Forum-Szkolenia

Wszystko o szkoleniach, wypowiedzi trenerów, opinie
Forum-Szkolenia Szkolenia biznesowe Szkolenia biznesowe dzień otwarty AVENHANSEN
Dzisiaj jest 28 mar 2024, 12:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 22 maja 2009, 19:12 
Offline
Nowicjusz
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 22 maja 2009, 18:56
Posty: 7
Moim zdaniem, zawsze warto zdobywać nowe umiejetności, bo:
1. nigdy nie wiadomo, co się w życiu może przydać
2. można więcej zrobić samemu
3. poznaje się nowych ludzi

A co Wy myslicie na ten temat?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 23 maja 2009, 09:53 
Offline
Zainteresowany
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 23 maja 2009, 09:35
Posty: 36
Są umiejętności w życiu, które są bardzo przydatne w wielu sytuacjach życiowych , które po prostu trzeba posiadać, aby ułatwić sobie funkcjonowanie w życiu, a wśród nich np.
- prawo jazdy
- pływanie
- umiejętność prowadzenia rozmowy "o niczym" z nieznajomym
- gotowanie
- gra w szachy
- savoir vivre
- taniec towarzyski
- sprawna obsługa komputera
i wiele innych.
One nadają klasę człowiekowi.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 05 cze 2009, 00:23 
ronna pisze:
Są umiejętności w życiu, które są bardzo przydatne w wielu sytuacjach życiowych , które po prostu trzeba posiadać, aby ułatwić sobie funkcjonowanie w życiu, a wśród nich np.
- prawo jazdy
- pływanie
- umiejętność prowadzenia rozmowy "o niczym" z nieznajomym
- gotowanie
- gra w szachy
- savoir vivre
- taniec towarzyski
- sprawna obsługa komputera
i wiele innych.
One nadają klasę człowiekowi.

sick! czyli jeśli spotykasz kowalskiego który jest rewelacyjny pianistą i szachistą, ale nie umie obsługiwać kompa, nie potrafi ugotować obiadu a przede wszystkim jest zdolny utopić się w kałuży, to nie ma klasy?
ja definiujesz: "człowiek ma klasę" ?


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 06 cze 2009, 22:36 
Offline
Nowicjusz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 06 cze 2009, 22:23
Posty: 7
Każdy potrafi coś innego, ma inne zainteresowania, a co za tym idzie zdolności. Więc warto być także umiejętnym we wszystkiich kierunkach.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 08 cze 2009, 12:27 
Offline
Stały bywalec
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 02 cze 2009, 13:59
Posty: 22
Juras999 pisze:
Każdy potrafi coś innego, ma inne zainteresowania, a co za tym idzie zdolności. Więc warto być także umiejętnym we wszystkich kierunkach.


Oczywiście każdy ma inne umiejętności i zdolności, ale wydaje mi się, że trzeba dążyć do bycia wszechstronnym i nie kończyć swojej edukacji na ukończeniu szkoły średniej, czy studiów. Jest nawet takie przysłowie, że człowiek uczy się przez całe życie. Nie potępiam kogoś, kto nie umie pływać, czy grać w szachy, ale niech ta osoba nie zarzeka się, że nie jest w stanie tego nauczyć się i koniec. Wszystko można, wystarczy tylko chcieć :D.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 09 cze 2009, 22:03 
Offline
Doświadczony Forumowicz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 cze 2009, 00:47
Posty: 65
Mnie też się wydaje że bardzo ważnym jest żeby nie przestawać się nigdy uczyć...żeby nasza kondycja w przyswajaniu informacji była na wysokim poziomie cały czas. Myślę że wszystko się w życiu może przydać i trzeba korzystać z każdej możliwości do nauczenia się czegoś nowego choćby na pierwszy rzut oka nigdy w życiu nie miało Ci się przydać.

Tak zgadzam się też że można się wszystkiego nauczyć tylko trzeba chcieć...tyle że czasami sama nauka i pokonywanie przeszkód stojących jej na drodze jest mniej wartościowa niż sama nauczona czynność.


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 10 cze 2009, 14:12 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:31
Posty: 403
Niestety nasz system edukacji jest mocno przestarzały i często uczymy się rzeczy zupełnie nam niepotrzebnych. Ale zawsze możemy to potaktować jako "gimnastyke dla umysłu".

_________________
Szkolenia-Komunikacja


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 10 cze 2009, 14:28 
Offline
Doświadczony Forumowicz
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 cze 2009, 00:47
Posty: 65
Tak...apropo tych rzeczy niepotrzebnych, nauczycielka z chemii na moje pytanie po co uczymy się jednego z działów (bodajże o molach) powiedziała że po to żeby za kilkadziesiąt lat gdy ktoś mnie o to zapyta będę umiał mu odpowiedzieć :) wiec nie wiem czy do końca tak jest z tymi rzeczami niepotrzebnymi:D

A tak prawdę mówiąc też uważam że niektóre tematy poruszane począwszy od gimnazjum są niepotrzebne i tylko wydaje się na nie niepotrzebnie pieniądze ale widocznie minister edukacji myśli inaczej


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 10 cze 2009, 21:59 
Offline
Starszy Ekspert
Awatar użytkownika
 Wyświetl profil

Rejestracja: 28 kwie 2009, 09:31
Posty: 403
To zależy w jakim kierunku chcemy się dalej kształcić. Chociaż nasz system edukacyjny jest wręcz nieznośnie ogólny i mało sprecyzowany, jednak daje nam możliwość samodzielnego wyboru zupełnie różnych ścieżek zawodu. O molach już mało co pamiętam, ale dzięki czasowi, który poświeciłam kiedyś na naukę i studia mój umysł śmiga i potrafi sprawnie analizować różne czynniki, co niezwykle jest przydatne w pracy zawodowej.

_________________
Szkolenia-Komunikacja


Na górę Dodaj na Facebook
 
 Tytuł: Re: Czy warto się doskonalić?
PostZamieszczono: 05 lip 2009, 16:48 
Offline
Zainteresowany
 Wyświetl profil

Rejestracja: 05 lip 2009, 14:42
Posty: 32
Moim zdaniem życie dostarcza nam wielu rozwiązań, przynosi wiele różnych możliwości i kwestii, które można podzielić na te, na które mamy wpływ oraz te które nie są w naszym zasięgu. Z doświadczenia wiem, że aby nasze działania przyniosły korzyści - zatem aby były skuteczne - nie można potocznie mówiąc "rozmieniać się na drobne". Należy skupić się na rzeczach, na które mamy wpływ, a więc jedynie wybranych kwestiach z kręgu naszych zainteresowań. Wtedy nasz system doskonalenia się będzie efektywny.
Kiedyś myślałam, że aby odnieść sukces należy spróbować wszystkiego - owszem, ale następnie - powinno się wybrać kwestie, które są dla nas najważniejsze i od nich zacząć swoje działania.
Pamiętajmy, że pokłady naszej energii nie są wieczne...
Uświadomienie sobie tego faktu - zajęło mi jakiś czas.

Pozdrawiam
Catherine


Na górę Dodaj na Facebook
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 211 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  

Polecane linki: Kręgle Warszawa
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB3 Group  
Design By Poker Bandits