Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: jaki powinien być trener
PostZamieszczono: 23 cze 2009, 21:47 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 25 maja 2009, 23:14
Posty: 55
witam,
jak wg.Was powinien zachowywać się trener? Jakiej postawy oczekujecie, a z jaką się spotkaliście?

ja nie lubię jeśli osoba prowadząca setny raz ten sam kurs, zachowuje się jakby zjadła wszystkie rozumy i traktuje ludzi z góry. Często dopiero jak taki trener jest zaskoczony niestandardowym pytaniem od uczestnika, zaczyna doceniać grupę.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: jaki powinien być trener
PostZamieszczono: 19 gru 2009, 15:07 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 16 gru 2009, 13:26
Posty: 17
Dla mnie po pierwsze trenerowi powinno "dobrze z oczu patrzeć", bo pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Poza tym powinien potrafić od czasu do czasu zażartować i być przede wszystkim kompetentny, w tym o czym mówi. Myślę także że nie powinien wywyższać się zbytnio nad uczestników i przede wszystkim czerpać przyjemność z tego co robi.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: jaki powinien być trener
PostZamieszczono: 19 gru 2009, 16:43 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 18 gru 2009, 16:58
Posty: 19
Trener powinien na pewno potrafić swoim wystąpieniem zaciekawić odbiorców. Powinien mieć dobry kontakt z ludźmi.
Myślę że skład cech, które powinien posiadać dobry trener można porównać z cechami dobrego nauczyciela i wykladowcy, bo jakby nie patrzeć to Ci ludzie powinni być do siebie podobne w tej materii.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: jaki powinien być trener
PostZamieszczono: 21 gru 2009, 20:46 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 14 gru 2009, 00:12
Posty: 37
Nie chce teraz parafrazować tego co napisaliście, ale w jego nauczaniu musi być pasja. Choćby setny raz mówił o tym samym, to jeśli czuje to co robi, na pewno nie zrobi to na tzw. "odpieprz sie" i pieniążki do kieszeni :] Trener nie powinien być zapatrzony w siebie i egoistycznie podchodzić do tego co robi. W końcu egoizm nie jest wskazany w charakterze osoby trenera - przynajmniej nie w trakcie szkolenia....


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: jaki powinien być trener
PostZamieszczono: 02 sty 2010, 00:46 
Offline
Starszy Ekspert
 Wyświetl profil

Rejestracja: 16 gru 2009, 00:09
Posty: 136
Oczywiście - z jednej strony musi być wspomniana wyżej pasja... radość z tego, co się robi. Dla mnie osobiście, bez tego elementu, trener jest niewiarygodny. Wspomnieliście, że ta osoba nie powinna się wywyższać, zachowywać się jakby zjadła wszystkie rozumy. Dla mnie jednak, trener powinien wzbudzić mój szacunek - odnośnie swojej wiedzy, umiejętności, jakie posiada. Jeżeli nie będę w jakiś sposób podziwiać tego, co on sobą reprezentuje, to wtedy szkolenie też nie będzie dla mnie zadowalające.

Zastanawiam się, jaka relacja jest lepsza (dla efektów końcowych szkolenia) według Was - traktowanie trenera jako autorytet, dzięki któremu możemy "wzbić się na wyżyny", czy może jako dobrego kumpla? A może złoty środek?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: jaki powinien być trener
PostZamieszczono: 05 sty 2010, 11:33 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 13 mar 2009, 13:39
Posty: 46
Odpowiedź na Twoje pytanie Asiu jest trudna, bo każdy uczestnik szkolenia z różnymi motywami bierze w nim udział. Dla jednych ważna jest atmosfera, inni cenią kompetencję i wiedzę trenera; kolejną sprawą jest lokalizacja, cena ect.

Może trochę odbiegam od tematu, ale nie ulega wątpliwości, że ponadprzecietna osobowość i wiedza trenera, umiejącego komunikować się z ludźmi i lubiącego to, co robi - czyni cuda. Pragnę podkreślić słowo komunikacja, bo w tym kryje się niedoceniane aktywne słuchanie.
Wtedy każde szkolenie można zaliczyć do udanych i pamięta się o nim oj długo.
Jest wtedy, co polecać innym ...

_________________
------------------------------------
www.szkolenia.AVENHANSEN.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: jaki powinien być trener
PostZamieszczono: 26 sty 2010, 21:08 
Offline
Bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 22 sty 2010, 17:28
Posty: 18
Myślę, żę dobry trener powienien wiedzieć jak dotrzeć do grupy - aby zapamiętali jak najwięcej informacji. Zgadza się pasja i ochota prowadzenia ma ogromne znaczenie, taki trener robi to z ogromną ochotą i to widać.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: jaki powinien być trener
PostZamieszczono: 18 lut 2010, 15:19 
Offline
Stały bywalec
 Wyświetl profil

Rejestracja: 11 lut 2010, 18:06
Posty: 26
A mi podoba sietaki trener, który jest pewny siebie i właśnie w taki sposób przekazuje wszystkie informacje.
Myslę, że można tutaj też dodać, iż każda osoba prowadząca szkolenie powinna być zadbana, dobrze ubrana, musi ładnie pachnieć. Trener powinien przekazywać informacje w sposób ciekawy, a nie chaotycznie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: jaki powinien być trener
PostZamieszczono: 20 mar 2010, 16:21 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 mar 2010, 14:05
Posty: 37
U mnie jest tak, że cięzko jest mi się skupić jak ktoś coś mówi...jestem wzrokowcem. Dlatego ważne jest, aby na szkoleniu trener mówił ciekawie!!!! To jest bardzo trudne, bo wiem, że pewnych informacji nie da rady przedstawić interesująco. No ale to już zadanie trenera:)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: jaki powinien być trener
PostZamieszczono: 25 mar 2010, 16:06 
Offline
Aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 mar 2010, 14:36
Posty: 46
Dla mnie trenert to też człowiek, więc powinien zachowywać sie naturalnie. Broń boże sztywno! Nie lubię jak osoba przychodzi ubrana w gajerku, wolę jak jest schludnie ubrana ale na luzie.


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits