiej i na czym się znasz?


heh... Łatwo powiedzieć... Właśnie taki plan miałam, po pierwszych dwóch tygodniach szukania pracy uznałam, że lepiej będzie jeśli sama wykmbinuję sobie biznes... I tak się stało! Wybrałam dziedzinę, lokalizacja super, lokal świetny, dograny dostawca, biznes plan napisany, wniosek do UP wypełniony, zyrantów znalazłam - wszystko gucio! Jedyny mankament?? W ostatniej chwili babka wymówiła mi lokal... I trach, po zabawie! Powiesz, że mogłam znaleźć inny lokal! Owszem mogłam, ale w innym miejscu to nie miałoby racji bytu! Chodziło o sklep motoryzacyjny, moj mąż ma warsztat samochodowy a na przeciwko tegoż warsztatu miesci się swietny lokal, po drodze jest potentat w naszej miejscowosci w handlu częściami samochodowymi, który ma narzuty po 300 - 400% więc chcieliśy zrobić konkurencję, niestety nie wyszło... A nic innego u nas nie opłaca się robić, bo to nieduża mieścina, sklepów jest mase, a niektóre juz się pozamykały...


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: JAK ZNALEŹĆ BY SIĘ NIE ZAGUBIĆ!
PostZamieszczono: 06 lip 2009, 14:46 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 24 maja 2009, 12:49
Posty: 29
Wydaję się, że obecnie w dobie Internetu towar można sprzedawać na całym świecie, np. przez Internet. Daje to naprawdę duże możliwości :D.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: JAK ZNALEŹĆ BY SIĘ NIE ZAGUBIĆ!
PostZamieszczono: 07 lip 2009, 17:07 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 mar 2009, 17:59
Posty: 100
mariolka pisze:
Wydaję się, że obecnie w dobie Internetu towar można sprzedawać na całym świecie, np. przez Internet. Daje to naprawdę duże możliwości :D.


No tak - racja. Możesz sprzedawać przez Internet a klientom warsztatu podawać tylko adres www do tego sklepu. Nie mając magazynu, musisz podpisać umowy z hurtownikami, że będą przesyłali towar zamówiony przez Ciebie wprost do Twojego klienta. ;-)

_________________
pozdrawiam
Maciej

------------------------------------
www.szkolenia.AVENHANSEN.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: JAK ZNALEŹĆ BY SIĘ NIE ZAGUBIĆ!
PostZamieszczono: 08 lip 2009, 13:11 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 03 lip 2009, 10:39
Posty: 23
Maciej pisze:
mariolka pisze:
Wydaję się, że obecnie w dobie Internetu towar można sprzedawać na całym świecie, np. przez Internet. Daje to naprawdę duże możliwości :D.


No tak - racja. Możesz sprzedawać przez Internet a klientom warsztatu podawać tylko adres www do tego sklepu. Nie mając magazynu, musisz podpisać umowy z hurtownikami, że będą przesyłali towar zamówiony przez Ciebie wprost do Twojego klienta. ;-)



No tak macie rację! I zgadzam się z tym w 100% Tylko, że klienci nie są zbytnio chętni do siedzenia w necie i szukania odpowiadających im częsci. Paradoksalnie łatwiej jest im przyjść do sklepu, powiedzieć czego potrzebują - ewentualnie wybrać z katalogu część i nie martwić się o nic więcej! Lepiej też jest dla nich kiedy to mechanik sam znajdzie im części, bo wielu ludzi się poprostu na tym nie zna! Z meżem dyskutowaliśmy nad taką opcją ale doszliśmy do wniosku, że lepiej on sam bedzie sciagał od mojego "niedoszłego" hurtownika części aniżeli bawić się w sprzedaż w internecie! Nie mamy magazynu a nasz hurtownik ma naprawde niskie ceny i z tego też powodu, by nie podnosić stawki nie chce zajmować się wysyłaniem towaru do moich potencjalnych klientów! A w innych hurtowniach taka opcja naprawde mało nie kosztuje, to się poprostu nam niekalkuluje!


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: JAK ZNALEŹĆ BY SIĘ NIE ZAGUBIĆ!
PostZamieszczono: 08 lip 2009, 19:02 
Offline
Młodszy ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 08 lip 2009, 18:47
Posty: 70
Łącze się w bólu gdyż pracy szukam już 5ty m-c, byłam zapraszana na setki rozmów kwalifikacyjnych, jednak zawsze odpadałam w fazie finałowej. Więc tu można wyciągnąć wnioski:
* nie potrafię się dobrze zaprezentować czyli brzydko mówiąc sprzedać
* oczekuję za wysokiego wynagrodzenia? (chodź często ograniczam sie do podania minimalnej kwoty czyli 1200zl)

narazie tylko te dwa przykłady przychodzą mi do głowy, może ty masz podobnie?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: JAK ZNALEŹĆ BY SIĘ NIE ZAGUBIĆ!
PostZamieszczono: 09 lip 2009, 09:10 
Offline
Zainteresowany
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:33
Posty: 38
Kwotę wynagrodzenia proponujesz rzeczywiście dość niską. Ale żeby dobrze zaprezentować się na rozmowie powiem Ci pewien sekret: pomyśl, co tak naprawdę masz do zaoferowania firmie i zaproponuje co możesz dać od siebie, aby firma lepiej funksjonowała na rynku.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
 cron
Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits