Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:23

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy warto planować
PostZamieszczono: 26 maja 2009, 13:20 
Offline
Przechodzień
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 maja 2009, 13:10
Posty: 2
Czy warto planować sobie życie obowiązki, czas wolny.
Co z tymi planami jak je wprowadzić w życie aby nie zostało tylko planem na papierze..
Jak mobilizować się do wykonywania planów, jak dzielić segregować obowiązków..

Myślę ze jest to ciekawy i bardzo przydatny temat na szkolenia dla rozwoju siebie.

Ja osobiście ostatnio zaliczyłam takie szkolenie. moim problemem był zawsze to iż plany zostawały na papierze a od szklenia potrafię je trzymać, potrafię żyć z nimi i je realizować


a jakie wy macie doświadczenia w planowaniu a może fajne sposoby jak zrobić aby plan był realny


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto planować
PostZamieszczono: 26 maja 2009, 15:17 
Offline
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 26 maja 2009, 14:50
Posty: 6
Trzeba mieć odpowiednią motywację, jakiś cel w życiu. Tu za przykład podam rodzinę. Trzeba wiedzieć co się chce i dążyć do tego.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto planować
PostZamieszczono: 26 maja 2009, 22:56 
Offline
Bardzo aktywny
 Wyświetl profil

Rejestracja: 25 maja 2009, 23:14
Posty: 55
a czy da się zaplanować wszystko po kolei? zwłaszcza życie :P

tak filozoficznie: wydaje mi się że należy wyznaczyć sobie cel, a potem powoli do niego dążyć...
sama droga do celu już jest osiągnięciem, być może jest ważniejsza niż sam cel...

mam dobrą radę dla tych, którzy nigdy nie pamiętają co mają zrobić w danym dniu: po prostu mini kalendarz i zapisywać rzeczy do zrobienia. Jak się nie zrobi jednego dnia, to się to rozwleka i potem w krytycznym momencie brakuje czasu. Po paru takich sytuacjach człowiek się nauczy.
drugim sposobem realizowania codziennych planów jest ich duża ilość;) Im człowiek ma mniej czasu, tym bardziej poukładany jego plan dnia i tym bardziej jest on zorganizowany.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto planować
PostZamieszczono: 27 maja 2009, 15:59 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 mar 2009, 17:59
Posty: 100
Aschiwazz pisze:
Trzeba mieć odpowiednią motywację, jakiś cel w życiu. Tu za przykład podam rodzinę. Trzeba wiedzieć co się chce i dążyć do tego.


Tak - cel jest najważniejszy! Można jeszcze ustalać sobie cele mniejsze, które mają nas doprowadzić do tego największego. Bo np. cel w stylu "będę bardzo bogaty" jest może i fajny ale jak to osiągnąć ...??? ;) Jeżeli jednak wyznaczymy sobie cele pośrednie i będziemy je realizowali to na końcu może okazać się, że ... jesteśmy bardzo bogaci :D - czego wszystkim życzę ;)

_________________
pozdrawiam
Maciej

------------------------------------
www.szkolenia.AVENHANSEN.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto planować
PostZamieszczono: 27 maja 2009, 16:55 
Offline
Bardzo aktywny
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 09 mar 2009, 23:55
Posty: 59
Ja natomiast słyszałem że życia nie da się zaplanować. Może wydarzyć się jedna rzecz jednego dnia która zupełnie odmienia życie. Zarówno w pozytywnym jak i negatywnym kontekście.

Także stosuję zasadę małych kroków. Powoli powoli ale do celu. Jeżeli do czegoś dążysz i będziesz poświęcał temu regularnie czas na pewno to osiągniesz - sprawdzone ;)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto planować
PostZamieszczono: 27 maja 2009, 20:33 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 mar 2009, 17:59
Posty: 100
Michał pisze:
(...) Może wydarzyć się jedna rzecz jednego dnia która zupełnie odmienia życie. (...)


Zgadzam się całkowicie. Nie zmienia to jednak faktu, że można (należy) planować. Życie weryfikuje te plany - na pewno. Wtedy trzeba je modyfikować w zależności od zmieniających się okoliczności.

Myślałem o tym nie dawno - jak wiele w życiu zależy od zbiegu okoliczności, przypadkowych decyzji. Zaczyna się od wyboru przedszkola przez rodziców, potem szkoły, tego, kogo spotkasz na swej drodze, komu zaufasz a komu nie, ... Podejmujesz decyzje czy iść drogą w lewo czy w prawo. Jak byś się czuł, gdybyś wybrał np. drogę w prawo a w chwilę potem lewą drogą przemknęłaby ciężarówka, która rozpłaszczyłaby cię na asfalcie, gdybyś tam był ...

_________________
pozdrawiam
Maciej

------------------------------------
www.szkolenia.AVENHANSEN.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto planować
PostZamieszczono: 05 cze 2009, 00:20 
Cytuj:
komu zaufasz a komu nie

czyli według ciebie to komu zaufasz zależy od przypadku/zbiegu okoliczności??
Cytuj:
Zaczyna się od wyboru przedszkola przez rodziców

jasne ;) bo przecież, gdy moja mama wybierała mi przedszkole to zrobiła tak: otwarła spis wszystkich przedszkoli w moim mieście, zamknęła oczy i "strzeliła" palcem w któreś z przedszkol na kartce... No litości! Moja mama akurat konsultowała się z wieloma koleżankami i doskonale wiedziała do którego mnie posłać i nie był to żaden przypadek.


Cytuj:
Podejmujesz decyzje czy iść drogą w lewo czy w prawo.

czyli jeśli świadomie powiesz "ide w lewo", to jest to przypadek?

Cytuj:
Jak byś się czuł, gdybyś wybrał np. drogę w prawo a w chwilę potem lewą drogą przemknęłaby ciężarówka, która rozpłaszczyłaby cię na asfalcie, gdybyś tam był ...
tu pojawia się instynkt...


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto planować
PostZamieszczono: 05 cze 2009, 00:41 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 mar 2009, 17:59
Posty: 100
Kompletnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi :(
Słowo "przypadek" nie jest dobre. To, co wydaje się "przypadkiem", wcale takim przypadkiem może nie być. A to co jest wyborem (wydawałoby się) bardzo przemyślanym ... No cóż, to też jest zbiór na podstawie jakichś tam czynników, które powstały (lub nie) i dlatego właśnie dokonaliśmy (lub nie) takich, czy innych wyborów. To, że podejmujesz wybór - to jest ważne ...
Bo wybory mają swoje konsekwencje - czasem natychmiast a czasem w przyszłości. :)

_________________
pozdrawiam
Maciej

------------------------------------
www.szkolenia.AVENHANSEN.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto planować
PostZamieszczono: 05 cze 2009, 00:43 
ale podejmujesz go świadomie, możesz podjąć ale nie musisz.
no to wyjaśnij co miałeś na myśli ;)


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto planować
PostZamieszczono: 05 cze 2009, 09:22 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 mar 2009, 17:59
Posty: 100
cannabis pisze:
ale podejmujesz go świadomie, możesz podjąć ale nie musisz.
no to wyjaśnij co miałeś na myśli ;)


Pytanie, co to znaczy "świadomie"? Świadomie odbieramy tylko kila procent bodźców z otoczenia. A co z pozostałymi ...? Naprawdę jesteś pewien (tak na 100%), że wszystko robisz "świadomie" ? ;)

_________________
pozdrawiam
Maciej

------------------------------------
www.szkolenia.AVENHANSEN.pl


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 94 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits