Forum-Szkolenia
http://www.forum-szkolenia.pl/

System ERP jaki wybrać?
http://www.forum-szkolenia.pl/szkolenia-zarzadzanie-f49/system-erp-jaki-wybrac-t111.html
Strona 1 z 4

Autor:  optymistka [ wt maja 26, 2009 8:37 am ]
Tytuł:  System ERP jaki wybrać?

Witam, obecnie wprowadzamy w naszej firmie nowy system ERP (enterprise resource planning). Jakie macie doswiadczenie w pracy z takimi systemami? Jaki jest najlepszy? Jakiego jest łatwo się nauczyć i dla jakiego odpowiednie szkolenie jest niezbędne.

Autor:  csisilver [ sob cze 13, 2009 3:03 pm ]
Tytuł:  Re: System ERP jaki wybrać?

Ja miałam do czynienia w pracy z dwoma systemami firm Macrosoft oraz Optima. Uważam, że Macrosoft jest o wiele dużo bardziej intuicyjny...

Autor:  max78 [ wt lip 03, 2012 1:24 pm ]
Tytuł:  Re: System ERP jaki wybrać?

Miałem do czynienia z dwoma:

- MacroSoft - jeszcze DOS, więc tu sie nie rozpiszę, bo to antyk.

- CDN XL Comarchu -ten wdrożylismy 3 lata temu w firmie, w której swego czasu pracowałem. Zanim prezes podjął decyzję widziałem chyba z 10 prezentacji przeróżnych systemów ERP i nie wiem jak jest dzisiaj z tymi systemami, ale chyba nie da się obejśc szkoleń do tej klasy oprogramowania.

Nie ma też czegos takiego, jak najlepszy system ERP, najłatwiejszy itp. W zależności od specyfiki firmy (usługi, handel, produkcja) różne systemy będą sobie radzić lepiej, albo gorzej. To co je łączy, to w przypadku złego wyboru, można się kopać bardzo długo w 4 litery ;)

Autor:  Cosmo [ śr lis 13, 2013 7:34 am ]
Tytuł:  Re: System ERP jaki wybrać?

Ja ze swojej strony mogę polecić system ERP navireo. Program bardzo intuicyjny. Dodatkowo przy zakupie można skorzystać z ulgi technologicznej na zakup nowego oprogramowania, ponieważ navireo posiada pozytywną opinię o innowacyjności. Więcej informacji na stronie navireo.pl

Autor:  SMART_Project [ pt lis 22, 2013 10:09 pm ]
Tytuł:  Re: System ERP jaki wybrać?

Widziałem już nie jeden system(droższy i tańszy) ale najważniejsze są Twoje potrzeby biznesowe. Odpowiedz sobie na pytanie: co system ma dla ciebie robić? Zdefiniuj co Cię interesuje najbardziej, jakie funkcje jakie obszary i wtedy popytaj dostawców. Lista wymagań to podstawa, doprecyzuj ją ze wszystkim potencjalnymi użytkownikami systemu a wybór będzie bardziej trafny.

Autor:  Sunny [ czw gru 19, 2013 1:12 pm ]
Tytuł:  Re: System ERP jaki wybrać?

Spotkałam się z tym systemem ERP i muszę przyznać, że całkiem nieźle się sprawdzał.

Autor:  SMART_Project [ ndz cze 15, 2014 11:28 am ]
Tytuł:  Re: System ERP jaki wybrać?

Obecnie na rynku jest bardzo wiele systemów ERP. Wielkie koncerny chętnie korzystają z najpopularniejszego czyli SAPa dlatego, że można go szybko dostosowywać do zmian w funkcjonalnościach jakie zgłaszają użytkownicy. Nie świadczy to natomiast o tym, że inne systemy nie są elastyczne, możliwe że ich mała popularność po prostu nie pozwala nam dowiedzieć się o ich zaletach. SAP słynie również z tego, że jest drogim systemem. Do tego stopnia, że po przeprowadzeniu analizy biznesowej w firmie AVON i przedstawieniu kosztorysu zmiany systemu ERP, który miał obsługiwać wszystkie wymagane funkcjonalności okazało się, że tańszym rozwiązaniem było przeszkolić pracowników z Excela, zamiast wdrażać nowy system ERP i AVON się na to zdecydował. W internecie można znaleźć szczegółowe artykuły na ten temat.

Z mojego doświadczenia wynika, że najważniejszą rzeczą, którą należy wykonać przed podjęciem decyzji o wdrożeniu systemu ERP jest odpowiedź na pytanie - zautomatyzowanie jakich czynności w procesach przyniesie tak duże korzyści dla firmy, że opłaca się wdrożyć dane rozwiązanie?

Trzeba również pamiętać, aby wymagane funkcjonalności były szczegółowo opisane, ponieważ daje to gwarancję bardziej precyzyjnej odpowiedzi od producenta oprogramowania. Jeśli napiszemy, że potrzebny nam jest system do obsługi produkcji, sprzedaż i finansów, to każdy producent odpowie, że jego oprogramowanie posiada takie moduły. Nie każdy producent jednak będzie się mógł pochwalić tym, że jego system uwzględnia takie funkcjonalności jak harmonogramowanie w parametryzowanym kalendarzu, czy dzielenie produktów na regiony / obszary i automatyczne nadawanie im priorytetów.

Wszystko zależy oczywiście od wielkości firmy, w której ma być wdrażany system ERP, specyfiki jej branży oraz dynamice rozwoju przedsiębiorstwa. Natomiast w każdym przypadku szkolenia są niezbędne, ponieważ nawet jeśli wdroży się system "szyty na miarę", który będzie posiadał absolutnie wszystkie wymagane funkcjonalności, a pracownicy nie będą wiedzieli jak z tego korzystać to wdrożenie systemu nie przyniesie oczekiwanych korzyści z kilku prostych powodów. Zazwyczaj pracownicy w ciągu dnia mają do zrealizowania wiele obowiązków i wykonują je najszybciej jak potrafią, czyli w znany im sposób. Nie chcą przy tym poświęcać czasu na uczenie się samemu, działania nowego systemu, dopóki nie muszą. Do tego dochodzi strach - "co będzie jak zrobię coś nie tak"? Zapobiec temu można tylko i wyłącznie szkoląc pracowników.

Autor:  konkonrun [ pt lip 11, 2014 9:12 am ]
Tytuł:  Re: System ERP jaki wybrać?

a co Ci się w nim najbardziej podobało?

Autor:  trombski [ pt paź 02, 2015 1:42 pm ]
Tytuł:  Re: System ERP jaki wybrać?

Właśnie zaczynam testowanie CRM Berberis Minima. Demo jest w sieci do pobrania, tzn. normalnie można korzystać z CRM pod użytek komercyjny, tylko że pod jedno stanowisko. Ale na razie u mnie to początek - na pewno to co zwraca uwagę to intuicyjność, bo w sumie jak na razie każdą opcję odnajduję bez poświęcania czasu na szukanie.

Autor:  tyzek [ wt paź 06, 2015 4:42 pm ]
Tytuł:  Re: System ERP jaki wybrać?

Bo to bardzo przystępny program, od pierwszych wersji był projektowany tak, aby być maksymalnie intuicyjny. Przechodziliśmy przez kolejne etapy Berberis, wiekszość aktualizacji i wiem ile można z tego wyciągnąć. Berberis byl rozwijany na każdym etapie kiedy go mieliśmy. Z czasem tych funkcji było coraz więcej - do tego stopnia, że faktycznie dopasowali się nawet pod duże działalności. My jako mała firma nie mieliśmy jak z tego skorzystać.

Strona 1 z 4 Strefa czasowa UTC
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/